Kierownica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maxmind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 08, 2008 12:09
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kierownica

Post autor: maxmind » sob sie 23, 2008 23:11

Witam Mam pewien problem Mianowicie od 2 dni gdy krece kierownica gdy samochod jest wlaczony cos mi trzeszczy:) Nie wiem co to jest ale brzmi tak jakby ktos otwierał i zamykał nienaoliwione drzwi albo jakby pocierac materiał o materiał:) Ciezko okreslic ten dzwiek ale jest stosunkowo cicy lecz na biegu jałowym go doskonale słychac Pomozcie prosze odpowiedziec na pytanie co to moze byc i jak to wyleczyc Z gory dziekuje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob sie 23, 2008 23:20

Pasek klinowy do wymiany .



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz sie 24, 2008 02:39

uzupełnij poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym układu wspomagania kierownicy - to ten czarny z zieloną nakrętką u góry, nakrętka posiada bagnet z miarką.


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kierownica

Post autor: doggie » ndz sie 24, 2008 08:06

maxmind pisze:Witam Mam pewien problem Mianowicie od 2 dni gdy krece kierownica gdy samochod jest wlaczony cos mi trzeszczy:) Nie wiem co to jest ale brzmi tak jakby ktos otwierał i zamykał nienaoliwione drzwi albo jakby pocierac materiał o materiał:) Ciezko okreslic ten dzwiek ale jest stosunkowo cicy lecz na biegu jałowym go doskonale słychac Pomozcie prosze odpowiedziec na pytanie co to moze byc i jak to wyleczyc Z gory dziekuje i pozdrawiam
W Passacie skrzypiła/trzeszczała wybita końcówka drążka kierowniczego, po wymianie jest OK. Ale ...... nie doczytałem twojego postu, skoro tylko trzeszczy przy włączonym silniku to jak kolego wyżej napisał też stawiam na pasek
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 08:23 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lukaszch23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 23, 2008 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Witam

Post autor: lukaszch23 » ndz sie 24, 2008 09:22

Witam podobną sytuację mam w swoim aucie. Wydaję mi się że powinieneś przede wszystkim spróbować wymienić pasek wspomagania, lub sprawdzić poziom płynu w zbiorniku wspomagania. Pozdrawiam


lukaszch23

Awatar użytkownika
Maniek71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 516
Rejestracja: pt maja 02, 2008 06:57
Lokalizacja: Twierdza -> Wrocław -> Zakrzów ->oś Sobieskiego
Kontakt:

Post autor: Maniek71 » ndz sie 24, 2008 09:38

Ja też tak miałem ze coś tzreszczało i wymieniłem pasek i olej przeczysciłem układ wspomagania i na końcu okazało sie ze to łożyska w poduszkach przy amortyzatorach!


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2795486#2795486 Zapraszam do oceny

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości