Skrzynia - nie ma biegu 1, 2 i wsteczny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 22, 2004 18:52
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta
Kontakt:

Skrzynia - nie ma biegu 1, 2 i wsteczny

Post autor: wojju » czw maja 15, 2008 19:15

w aucie ojca (VW golf 4 1.9 TDI AJM) cos stalo sie ze skrzynia, nie ma 1 , 2 i wstecznego, 3,4,5,6 sa, wchodza normalnie i da sie na nich jezdzic wiec to nie przegub, 1 i 2 niby wchodza na swoje miejsca ale strasznie luzno i czuc ze cos nie spina, spotkal sie ktos kiedys z czyms takim? stalo sie to nagle bez zadnego zgrzytu, wczesniej nic sie nie dzialo help!!
Ostatnio zmieniony czw maja 15, 2008 21:55 przez wojju, łącznie zmieniany 2 razy.


Zdradzilem VW na rzecz ... , z obawy przed linczem nie podam marki :D

Moja perelka MK3 GTD (sprzedana) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=46338

Darek Madejczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:26
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Darek Madejczyk » czw maja 15, 2008 21:10

Radze od razu odstawić auto do mechanika najlepiej zaciągnąć lub na lawecie. Ja miałem podobnie: nagle zabrakło 1,2 i R. A że auto mocne i do domu było nie daleko brat zdecydował się jakoś doturlać na trójce ale nie dojechał bo bo coś czczeliło i zablokowało całkowicie skrzynie. Po wydarciu i rozkręceniu skrzyni okazało się że pękł którś tryb i zrobił niezły młyn w środku (zdięcia poniżej). Ostatwcznie skrzynia do wymiany. Nie musi być tak u Ciebie ale objawy są te same. Może akurat to jakieś cięgna lub wybierak i obędzie się bez jakichs wiekszych wydatków.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


"MADEJ"

Awatar użytkownika
wojju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 22, 2004 18:52
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta
Kontakt:

Post autor: wojju » czw maja 15, 2008 21:40

a jak to sie stalo u ciebie to stuknelo cos czy tak bezglosnie sie tez stalo? kurcze mozliwe ze cos peklo rzeczywiscie bo silnik jest podkrecony i ojciec jezdzi delikatnie mowiac ostro, moglo nie wytrzymac, ale padlo akurat nie przy ostrej zmianie tylko w normalnej jezdzie :/ , jutro auto idzie do mechanika tylko zastanawiam sie nad kosztami, ile dales za skrzynie? pozdro


Zdradzilem VW na rzecz ... , z obawy przed linczem nie podam marki :D

Moja perelka MK3 GTD (sprzedana) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=46338

Awatar użytkownika
grygor87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 14, 2008 20:46
Lokalizacja: Wysokie Mazowiecki/3miasto
Kontakt:

Skrzynia - nie ma biegu 1, 2 i wsteczny

Post autor: grygor87 » czw maja 15, 2008 22:17

kolega dobrze ci podpowiada prawdopodobnie siadają ci łożyska lub wodziki co po pewnym czasie może spowodować całkowity rozpad skrzyni biegów ja miałem w swoim mk3 podobny problem w pewnym momencie coś mi zaczęło zgrzytać delikatnie w skrzyni ad po 3 dniach podczas wjazdu pod górkę mechanizm różnicowy nie wytrzymał i pękł i wywalił 5 dziur w obudowie wiec najlepiej nim nie jeździj tylko od razu zaprowadź do warsztatu lub samemu jeżeli lubisz ale to trzeba dużo cierpliwości i zabawy wiem z własnego doświadczenia pozdrawiam i powodzenia daj temat jak to to



Darek Madejczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:26
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Darek Madejczyk » czw maja 15, 2008 22:30

Nic się wcześniej nie działo. To też było przy normalnej jeżdzie Na skrzyżowaniu brat chciał ruszyć i nic tzn. nie można było znależć 1,2 ruszył z 3. Za skrzyżowaniem zatrzymał się i próbował znaleśc biegi, ale nic. Nie było 1,2 i R a lewarek wtych pozycjach był "lelawy". Próba dalszej jazdy skończyła się jak opisywałem wcześniej. Skrzynie znalazłem za Dębicą w strone Rzeszowa. Gość ma duży wybór i dobre ceny. Nawet znalazłem tą samą skrzynie z takim samym oznaczeniem co stara. Cena 1000 zł. Zrobiłem na niej ok. 5 tyś km i narazie wszystko w porządku i bez róznicy. Pozdrawiam.


"MADEJ"

Awatar użytkownika
grygor87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 14, 2008 20:46
Lokalizacja: Wysokie Mazowiecki/3miasto
Kontakt:

Post autor: grygor87 » czw maja 15, 2008 23:03

Z tego co slyszalem to w wysokichmotorach czesto to sie zdarza mimo tego ze jest to wzmacniana skrzynia ja mam jak widac mk3 cabrio 2.0 115km i za typowa skrzynie do niego chcieli podobnie 1000 zl ale dzieki kolegom z forum i wlasnym dochodzeniom kupilem skrzynie od 1.8 ktora pasowala bez problemu jedyne co to musialem zmienic tarcze sprzegla(i tak sie konczyla) i calosc wyszla mnie 548zl + 50zl za olej reszta byla ok a wymienialem sam) autko rowniez smiga ale czesto tez zwlaszcza przy autkach sprowadzanach lub jezdzonych po miastach padaja lozyska ktore dzialaja cuda z wodzikami nastepnie z reszta kol zebatych i mechanizmow roznicowych nie wiem dla czego tak sie dzieje ale mimo tego kocham mojego golfika i ciezko mi sie jest z nim rozstawac gdyz jestem zmuszony go sprzedac pozdarwiam



Awatar użytkownika
art29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pt paź 31, 2008 01:22
Lokalizacja: Bytom
Auto: KochanyTDI 1.9 , DuzyTDI XDRIVE,I Cupra Formentorrrrrr.
Kontakt:

Re: Skrzynia - nie ma biegu 1, 2 i wsteczny

Post autor: art29 » czw lip 29, 2010 21:24

U mnie znikły tylko 2 biegi 1 i 2 chcemy z bratem wziąsc sie za rozbieranie skrzyni bo gdzie nie zadzwoniłem tam tylko skrzynia do smietnika i wymiana a za skrzynię wołają od 600 do kosmosu jak myslicie da radę naprawić jeśli to woodzik czy kupować skrzynie ????


Obrazek

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Re: Skrzynia - nie ma biegu 1, 2 i wsteczny

Post autor: Badyl » czw lip 29, 2010 22:20

jeśli potrafisz ją rozebrać i złożyć to czemu nie. W zwykłym warsztacie nie robią skrzyń i dlatego tak mówią. Musiał byś jechać do Skrzyniarzy, ale oni za same rozebranie i złożenie wołają 3 paki+ ewentualna naprawa. Dlatego skalkuluj co Ci się opłaca. Ja bym sprawdził wybierak, czy co tam odpowiada w mk4 za wybieranie biegów.(1,2 i R są po tej samej stronie, więc może wystarczy go podregulować) jak nie to to można grzebać, bo cóż do stracenia...


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
art29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pt paź 31, 2008 01:22
Lokalizacja: Bytom
Auto: KochanyTDI 1.9 , DuzyTDI XDRIVE,I Cupra Formentorrrrrr.
Kontakt:

Re: Skrzynia - nie ma biegu 1, 2 i wsteczny

Post autor: art29 » czw lip 29, 2010 22:34

-=Badyl=-własnie mi o to chodziło bo gdzie nie poszłem tam było tylko wymiana skrzyni a teraz mnie podniosłeś na duchu i bede sie brał za skrzynie cześci osobne do skrzyni można chyba w aso zamowić jak myslicie :pub: ????


Obrazek

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Skrzynia - nie ma biegu 1, 2 i wsteczny

Post autor: Badyl » pt lip 30, 2010 13:49

ale są drogie. Jak coś to allegro


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości