Problem z zapalanem... pompka paliwa.!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamil163
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 18:57
Lokalizacja: Stara Wieś
Kontakt:

Problem z zapalanem... pompka paliwa.!

Post autor: kamil163 » sob sie 23, 2008 22:35

Mam trupka golf II benzyna z gazem 1.3 z pełnym wtryskiem 1991 r. Gdy zapalałem silnik to słyszę że pompka "chodzi" ,ale nie pompuje paliwa na gaźnik (podaje paliwo w małych ilościach i i bardzo powoli) Jak wlałem bezpośrednio paliwa na gaźnik to silnik zapalił. Nie wiem czy to jest wina pompki, czy takiej skrzynki co jest pod bakiem, bo na jej łączeniu widziałem trochę benzyny. ( a nawet nie wiem co to jest ta skrzynka ...?)
Co mnie irytuje to na gazie też nie zapali... !!!

Co ciekawe jak nalałem trochę benzyny z baku do kubka po lodach to w ciągu kilku sekund zeżarło kubek ( nigdy wcześniej tak nie było) :grin:



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » sob sie 23, 2008 22:52

to chyba filtr powietrza a pompka moze jest dobra tylko tam jest sitko kitore filtruje paliwo i ono jest zapchane albo wczesniej wspomniany filtr paliwa sprawdz pompke dostan sie do zbiornika paliwa


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

kamil163
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 18:57
Lokalizacja: Stara Wieś
Kontakt:

Post autor: kamil163 » ndz sie 24, 2008 07:05

Sprawdziłem filtr jest czysty.
A właśnie co to jest ta skrzynka pod bakiem?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Problem z zapalanem... pompka paliwa.!

Post autor: doggie » ndz sie 24, 2008 08:20

kamil163 pisze:Mam trupka golf II benzyna z gazem 1.3 z pełnym wtryskiem 1991 r. Gdy zapalałem silnik to słyszę że pompka "chodzi" ,ale nie pompuje paliwa na gaźnik (podaje paliwo w małych ilościach i i bardzo powoli) Jak wlałem bezpośrednio paliwa na gaźnik to silnik zapalił. Nie wiem czy to jest wina pompki, czy takiej skrzynki co jest pod bakiem, bo na jej łączeniu widziałem trochę benzyny. ( a nawet nie wiem co to jest ta skrzynka ...?)
Co mnie irytuje to na gazie też nie zapali... !!!

Co ciekawe jak nalałem trochę benzyny z baku do kubka po lodach to w ciągu kilku sekund zeżarło kubek ( nigdy wcześniej tak nie było) :grin:
pompka to raczej nie jest skoro na gazie też nie pali, proponowałbym przeczyścić gaźnik
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 08:21 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 24, 2008 08:36

kamil163 pisze:Mam trupka golf II benzyna z gazem 1.3 z pełnym wtryskiem 1991 r. Gdy zapalałem silnik to słyszę że pompka "chodzi" ,ale nie pompuje paliwa na gaźnik (podaje paliwo w małych ilościach i i bardzo powoli)
jednak musisz się zdecydować: wtrysk czy gaźnik.
A twój problem to pewnie padaka pompy pod podłogą (drugą masz w baku i tą słyszysz). Albo na odwrót.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » ndz sie 24, 2008 08:38

Paweł Marek pisze: jednak musisz się zdecydować: wtrysk czy gaźnik.
masz rację, nie doczytałem!!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości