problem z parującą szybą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

problem z parującą szybą

Post autor: Polak » pt lip 03, 2009 13:08

Witam.Mam taki problem.Od 2 tygodni bardzo paruje mi szyba przednia szczególnie przy wsiadaniu do samochodu.Na dworze temeperatura 20 stopni ja wsiadam po 4 godzinach do samochodu to momentalnie zaparuje szyba.to w zimie mi się tak nie robiło co temperatura była -10 a ja nagrzany wchodziłem. Czasami musze cały czas jechac z włączonym nawiewem na szybe bądz z otwartymi sybami by nie parowało...Czemu tak się moze robic?? Filtr kabinowy zmieniłem w listopadzie 2008 i przejechałem dotychczas autem 13 000 km.Wiecie moze jak się dostac do filtra kabinowego? gdzie się to znajduje macie może jakieś fotki bede bardzo wdzięczny.Już myśle czy on nie jest zapchany jakimis liścmi lub czyms innym...Szyba juz była kilka razy myta bo myślałem że może plak osiadł jak nieraz czyszcze wnetrze ale to nic nie pomaga.Jeśli chodzi o wilgoc w samochodzie to jej raczej nie ma i tak samo jest czysto bo średnio odkurzam raz na tydzień. Może jest teraz wilgotno na dworze przez te ulewy non stop i normalna sprawa?? Chcę to jak najszybciej wyeliminowac bo wybieram się w sierpniu na Chorwacje i nie chce sie denerwowac w czasie jazdy :/
Ostatnio zmieniony pt lip 03, 2009 13:11 przez Polak, łącznie zmieniany 3 razy.



gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: gumck » pt lip 03, 2009 13:15

Sprawdż dokładnie czy nie masz gdzieś wody w samochodzie, bo ja miałem to samo i okazało się że woda mi się dostała do środka przez korki odpowietrzające które są w podłodze



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt lip 03, 2009 13:21

Polak pisze:Wiecie moze jak się dostac do filtra kabinowego? gdzie się to znajduje macie może jakieś fotki
tu znajdziesz:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... r+kabinowy



Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » pt lip 03, 2009 13:27

wielkie dzięki Panowie.Ide dokładnie sprawdzic całe wnętrze i bagażnik czy nie ma tam mokro...I sprawdze ten filtr kabinowy bo mam nerwy takie ,że masakra bo to nie jest normalne by w lecie tak szyba parowała...



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » pt lip 03, 2009 13:30

Zobacz tez kolego przy okazji silniczek co steruje klapką obiegu zamkniętego, mi się zacieło i cały czas miałem obieg zamknięty i tez mi parowało.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pt lip 03, 2009 14:11

Twoje autko ma klimę???



Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » pt lip 03, 2009 14:23

też nad tym myślałem z tym obiegiem zamkniętym ale nie wiem jak to sprawdzic.Sprawdziłem teraz samochód i nie ma nigdzie w nim wody.Zajrzałem do filtru kabinowego i jest dosyc brudny aż jestem zdziwiony bo w kwietniu robiłem przeglad klimy (manualna)ogrzybianie uzupełnianie i mechanik mówił ze filtr jest czysty. Jeśli filtr jest brudny to klima może gorzej działac (chłodzic) ?? Zauważyłem jeszcze że jak się da obieg zamknięty to tak jakby lepiej chłodziło choc nie mam go włączonego nigdy więcej niż 10 minut
Ostatnio zmieniony pt lip 03, 2009 14:23 przez Polak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pt lip 03, 2009 14:27

może masz otwór spustowy z klimy przypchany i woda nie schodzi całkiem. Znajdziesz go pod maską mniej więcej na środku przegrody



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » pt lip 03, 2009 14:28

A jak chcesz zobaczyc ta klapke obiegu zamknietego to wyciagasz filtr pylkowy i wlaz tam reke to poczujesz ta klapke, zobacz w jakiej jest pozycji



Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Post autor: Polak » pt lip 03, 2009 14:45

Pojade go w przyszłym tygodniu kupic i jak go będe zmienial to sobie tą klapke sprawdze od obiegu zamkniętego.a mozna jeździc bez takiego filtru ?? jak wtedy będzie działała klima ?? Wydaje mi się że ostatnio działała troche gorzej i teraz widze że ten filtr jest dosyc zabrudzony to chyba ma to na to wpływ.Może przez to się tak szybko zabrudził bo na moim terenie cały czas robią kanalizacje i wszystko jest masakrycznie zakurzone i wymiana musi byc wcześniej niz raz do roku



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości