ksenony czy biksenony?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

ksenony czy biksenony?

Post autor: memberofhs » czw lut 26, 2009 10:45

Witajcie przyjaciele :grin: . Otóż mam pytanio-prośbę: kupić ksenony czy biksenony? Chcę mieć światła mijania i długie, z możliwością przełączania. Mam lampy typu Clear z przodu. Pomijamy kwestię prawna, bo wiem, że to w tym naszym za****m kraju jest nielegalne :ass: . Szukam dobrych żarników (zestawu), które mi nie padną po tygodniu, o barwie czysto białej. Żadnych niebieskich czy fioletowych. Białe, to jest temperatura 4000-4300 K. Na allegro nie szukam, bo tam każdy chce sprzedać, więc rzetelnych informacji nie uzyskam. Pytam Was koledzy, co kupić? :D Przerabianie "klarów" na soczewki odpada-ciu**o to wygląda. I jeszcze jedno: podobno są zestawy z przyspawaną blaszką, która robi tą granicą "światło-cień", czego nie ma przy zwykłych palnikach. Chodzi o to, by nie świecić rzeczywiscie po oczach ludziom, a żeby to świeciło normalnie, "na poziomie", by były lampy wypoziomowane. Proszę o pomoc, o dobór jakiegoś zestawu, przykładowych zestawów. Pragnę dać tak ze 200-300 zł na to. Pozdrawiam :okej: .



Awatar użytkownika
sps90pt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:44
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Post autor: sps90pt » czw lut 26, 2009 11:07

Kolego wczoraj znalazłem temat na forum o xenonach i tutaj masz adres poczytaj sobie www.maxxenon.pl Pozdrawiam Obrazek


Narkotykom mówię stanowczo-raczej nie

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » czw lut 26, 2009 11:28

Dzięki za linka, lecz nie wyczerpało to moich pytań. Tam mogę poczytać to co na allegro, czy reklamę produktu. A mi chodzi o inną wiedzę, typu co to są HID`y, ksenony czy biksenony, bądź to co powyżej pytałem.



boguc666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 12, 2007 16:37
Lokalizacja: Częstochowa/Lipicze
Kontakt:

Post autor: boguc666 » czw lut 26, 2009 11:37

to moze kup zestaw z mapet tuning,tam maja zestawy po 250 z tego co pamietam i napewno maja dobra jakośc.

[ Dodano: 26 Lut 2009 10:41 ]
www.mapet-tuning.com/sklep/ksenon-xenon-c-23_337.html
tu masz adres.zobacz


VW...to jest TO-

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » czw lut 26, 2009 11:45

boguc666, a jesteś w stanie mi odpowiedzieć na pytania? Głównie czy to mają być ksenony, czy biksenony? Chcę mieć mijania i długie razem, jako że w jednej obudowie. Jest granica światło cień? :bajer:



boguc666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr gru 12, 2007 16:37
Lokalizacja: Częstochowa/Lipicze
Kontakt:

Post autor: boguc666 » czw lut 26, 2009 11:49

wiesz co nie chce ci bujd wciskac bo nie wiem dokładnie,ale przy zamowieniu mogłbys znalesc odp.na swije pytania.jak cos sie dowiem to dam ci znac ok.

[ Dodano: 26 Lut 2009 10:52 ]
wiem ze napewno zarnik h4 jest na mijania i drogowe w jednym.ale ty masz h1?Aha no to jest xenon nie bi


VW...to jest TO-

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » czw lut 26, 2009 12:29

pytaj się mnie, jakie mam żarówki... nie wiem bracie :crazy: Teraz mam założone jakieś Xenon White, zafarbowane żarówki na niebiesko, by świeciły jaśniej o 30%. Muszę kupić takie, żeby spełniały moje wymogi zawarte w poście 1.



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » czw lut 26, 2009 12:39

memberofhs pisze:pytaj się mnie, jakie mam żarówki... nie wiem bracie
kolego jak chcesz kupić xenony to najpierw ustal jakiego typu masz żarówki w tej chwili u siebie,to nie jest trudne,wyjmij żarówkę i zobacz czy to jest H1 H4 czy H7 proste :bajer:
szukaj o barwie 6000K,większość ma taką i ja też
bixenon to jeśli masz w jednej żarówce krótkie i długie np.żarówka H4
memberofhs pisze:to jest temperatura 4000-4300 K
tyle ma zwykła żarówka halogenowa więc po co zakładać xenony :bajer:
Ostatnio zmieniony czw lut 26, 2009 12:46 przez Szosownik, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » czw lut 26, 2009 13:19

memberofhs pisze:Przerabianie "klarów" na soczewki odpada-ciu**o to wygląda.
Ale daje lepszy efekt - światło jest lepiej ukierunkowane przez soczewkę. Jak chcesz mieć bi-ksenon musisz kupić soczewki bi-ksenonowe.
boguc666 pisze:ale ty masz h1?Aha no to jest xenon nie bi
??
MK2 ma H4, nie ma innej mozliwości. Dlaczego H1 to xenon a nie bi? To zależy od soczewki.

memberofhs, nie zakładaj bi-ksenonu H4, bez soczewki bedzie tragedia - oslepianie innych uczestników ruchu, do tego problemy z Policją.

Na forum jest cała masa tematów o ksenonach, wystarczy poszukać.
Tu masz temat, jaki Cię najbardziej interesuje:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=213550

Zrób tak:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91307


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » czw lut 26, 2009 13:43

Przyjacielu, rzeknij mi: są podobno palniki z przyspawaną blaszką, która robi tą granicęświatło cień, a co za tym idzie, powoduje ograniczenie światła tak, że nie oślepia innnych. Gdzie to można kupić? Nie chcę tych soczewek zakładać, bo co na prawdę ciulato wygląda. Nie ma co zrobić potem z całym odbłyśnikiem, a matowić go na czarno - co to da? Brzydko to wygląda i nie praktycznie. Taki niewykorzystany odbłyśnik. A jeśli nie ma zestawów z tą blaszką, to sam ją dorobię. Pały mnie zatrzymią, jak im z daleka będe w oczy świecił. Ale sądzę, że jak będzie dobrze ustawiona lampa, i nie będzie Walić po oczach to dają mi spokój. Tymbardziej, że mam utwardzone auto, to nie będzie nim huśtać na dziurach. A spryskiwacze.. myślę założyć takie jak na masce, to dać je na zderzak. Mieć w sumie 4 spryskiwacze z przodu. I konkretnie są to BI-ksenony, na żarówce H4?



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » czw lut 26, 2009 13:51

O blaszkach nic nie wiem i nic nie słyszałem.
memberofhs pisze:A spryskiwacze.. myślę założyć takie jak na masce, to dać je na zderzak. Mieć w sumie 4 spryskiwacze z przodu.
Za małe ciśnienie bedzie w nich, aby oczyscic reflektor.
memberofhs pisze:I konkretnie są to BI-ksenony, na żarówce H4?
Jak już się tak uparleś, że bez soczewki to tu masz przykladowa aukcę na allegro bixenonów na H4:
http://allegro.pl/item558530812_nowosc_ ... w_hid.html


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » czw lut 26, 2009 13:58

Smaczny, ta aukcja ukazuje chyba te "blaszki". Wiesz, ktoś mi rzekł, że jest z blaszkami, ale może chodzi o ten kapturek co jest na tej Twej przykładowo podanej aukcji. Macie bracia pomysły, jak zrobić ewentualnie tą granicę cienia? czy jakoś lampy wyregulować? Spryskiwacze... za małe ciśnienie? Nie da rady pociągnąć z tej pompki, co daje "moc" na szybę przednią? Bo jeśli rzeczywiście to bezie niemożliwe, to gwizdam na spryskiwacze.



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » pt lut 27, 2009 00:30

memberofhs, jakie blaszki? chlopie zastanow sie nad tym :) a ten kapturek na aukcji sluzy do zmiany strumienia swiatal tak ze masz mijania i drogowe i zadnych blaszek w palnikach odcinajacych swiatlo nie bylo i nie ma, przeciez to daje swiatlo na okolo wiec jak sobie to wyobrazasz?

taka blaszka jest np w soczewkach bmw e36 jest zarowka>blaszka>soczewka ale nigdy w zarowkach typu h1, h4, h7 ;]



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt lut 27, 2009 01:07

memberofhs, oby Cie szybko zatrzymali z tym czymś w lampach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości