Brak zagłówków na tylniej kanapie a przegląd techniczny.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Brak zagłówków na tylniej kanapie a przegląd techniczny.

Post autor: Tomasz34 » śr lip 08, 2009 10:34

Samochod sprowadzony z francji brak zagłówków na tylniej kanapie nawet nie ma w niej dziur na te zagłówki.Dziś byłem na przeglądzie i oczywiscie nie przeszedł tego przeglądu ,pan przyczepil sie do braku tych zagłówków ze w calej uni europejskiej przy tym roczniku (2000r) wymagane sa zagłówki i ze mam usunąc ta usterke i tyle ciekawe jak przez 3 dni wstawie zagłówki w samochodzie :( i skad je wezme.Czy on mial racje ?.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » śr lip 08, 2009 10:51

a czy kanapa jest prosta na szczycie czy ma lekie wybrzuszenia imitujące chociaz częsc zagłówka? jesli nie było zagłówków to jak auto dostało homologacje na poruszanie sie po drogach. moja rada zmień stacje kontroli pojazdów tylko nie mów ze tam ci nie podbili przeglądu przez brak zagłówków.
znalazłem cos takiego :
Minister transportu...

"Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 określa warunki techniczne pojazdów oraz zakres niezbędnego wyposażenia samochodu osobowego. Do wyposażenia takiego należą m.in.:

zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach - dotyczy pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995,

A skoro to samo rozporządzenie mówi:

Do wyposażenia takiego należą m.in.:
pasy bezpieczeństwa na siedzeniach:
przednich - w samochodach osobowych rejestrowanych po raz pierwszy po dniu odpowiednio: 30 czerwca 1971 - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1400 cm³, 31 grudnia 1971 - z silnikiem o pojemności skokowej od 1000 cm³, 30 czerwca 1972 - pozostałych.
innych niż przednie - w samochodach osobowych rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993,

To jednoznacznie wynika,że auto musi posiadać zagłówki z tyłu
tylko dlaczego auto wyszło tak z fabryki ?? :goof:
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 11:00 przez ziolo115, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 08, 2009 11:03

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm
tu jest przepis z ktorego wynika że po 32.12.95 zagłówki są wymagane. Pozstaje kwestia interpretacji, jak ta kanapa wygląda i tak dalej.

[ Dodano: Sro Lip 08, 2009 11:05 am ]
Pewnie sa rynki na ktorych przepisy są odmienne. Ale jeśli auto pochodzi z Uni i było w niej rejestrowane, to trzeba by jakiegoś prawnika na odwoeidnim dziele tego fotum lub na innym zapytać jak to ma być, bo przecież przepisy Uni mają być niby nadrzedne.

[ Dodano: Sro Lip 08, 2009 11:10 am ]
Doczytałem się że w Niemczech nawet tego wymogu nie było, więc już jasne skąd takie auto mogło się wziąć u nas.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » śr lip 08, 2009 11:18

ja miałem polo 2000 od 2001 w kraju, sprowadzone z francji. auto było też bez zagłówków z tyłu ale nigdy nie miałem problemów z przeglądem.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » śr lip 08, 2009 11:49

Homologacja pojazdu rzecz święta! Jak auto zostało tak wypuszczone z fabryki to widocznie tak ma być. A jest diagnosta i diagnosta. Jak nie chcą ci zrobić przeglądu w jednej stacji to zrób w innej.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr lip 08, 2009 12:15

$layer pisze:Homologacja pojazdu rzecz święta! Jak auto zostało tak wypuszczone z fabryki to widocznie tak ma być. A jest diagnosta i diagnosta. Jak nie chcą ci zrobić przeglądu w jednej stacji to zrób w innej.
a skąd wiesz jak był homologowany jego pojazd? I czy w ogóle ta tylna kanapa jest oryginałem? U nas obowiązują nasze przepisy a nie unijne, a jeżeli są niezgodne z unijnymi to do momentu wydania stosownego orzeczenia przez odpowiednie organy i tak należy stosować się do tych przepisów. Diagnosta postąpił prawidłowo, wymień tylne oparcie na takie razem z zagłówkami



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr lip 08, 2009 13:31

Ma szybko to pojedz na śroty gdzie mają FIATY 126 i pytaj o zagłówki nasadzane takie które obejmują oparcie z przodu i z tyłu zapłacisz 5 zł/szt i masz kłopot z głowy tak to robili moi koledzy gdy sprowadzali auta dawno temu a w oryginał pobawisz się później
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 13:32 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lip 08, 2009 15:01

Ja ostatnio też dorwałem kanapę dzieloną, z podłokietnikiem, ale za to była bez zagłówków.
Zależy, na jaki kraj szło auto, bo nie wszędzie zagłówki były wymagane.
Tomasz34, kupisz w ASO cztery prowadnice: 2x 1J0 886 920 B i 2x 1J0 886 920 D, do tego 2szt zagłówków na allegro i będziesz miał wszystko jak należy



Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Tomasz34 » ndz lip 12, 2009 08:11

Kiss nie wiem czy prywatna wiadomosc doszla do ciebie wiec napisze tu .Jak to sie montuje po prostu robie 2 rowne dziury i w ta gabke wpycham prowadnice ? czy sa tam moze jakies metalowe czesci i w nie dopiero wkladam prowadnice ?.Jaki jest koszt prowadnic w ASO ?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lip 12, 2009 09:22

Da radę wymacać te otwory palcem, ale gąbka jest gruba, więc trzeba ostro naciskać. Najprościej żeby to zrobić to mieć obok kanapę z zagłówkami i z niej pobrać wymiary. Nacięcia w tapicerce rób jak najmniejsze tak żeby potem maskownica od prowadnicy je zasłoniła.
Czyli po kolei – zaznaczasz na tapicerce gdzie będzie otwór, nacinasz , wprowadzasz prowadnicę głęboko w stelaż, montujesz zagłówek
Ceny prowadnic i innych rzeczy jak będziesz potrzebował zawsze możesz sobie tu sprawdzić: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/
Powodzenia



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » ndz lip 12, 2009 10:06

Olej zagłówki i zmień stację... Po raz pierwszy o czymś takim słyszę...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości