cieknie płyn chłodzący, co to moze być?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzegorz1203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:26
Lokalizacja: podkarpackie

cieknie płyn chłodzący, co to moze być?

Post autor: grzegorz1203 » czw cze 04, 2009 19:55

Witam, moj Golfik to 1,9TDI silnik ALE, z 1998 roku. Zauważyłem wyciek płynu chłodzącego z częsci, która widac na zdjęciu, płyn wycieka z miejsca łączenia tej czesci z silnikiem, ciekaw jestem co sie moglo stac, napiszcie jak sie to nazywa i w jaki sposób to naprawić. Dziekuję wszystkim za porady.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » czw cze 04, 2009 20:06

wydaje mi się że wymiana tego plastikowego trójnika pomoże. W miejscu przykręcania go do silnika posiada on oring(na 99%) i jeśli ten oring pęknie to płyn może uciekać górną śrubką, którą jest przykręcony ów trójnik.
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2009 20:07 przez ŁukaszMan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » czw cze 04, 2009 20:08

Z tego co widze to jest to obudowa termostatu..jezeli się myle niech ktoś mnie poprawi.... Kolego albo pękła Ci obdowa termostatu ale to mało realne, albo oring uszczelniający oboduwe z głowicą Ci pękł. Musisz to rozkręcić zobaczyć jak wygląda uszczelka wyczyścić wszysko ładnie i złożyć na nowo widze że juz to było składane na jakieś coś silikono podbne więć oringu wogóle może nie być po rozkręceniu wszystko się wyjaśni :bigok:

[ Dodano: 04 Cze 2009 20:08 ]
Zawsze się spóźnie z postem :crazy: pozdrawiam!!!!


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » czw cze 04, 2009 20:16

u mni było podobnie (tylko ze silnik benzyna) myslałem ze ten cały plastik pekł. ale lało sie przez czujnik ten z zołta opaska. tam jest taki oring i on puszczał.



grzegorz1203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:26
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: grzegorz1203 » czw cze 04, 2009 20:26

Aha. w takim razie kupie ten trojnik i wymienie, powinno pomoc. To rozowe co tam widac to zaschniety plyn chlodzacy ten co wyciekl.

powiedzcie mi jeszcze czy przy wymianie tego trojnika trzeba spuszczac plyn? i jak najlepiej to zrobic?



sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Post autor: sylwekzyla » czw cze 04, 2009 20:36

Trzeba spuścić cały płyn chłodniczy, ściągnąć wąż z tego krućca, odkręcić kruciec, założyć nowy oring (koszt 2zł). Przed montażem dokładnie obczyścić powierzchnię styku z silnikiem



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » czw cze 04, 2009 20:40

Odkręcasz i płyn Ci leje się na ziemie z głowicy, nie ma co podkładać misek pod skrzynie bo po co syf lać do motoru spowrotem....kup 5L płynu i git jeżeli to płyn tam zasechł to sprawdź ten oring na wstępie.... ten gruby wąż ściągnij sobie z trójnika i szybko go do góry żeby jak najmniej płynu stracić i to sam z tym cieńkim i jego lepiej zagiąć... Ściągnij kleme + z aku i odłacz złaczke z czujnika temperatury.....To ci ułatwi manewrowanie trójnikiem i montarz


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » czw cze 04, 2009 21:12

wymieniałem kiedyś o-ring w trójniku i nie pomogło. przyczyną była deformacja powierzchni styku z głowicą (chyba od temperatury i lat świetności). pomogła tylko wymiana trójnika, który z resztą grosze kosztował. a płynu przy wymianie to aż tak dużo nie zleciało.



grzegorz1203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:26
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: grzegorz1203 » sob cze 06, 2009 18:56

Witam. Dzisiaj wymianialem ten kruciec. Robota ogolnie fajna i przyjemna, odkrecalem ten wąż przy ktrojniku i nim spuszczalem plyn. Okazało sie ze stary kruciec byl pekniety w miejscu gdzie przykreca sie go sruba.
Niestety chcialem zaoszczedzic i kupilem jakis tani szajs i teraz mi cieknie z czujnika temperatury, otwor na czujnik jest chyba troche za duzy - luzno nawet uszczelka nic nie daje. Ciezko bylo ten krociec tez przykrecic bo byl on jakos przekrecony o 40 stopni w prawo i okazalo sie ze dolna rura od plynu jest za krotka.
Dokladnie posprawdzalem numery czesci i oryginalny stary ma nr 028 121 132A, a ten co kupilem 068 121 132B. Niby na oko byly identyczne ale po przykreceniu juz tak fajnie nie bylo.

Wiecej nie bede sie bawil w tanie zamienniki kupie oryginal i przynajmniej zaoszczedze nerwow i kasy.
Widac oszczedny traci dwa razy.

Dzieki za pomoc.
Sorki za to ze napisalem troche niezrozumiale.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 06, 2009 20:16

Polecam oryginał. Te tanie zamienniki od Toprana sa do kitu, maks 2 lata, albo cieknie od razu. Ja kupiłem oryginał, niewiele więcej kosztuje, chyba 5 dych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości