Plastik na bagnecie oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kniewniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 24, 2009 19:19
Lokalizacja: Katowice

Plastik na bagnecie oleju

Post autor: Kniewniak » wt cze 02, 2009 14:48

Witam;
Jechałem autostradą i nagle zaczęła mi migać (nie swiecić a migać) kontrolka z oleju (z częstotliwością 1 x sekunde. Zatrzymałem sie, zgasiłem silnik, odczekałem minute, zapaliłem silnik i było ok, pojechałem dalej. Po ok godzinie od powrotu do domu, przed kolejnym wyjazdem sprawdziłem poziom oleju (olej+filtry itd wymienione ok 2tys km temu) i na bagnecie znalazłem kawałek plastiku! Kolor mniej wiecej jasny brąz, sraczkowaty - ewidentnie od czegoś odłamany, skruszył mi sie jeszcze w rekach. Obadałem cały bagnet, wszystkie plastikowe elementy przy bagnecie itd, na żadnym nie ma ubytków. Ktoś ma jakiś pomysł, po pierwsze czemu migała kontrolka, po drugie skąd ten plastik?? pozdr



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt cze 02, 2009 15:29

Na pewno plastik? Plastik tak łatwo można skruszyć w rekach? A może to kawałek nagaru/osadu oderwał się z miejsca gdzie sie gromadził?



Kniewniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 24, 2009 19:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Kniewniak » wt cze 02, 2009 15:36

dziechu pisze:Na pewno plastik? Plastik tak łatwo można skruszyć w rekach? A może to kawałek nagaru/osadu oderwał się z miejsca gdzie sie gromadził?
Na pewno nie jest to żaden osad. Plastik na pewno.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt cze 02, 2009 15:58

Kniewniak pisze:po drugie skąd ten plastik??
proponuje zdemontowac miske olejową i sprawdzic czy czegos jeszcze tam nie ma
innej mozliwosci nie widzę skoro cos znalazłes na bagnecie grozi to powaznymi konsekwencjami jezeli się zatka którys z kanałów olejowych
ja bym nie bagatelizwoał tej sprawy :bajer:
skąd ten plastik ????
trudno pwiedziec moze w bance z olejem cos było ??
jesli chodzi o wnętzre silnika nic takiego nie może występować



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » wt cze 02, 2009 16:35

co do mrugajacej kontrolki to w MK II tez mruga i dodatkowo bzyczek jak cisnienie ojeju przy obrotach powyzej cos 2tys z hakiem nie przekroczy 1.8 bara. moze zdarzylo sie tak ze pozostalosc znalezionego plastiku na chwile przytkala jakis kanal olejowy i wtedy zmniejszylo sie cisnienie przy czujniku?!


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kniewniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 24, 2009 19:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Kniewniak » wt cze 02, 2009 17:27

marcinek84 pisze:co do mrugajacej kontrolki to w MK II tez mruga i dodatkowo bzyczek jak cisnienie ojeju przy obrotach powyzej cos 2tys z hakiem nie przekroczy 1.8 bara. moze zdarzylo sie tak ze pozostalosc znalezionego plastiku na chwile przytkala jakis kanal olejowy i wtedy zmniejszylo sie cisnienie przy czujniku?!
Może być, poza tym jak ktoś grzebał w silniku, to może to byc silikon, takie doszły mnie słuchy. Dzięki za pomoc to all



Awatar użytkownika
ociu
...
...
Posty: 2047
Rejestracja: sob maja 02, 2009 11:00
Lokalizacja: DOL\SBL
Kontakt:

Post autor: ociu » wt cze 02, 2009 22:00

Kolego jezeli miałeś cosik grzebane przy misce to sciągaj ją jak najszybciej!!! mi też kontrolka migała za zakrętach ostrych a pod koniec juz na światłach itp na rozgzanym silniku na pełnym stanie leju, po ściagnięciu miski wyciągłem 2 dziesięcio centymetrowe gluty silikonu ze smoka tak ktoś kiedyś miske złożył..... :crazy:


VENTO RIP :-(
CABRIO zaczynamy od nowa :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 140 gości