Mieszek gałka, Pokrętło oświetlenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Mieszek gałka, Pokrętło oświetlenia

Post autor: qmalin21 » czw cze 04, 2009 19:46

Witam
Jak w temacie jak się demontuje mieszek gdzie podważa się śrubokrętem żeby wyskoczył z zaczepów ? Czym przypiłować drążek zmiany biegów ( będe wrzucał gałkę od Octavi, podobno jest za długi drążek pytanie czym go skrócić ? I ostatnie jak zdemontować przełącznik świateł odkręciłem śrubki za wywietrznikiem pod zaślepką nie chce wyjść. Czy można wymienić sam przełącznik czy trzeba kupować z regulacją reflektorów ?

Dzięki za odpowiedzi !!
Ostatnio zmieniony pt cze 05, 2009 17:14 przez qmalin21, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » czw cze 04, 2009 19:59

Witam. Kolego musisz wyedytować temat i napisać jakiego auta się tyczy... drążek że to metalowa urka ucina się szlifierką z odpowiednią tarczą założoną lub brzeszczotem... nie rozumiem do końca kwestji przełacznika swiateł i tej regulacji....

[ Dodano: 04 Cze 2009 20:15 ]
O... teraz dodam żę właćznik demontuje się tak że odciągasz zaślepke deski przy właczniki i potem na górze włacznika w rogu jest taki mały trójkątny dzyndzelek wyczyjuesz go palcem naciskasz go ciągniesz za włacznik i on wychodzi....dalej nie pomoge bo u siebie skracałem drążęk troche po czołgowemu, więc nie polecam.... ale użyj szukajki powinieneś znaleść coś o skracaniu wajchy biegów :bigok:
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2009 19:59 przez ociu, łącznie zmieniany 1 raz.


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » czw cze 04, 2009 22:07

qmalin21 pisze:I ostatnie jak zdemontować przełącznik świateł odkręciłem śrubki za wywietrznikiem pod zaślepką nie chce wyjść.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=11416

na dole opisane :P
qmalin21 pisze:Czy można wymienić sam przełącznik czy trzeba kupować z regulacją reflektorów ?
mozna kupic sam prawdopodobnie, teraz nie pamietam, bo albo na stale do wlacznika jest podpiete przyciemniania albo reg swiatel, ale raczej reg swiatel jest oddzielnie podpieta, na takiej szynie we wlaczniku jest


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » pt cze 05, 2009 17:13

Chodziło o Golfa III mieszek demontuje się z całą częścią "przejścia" plastikowego podważa się śrubokrętem jest na zaczepach. Dzięki wielkie za włącznik chyba jednak piłki do metalu użyje bo kurde szlifierką dziury w siedzeniach porobię coś mi się wydaje :) A z tym przełącznikiem to raz działa podświetlanie świateł raz nie działa i trzeba te wylącnzik wymienić i pytanie brzmi czy trzeba cały panel czy są osobno do kupienia przełączniki same tam gdzie się światła wybiera pozycje mijania przeciwmgielne. Pozdrawiam i dzięki za liniki !!

[ Dodano: 05 Cze 2009 17:15 ]
Patrz ty zaznaczałem że chodzi o Mk3 wnętrze i nie pokazało :)



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » pt cze 05, 2009 22:28

Podświetlenie przełącznika na tej gałce wybierania swiateł działa gdy przekręcisz stacyjke żebyś w nocy wiedział gdzie jest przełączik.... Co do ucinania wajchy weź sobie kogoś do pomocy żeby Ci 3mał wajche bo możesz porozwalać te palstikowe jabłko co 3ma wajce...


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » sob cze 06, 2009 08:46

Wiem wiem. Ale nie w tym rzecz nie działa mi podświetlenie zegarów załapuje raz raz nie raz się zapali zgaśnie jak dla mnie przełącznik jest uszkodzony coś nie styka jak się przez garb przejedzie najczęściej gaśnie. Albo problem na sykach ? Gdzie szukać ?



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » sob cze 06, 2009 12:09

Jeżeli nie działają zegary razem np. z podświetleniem nawiewu itp. to ja bym zaczoł od potencjometra od regulacji siły podwietlenia, albo jakiś lut puścił i nie łączy coś.... :bigok: jak możesz to zamień się z kimś na włączniki i obadaj sprawe


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » sob cze 06, 2009 12:59

Na złomowiec podjadę z rozebranym podepnę nowy i zobaczę czy chodzi. Skracałeś drążek widziałem na forum twoje auto :) taką małą piłką do metalu jechałeś ? Jak jechałeś szlifierką jak zrobiłeś że siedzeń iskrami nie powypalałeś. Regulacja podświetlenia działa bo sprawdzałem jak się swieciło i ściemniało i "pojasniało" bez problemu :)

Z innej beczki jest jakiś gość z forum co się zajmuje robieniem tarcz zegarów do Golfa III ? Na allegro znalazłem to na wzór octavi I nowe tarcze ( nie mylić z nakładkami na oryginały ) po zatwierdzeniu projektu jaki zrobią 100 zł z przesyłką.



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » sob cze 06, 2009 13:10

Rydzu bawi się zagarami użyj szukajki jest multum tematów o zegarach, na allegro handluje GRALIK tarczami i też jest z form poszukaj ich zagadaj napewno pomogą....ja ucinałem brzeszczotem bez demontowania drązka z samochodu ja ucinałem a kumpel 3mał z góry drążek powoli ale uciołem.... :bigok:
Ostatnio zmieniony sob cze 06, 2009 13:11 przez ociu, łącznie zmieniany 1 raz.


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » ndz cze 07, 2009 12:24

Kurde połamała mi się w środku kratka atrapa zderzaka jak to się wyjmuje ?? Z każdej strony śrubokrętem próbowałem nie idzie a nie chciałbym połamać zderzaka :P Gdzie się podważa ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 135 gości