sprawdzenie alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gacek89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Katowice

sprawdzenie alarmu

Post autor: Gacek89 » pn mar 23, 2009 21:15

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum :)

mam głupi problem ponieważ kupiłem auto oficjalnie z autoalarmem ale jak przyjechałem za uwarzyłem brak czujek ruchu w środku, tez jak wejdę do środka zablokuje kluczem alarm się nie włącza.

przy oglądaniu auta niedomknołem drzwi i po minucie włączyło mi się pipanie jak przy alarmie dlatego sądziłem ze alarm jest ale teraz sam nie wiem, jak sprawdzić czy alarm jest?
Golf IV 1998



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » pn mar 23, 2009 21:26

najprościej, włącz alarm siedząc w środku a potem otwórz rączką maskę, powinien trąbić :grin:


[b]148KM/326Nm[/b]

Gacek89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Gacek89 » pn mar 23, 2009 22:47

ok, jutro to zrobie bo dzis sasiadów niebede budził, ale czy przypadkiem przy auto alarmie niepowinienem miec odłczenia pompy pliwa ? bo jak włcze alarm i przekrece kluczyk to mi normalnie odpala samochód



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn mar 23, 2009 23:16

Gacek89 pisze:ok, jutro to zrobie bo dzis sasiadów niebede budził, ale czy przypadkiem przy auto alarmie niepowinienem miec odłczenia pompy pliwa ? bo jak włcze alarm i przekrece kluczyk to mi normalnie odpala samochód
Jak włączysz fabryczny alarm to odpalisz (warunek - oryginalny kluczyk z immo), z tym, że powinien się włączyć alarm (klakson).

P.S. Dobra rada.. Jeśli masz tylko fabryczny alarm to dorzuć jakiś dodatkowy i własne zabezpieczenia, bo fabryczny to men..dy dezaktywują łamakiem i po zabezpieczeniu.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Gacek89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Gacek89 » śr mar 25, 2009 11:57

a jakie jeszcze dodatkowe zabezpieczenia proponujecie?

sprawdziłem to z otwieraniem maski i alarm sie właczył



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr mar 25, 2009 12:12

Gacek89 pisze:a jakie jeszcze dodatkowe zabezpieczenia proponujecie?
Auto Casco :grin:
Bear Lock- blokada skrzyni, w wersji najtańszej naklejki imitujące blokadę :helm:


Obrazek

shreek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 12:20
Lokalizacja: Łuków

Post autor: shreek » śr mar 25, 2009 23:55

Gacek89 pisze:a jakie jeszcze dodatkowe zabezpieczenia proponujecie?

sprawdziłem to z otwieraniem maski i alarm sie właczył
Ja mam własnej roboty zamknięcie na pedały. Zamyka łącznie sprzęgło i hamulec i nie da rady ich wcisnąc (zaparte jest o podłogę) :)))))



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » ndz sie 16, 2009 16:57

Ja również podłączę się do tematu.
Potrzebuję porady w sprawie fabrycznego alarmu.
Moje autko to VW Passat 2001 jestem przekonany że auto "powinno" mieć fabryczny alarm. Wskazuję na to parę rzeczy tj: idą 2 kable do zamka maski, z tyłu w lampkach są takie czarno-srebrne jak by małe głośniczki, no i na słupku przy kierowcy mam przycisk no jak zostawie zwierzę w aucie żeby wyłączyć czujki ruchu.
I teraz po zmaknięciu auta drzwi się ryglują bo miga dioda po odczekaniu paru minut po przekręceniu kluczykiem stacyjki lub też otwarcia maski nic się nie dzieje nic nie wyje ani mruga.
Vag pokazuje tylko błąd mikrostyka drzwi kierowcy.
Czy można jakoś sprawdzić uaktywnić ten alarm lub sprawdzić w blokach w 46 sterowniku czy faktycznie ten alarm jest ?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz sie 16, 2009 18:45

PvD pisze:Ja również podłączę się do tematu.
Potrzebuję porady w sprawie fabrycznego alarmu.
Moje autko to VW Passat 2001 jestem przekonany że auto "powinno" mieć fabryczny alarm. Wskazuję na to parę rzeczy tj: idą 2 kable do zamka maski, z tyłu w lampkach są takie czarno-srebrne jak by małe głośniczki, no i na słupku przy kierowcy mam przycisk no jak zostawie zwierzę w aucie żeby wyłączyć czujki ruchu.
I teraz po zmaknięciu auta drzwi się ryglują bo miga dioda po odczekaniu paru minut po przekręceniu kluczykiem stacyjki lub też otwarcia maski nic się nie dzieje nic nie wyje ani mruga.
Vag pokazuje tylko błąd mikrostyka drzwi kierowcy.
Czy można jakoś sprawdzić uaktywnić ten alarm lub sprawdzić w blokach w 46 sterowniku czy faktycznie ten alarm jest ?
Oczywiscie ze sprawdzisz VAG wchodzisz w elementy wykonawcze i sprawdzisz caly konfort znajdujacy sie w module Powinienes wywolac pykanie syrenki w elemetach wykonawczych Zamknij auto z pilota i po 30 sek sprobuj otworzyc z kluczyka tylna klape lub dzwi pasazera Mozesz w blokach wartosci miezonych sprawdzic podzespoly ktore naleza do alarmu Praktycznie te fabryczne alarmy sa wielka lipa



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości