AEE - Znowu szarpie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

AEE - Znowu szarpie.

Post autor: PAPAYOS » pt mar 13, 2009 23:25

Witam

Jak w temacie - szarpie. Panowie szlag mnie trafia. Auto znowu zaczęło szarpać podczas przyspieszania. Przerabiałem już to 2 tyg temu... Wtedy też zaczęło szarpać i po kilkudziesięciu przejechanych kilometrach auto zgasło na amen (padła cewka ale wymieniłem komplet tzn aparat zapłonowy, cewkę, świece, przewody) i aby je uruchomić wydałem 500 zł... Obawiam się że znowu mnie to czeka... Co to może być???
Jak sytuacja się powtorzy to następny temat jaki napiszę, umieszczę w zakładce "sprzedam"...

Szarpie bez względu czy zimny czy ciepły, bez względu na bieg, w całym zakresie obrotów, podczas przyspieszania są takie objawy jakby iskra była za słaba aby dokonać zapłonu mieszanki. Jak wciskam pedał gazu delikatnie to jest ok, ale jak wcisnę od razu do podłogi to tak szarpie, że szkoda gadać... Wolne obroty są stabilne na poziomie ok 750 obr/min.
Przepustnica czysta...
O co chodzi w tym silniku??? (1,6l - 75 PS o oznaczeniu AEE, bez LPG)

HELP ME!!!
Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » sob mar 14, 2009 09:26

DZiwny motor.. u mnie też czasami czuć takie poszarpywania przy przyspieszaniu ale raczej gdy jest zimny.. wtedy go muli konkretnie. Mnie natomiast wkurza szarpanie po dodaniu i puszczeniu gazu... Chyba trzeba z tym żyć :crazy: Cy wymieniłeś do tej pory? Filtr paliwa masz wymieniony?
Ostatnio zmieniony sob mar 14, 2009 09:28 przez TomiTT, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
Marcinus29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:07
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Marcinus29 » sob mar 14, 2009 09:44

Panowie mam AEX i objawy identyczne jak kolega.Wszystko powymieniane czyli cewka sonda lambda przepustnica czyszczona filtr paliwa powietrza kable świece,VAG zero błedów.Aparat zaplonowy nie wymieniony warto wymieniac mimo ze mechanik twierdzi ze sprawny?Jeszcz bym zajzał do pompy paliwa moze siateczka zapchana?
Ostatnio zmieniony sob mar 14, 2009 09:54 przez Marcinus29, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » sob mar 14, 2009 12:18

Czy oprócz cewki macie moduł zapłonowy czy jak to się tam nazywa, takie małe coś co dodatkowo wzmacnia i kształtuje iskrę? (Nie mam teraz dostepu do Etki)


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Marcinus29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:07
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Marcinus29 » sob mar 14, 2009 13:58

Modułem zapłonowy w aee i aex jest cewka od niej idze przewód bezposierdnio do kopułki.Chyba ze sie myle to poprawcie!


[url=http://img69.imageshack.us/i/r32ocsignpanelligna.jpg/][img]http://img69.imageshack.us/img69/2773/r32ocsignpanelligna.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » sob mar 14, 2009 14:29

TomiTT pisze:po dodaniu i puszczeniu gazu... Chyba trzeba z tym żyć
Marcinus29 pisze:przepustnica czyszczona
Czyszczenie czasem to za mało. Mnie jak szarpał w takich przypadkach to po wymianie przepustki ustało. Tam nie tylko klapaka w kominie się wyrabia.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob mar 14, 2009 14:36

Te silniki tak mają. U mnie też szarpie...



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » sob mar 14, 2009 14:41

wolfzan, widziałeś na włąsne oczy i słyszałeś na własne uszy: jak przepustka dogorywa to zaczyna piszczeć i szarpie podczas jazdy.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Stopek » sob mar 14, 2009 14:42

Hej
Ja tak miałem w AEA do przedwczoraj, tzn delikatnie szarpał na 2 i 3 biegu przy dodawaniu gazu, wymieniłem świece na NGK, Kable na NGK, kopułkę i palec na BERU... jak ręką odjął wszystko pięknie gra, i powiem więcej silnik jakby nie mój dzisiaj testowałem i oczom nie wierzyłem jak od 150 km/h jeszcze się zbierał wcześniej 140km/h i aniu kilometra więcej a teraz żyleta...czy to możliwe że taka wymiana tak odmłodziła motor???
Pozdro panowie i nie to nie prawda że AEA i AEE to jedne z gorszych silników w MK3 tylko mechaniory nie bardzo się na nich znają niestety...


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob mar 14, 2009 15:08

Stopek pisze:to nie prawda że AEA i AEE to jedne z gorszych silników w MK3 tylko mechaniory nie bardzo się na nich znają niestety...
Ja ten silnik bardzo lubię, ale wkurzające są tego jego przypadłości, a co do mechaników, to masz absolutną rację.



Awatar użytkownika
Marcinus29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:07
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Marcinus29 » sob mar 14, 2009 15:08

sHpAaKu pisze:Czyszczenie czasem to za mało. Mnie jak szarpał w takich przypadkach to po wymianie przepustki ustało. Tam nie tylko klapaka w kominie się wyrabia.
Przepustnice miałem wyciągnietą z auta bo kupiłem podróbe z allegro i auto gubiło obroty i oddałem podróbe.Wsadziłem orginał po wczesniejszym wyczyszczeniu i adaptowaniu niezauważylem żeby klapaka była wyrobiona.170 tys przelotu.Obroty trzyma idealnie!

sHpAaKu jesteś pewnien ze to przepustnica i miałeś takie objawy jak PAPAYOS ?
Ostatnio zmieniony sob mar 14, 2009 15:23 przez Marcinus29, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » sob mar 14, 2009 19:50

Dodam, że dziś szarpał jakby mniej... A raz nawet wcale bez sarpania udało mu się przyspieszyć. Ale nadal denerwująco szarpie, ale dziwne jest to, że nie słabnie tylko strząchnie naście razy ale dalej nabiera prędkości...


Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Stopek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn mar 05, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Stopek » sob mar 14, 2009 20:43

PAPAYOS pisze:Dodam, że dziś szarpał jakby mniej... A raz nawet wcale bez sarpania udało mu się przyspieszyć. Ale nadal denerwująco szarpie, ale dziwne jest to, że nie słabnie tylko strząchnie naście razy ale dalej nabiera prędkości...


Pozdrawiam
PAPAYOS
Wiem dokładnie o czym mówisz :) przerabiałem to ponad rok i wszystko było sprawdzane i według mnie to na bank układ zapłonowy (kable, aparat zapłonowy, może kopułka, palec rozdzielacza) ja po wymianie tych podzespołów mam kłopot z głowy. Tylko nie polecam taniego szmelcu, jak będziesz wymieniać kable to zainwestuj od razu a unikniesz rozczarowania tak jak ja to zrobiłem, kupiłem janmory i było gorzej niż na 12letnich Bremi. Zostąło na tym że kupiłem kable NGK za 200zł, świece NGK za 60, kopułkę i palec BERU za 47zł...za 300zł szarpanie ustało także to trochę kosztowało ale warto było :)
Pozdrawiam i życzę szybkiego zdiagnozowania problemu


WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :D

Awatar użytkownika
Marcinus29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:07
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Marcinus29 » sob mar 14, 2009 21:53

Kolego ja mam wszytko firmowe kable beru swiece kopułka beru itp.Jedyną rzecz którą niewymieniłem to aparat zapłonowy kupiłem chińszczycne i mnie kusi żeby wymienić!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości