Negatyw kół

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-TOMMY-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:03
Lokalizacja: NO
Kontakt:

Negatyw kół

Post autor: -TOMMY- » czw lut 19, 2009 17:57

Witam
Czy któryś z doświadczonych kolegów mógłby się podzielić wszelkimi informacjami czy sugestjami jak zrobić negatyw kół tylnych i przednich

Dokładniej to chodzi mi o to jak wykonać taki zabieg w Golfir MkIII zaznaczam że z tyłu mam bębny



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw lut 19, 2009 18:01

Nie wiem jak z tylu wykonac negatyw. Z przodu jest to regulowane w mk3. Na geometrii ci ustawią, musisz tylko wiedzieć jak duży chcesz zrobic kąt.
Pytanie tylko czy ci jest to potrzebne.
Wez pod uwage to ze przy taki ustawieniu szybciej zuzywac ci sie beda opony, i samochod co prawda lepiej sie prowadzi ale na zakretach. Na koleinach auto moze byc nerwowe po takim ustawieniu.
Co do tylnej osi to napewno musialbys zmiany mechaniczne wprowadzic bo seryjnie nie jest regulowane z tylu kat pochylenia kola.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 19, 2009 18:22

wszystko powiedział już Marioo, z przodu regulujesz na fasolakach na mocowaniu kolumny do zwrotnicy a tyłu nie wyregulujesz , chyba że w grę wchodzi przeróbka belki. Tył reulacji nie posiada



Awatar użytkownika
-TOMMY-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:03
Lokalizacja: NO
Kontakt:

Post autor: -TOMMY- » czw lut 19, 2009 18:37

Marioo pisze:Pytanie tylko czy ci jest to potrzebne.
Do cze go mi to potrzebne a otuż mam felgi 17"ET 42 i niestety za nisko go nie położe a po zrobieniu lekkiego negatywu będę mógł sobie obnizyć według uznania poza tym przy takim nastawie będę tylko śmigał tylko na zloty :)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 19, 2009 19:11

zaklepać ranty na gorąco tak żeby lakier nie popękał. Jak już się dowiedziałeś z tyłu negatywu nie zrobisz.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw lut 19, 2009 19:14

To co bedziesz jezdzil na geometrie przed kazym zlotem. Pamietaj ze opony beda ci sie duzo bardziej i szybciej zuzywac. Przy negatywie nie malym jak sadze do takiego celu. Po jednym sezonie opony beda do wymiany bo od wewnatrz beda lyse. Przerabialem to i zniszczylem oponki ktore mialem zalozone. Pozniej ustawilem geometrie prawidlowo i oponki nie wykazywaly szybszego zuzycia.
Łatwiej bylo byt zmienic felgi na inny ET, albo pobawic sie blotnikami na stale tak zeby oponki nie tarly. Wszystko da sie zrobic. A jak chcesz sie bawic geometria to podjedz do warsztatu gdzie robia geometire komputerowa i niech ci zrobia negatyw, ale tyak jak wczesniej dostales odpowiedz tylko przod bo tyl seryjnie nie posiada regulacji. :bigok:



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » czw lut 19, 2009 19:33

-TOMMY- pisze:Do cze go mi to potrzebne a otuż mam felgi 17"ET 42 i niestety za nisko go nie położe a po zrobieniu lekkiego negatywu będę mógł sobie obnizyć według uznania poza tym przy takim nastawie będę tylko śmigał tylko na zloty :)
Na 90% te koła będą obcierały o gwint to i tak musisz dać dystans :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zeton
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 650
Rejestracja: śr paź 10, 2007 13:23
Lokalizacja: NoVWa Sól
Kontakt:

Post autor: zeton » czw lut 19, 2009 23:51

witam jeśli chodzi o negatyw na tylnej osi to z tego co słyszałem to podkładasz pod śruby mocujące piastę do belki podkładki max 0,8mm (dodam ze pod 2 dolne śruby i wtedy osiągniesz zamierzony efekt) jeszcze nie sprawdzane ale jak będzie cieplej to będę u siebie zakładał Pozdravwiam

P.S dopytaj jeszcze dokładniej bo mówię dopiero będę to przerabiał :bigok: :grin:



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » pt lut 20, 2009 00:49

zeton pisze:...witam jeśli chodzi o negatyw na tylnej osi to z tego co słyszałem to podkładasz pod śruby mocujące piastę do belki podkładki max 0,8mm (dodam ze pod 2 dolne śruby i wtedy osiągniesz zamierzony efekt) jeszcze nie sprawdzane ale jak będzie cieplej to będę u siebie zakładał Pozdravwiam...
Przy takim mocowaniu tylnych czopów do belki to strach jeździć! To samobójstwo!

Prawie żadnego podparcia czopa o belkę, tylko dwie małe podkładki u dołu i brzeg czopa u góry.

Powodzenia.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt lut 20, 2009 00:50

zeton, o Panie i czop nie przylega jak powinien do belki bo leży na jakichś podkładkach. Nie rób tego proszę bo to się musi źle skończyć.

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 23:50 ]
AFN140KM, ubiegłeś mnie :p



Awatar użytkownika
zeton
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 650
Rejestracja: śr paź 10, 2007 13:23
Lokalizacja: NoVWa Sól
Kontakt:

Post autor: zeton » pt lut 20, 2009 00:59

AFN140KM pisze:Przy takim mocowaniu tylnych czopów do belki to strach jeździć! To samobójstwo!
zeton, o Panie i czop nie przylega jak powinien do belki bo leży na jakichś podkładkach. Nie rób tego proszę bo to się musi źle skończyć.
Dzięki chłopaki dlatego pisałem żeby dopytał ja słyszałem o takim zabiegu od kogoś już nie pamiętam ale po waszych odpowiedziach chyba sobie odpuszczę ten negatyw :pub: :pub: dzięki pozdravwiam



Awatar użytkownika
jabolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:12
Lokalizacja: łódz

Post autor: jabolo » pt sie 14, 2009 16:30

co myslicie o takim patencie?
Obrazek

[ Dodano: 14 Sie 2009 16:38 ]
no i załózmy ze taki patent jest bezpieczny..co z łózyskami?ktos jezdzi na negatywie z przodu i ma problemy z łozyskami?
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2009 16:31 przez jabolo, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251348&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt sie 14, 2009 18:25

jabolo, pogięło Cię? Był juz jeden taki na forum co chciał coś takiego zrobić żeby mieć nagatyw z tyłu i nawet nie wiem czy Ty sobie nie pozyczyłeś rysunku z tamtego tematu... Zapomnij o takim patencie jeśli Ci życie miłe. Zresztą nie! Zapomnij w ogóle bo nie jesteś sam na drogach...pzdr sas

[ Dodano: Pią Sie 14, 2009 18:26 ]
no i załózmy ze taki patent jest bezpieczny
nie jest wiec dalesze dywagacje są bezcelowe.



Awatar użytkownika
jabolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:12
Lokalizacja: łódz

Post autor: jabolo » pt sie 14, 2009 19:09

tak wiec wyjasni dlaczego tak uwazasz? bo piszesz ze niebezpieczne itd a dlaczego?puki co z mojego punktu widzenia wszystko jest bezpiecznea pozatym mowimy o jakims malym negatywie a nie lezacych kolach..rownie dobrze moge powiedziec ze dystanse sa tez niebezpieczne...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251348&postdays=0&postorder=asc&start=0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości