Panowie Co to za wersja Golfa i czym ona sie Charakteryzyje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinm23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 17:40
Lokalizacja: PT

Panowie Co to za wersja Golfa i czym ona sie Charakteryzyje

Post autor: marcinm23 » pn cze 08, 2009 12:58

http://allegro.pl/item644425253_super_g ... ml#gallery

Dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pn cze 08, 2009 13:32

to jakiaś wersja z usa, niby ma klime ale guzika nie widać
ma ja napewno bo widać przewody ale guzika nie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 08, 2009 14:45

marcinm23, ostrożnie, jakie 130 koni. Przede wszystkim to jest składak, nie było raczej CL z silnikiem na digifancie. On ma ok 110 koni. Bez ogledzin z dobrym znawcą w towarzystwie nawet nie myśl o tym. Klima niby jest ale chyba dokładana.

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 2:46 pm ]
korków brakuje, osłony od rozrządu brakuje, silnik umyty, same minusy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pn cze 08, 2009 14:58

chmurapawel pisze:niby ma klime ale guzika nie widać
ma ja napewno bo widać przewody ale guzika nie
Toz mk2 nie ma guzika do klimy. Toz to pneumatycznie sterowane wylacznie z panelu...



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn cze 08, 2009 15:53

To jest wersja US na 100%. Obrysówki na błotnikach, kierownica, sposób prowadzenia kabli w komorze silnikowej (dla wersji US charakterystyczne było to, że kable do altka szły pokrywą zaworów, a nie dołem), haczyki przy zawiasach maski, licznik w milach, ramka deski rozdzielczej dwuczęściowa - US na 100% albo ktoś na prawdę się napracował, żeby wyglądał jak US ( w co wątpię).
Poza tym klima, wspomaganie, podgrzewane fotele, pasy US, ekonomizer, mocny silnik - w innym temacie napisałem, że warto nim się zainteresować - gdyż cena jest dość atrakcyjna, jak na auto z takim silnikiem i wyposażeniem, oczywiście nie pisze żeby kupować go w ciemno, ale za 2800 amerykaniec z tym silnikiem i tym wyposażeniem, to myślę, ze nie jest zły.
Paweł Marek pisze:Przede wszystkim to jest składak, nie było raczej CL z silnikiem na digifancie
- to jest GL.

Ma kilka niedociągnięć i widać, że nie jest zbyt zadbany - brak osłony rozrządu, brak korka na zbiorniczku wyrównawczym, jekiś element przy przepustnicy poklejony taśmą (w ogóle to ta pokrywa zaworów jest ori?), ale tak jak pisałem - trzeba by się bliżej przyjrzeć, może nie jest tak źle. U mnie też kable w silniku poklejone były taśmą, na aparacie zapłonowym była torebka foliowa z Biedronki, akumulator trzymał się na drewnianej listewce - i jakoś to doprowadziłem do porządku.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn cze 08, 2009 16:00

Lipek81, ale nie ma miejsca pod wymiar kwadratowej tabl. rej. USA na tylnej klapie, osobiście sądzę że to przeróbka



marcinm23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 17:40
Lokalizacja: PT

Post autor: marcinm23 » pn cze 08, 2009 16:06

No wlasnie mi chodzi o to wyposazenie...Jak za taka kase to jest bardzo atrakcyjne....
Ale wiadomo ze Kupujac takie auto...mozna niezle wkopac sie w koszta....!Jeszcze amerykaniec,to tez moze byc kopot z czesciami do niego.....No nic..Jade luknac na auto w srode... ;)



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pn cze 08, 2009 16:46

mettenos pisze:ipek81, ale nie ma miejsca pod wymiar kwadratowej tabl. rej. USA na tylnej klapie, osobiście sądzę że to przeróbka
w mk2 nie bylo klapy na maly wymiar klapy US



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » pn cze 08, 2009 17:06

marcinm23, wsio ok tylko zobacz czy nie puszcza baniek bo dla tego moze nie byc korka od cieczy a to znaczyło by ze uszczelka do roboty :P a co do klimy to jest ok tylko w mk2 sterowana na panelu nawiewu pisze nawet w temacie : "jakie znacie dodatki" czy jakos tak... :helm:


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn cze 08, 2009 18:09

mettenos pisze:Lipek81, ale nie ma miejsca pod wymiar kwadratowej tabl. rej. USA na tylnej klapie, osobiście sądzę że to przeróbka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- na tych powyższych zdjęciach też pewnie ludze ze US poprzerabiali sopbie klapu na EU.... Moim zdaniem z tymi klapami z tyłu było różnie, niektóre były takie zame jak w EU, niektóre były na kwadratowe tablice, ale nie wiem, od czego to zależało. Po za tym komu by się chciało przerabiać EU na US w takich szczegółach (haczyki na zawiasach maski, prowadzenie przewodów w peszlach i przy krawedzi pokrywy zaworów itp.).

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 20:04 ]
marcinm23 pisze:Ale wiadomo ze Kupujac takie auto...mozna niezle wkopac sie w koszta....!Jeszcze amerykaniec,to tez moze byc kopot z czesciami do niego.....No nic..Jade luknac na auto w srode...
- części są takie same jak w EU, także tym sie nie martw. Może jakieś tam szczegóły, typu plastiki, czy coś są inne, ale to na prawe pojedyńcze elementy.
Po prostu obejrzyj te auto, tak, jak byś ogladał każde inne. Sprawdź, czy silnik chodzi równo i nie wydaje jakiś dziwnych dźwięków, czy dobrze ciągnie itp. Zobacz, jak się ma zawiesznie - no ogólnie tak, jak się kupuje auto - materiałów w internecie sporo. Ponieważ jest to wersja US, sprawdź, w jaki sposób została przerobiona instalacja koło lamp tylnych. Będą tam pewnie jakieś pocięte i poizolowane kable - bo US miały inne lampy z tyłu, na inne wtyczki, z kolei z przodu powinny być klosze z wersji EU, a reszta raczej nie powinna być ruszana. Klima może już nie działać - zawsze to pretekst do obniżenia ceny.. Oczywiście kompresor może być już padnięty itp. ale przy tej cenie.... Zawsze lepiej klimę naprawić, niż monmtować od nowa.
Ogólnie nie chciałbym, zeby ktoś odniósł wrażenie, że kogoś namawiam na te auto, ale cena w stosunku do wyposażenia jest atrakcyjna, więc albo gość nie wie co sprzedaje, albo jest to kompletny trup.
Ostatnio zmieniony pn cze 08, 2009 18:21 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości