podłączenie czujnika swiateł cofania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » śr mar 05, 2008 12:02

kiedy zetkne dwa przewody ktore powinny isc do czujnika swiatłą sweica kiedy zaczynam konbinowac zby włączał je czujnik nic sie nie dzieje



Awatar użytkownika
mgolcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lut 29, 2008 23:14
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: mgolcu » śr mar 05, 2008 12:11

... objaw prawidlowy ;)
zaloz wlasciwy czujnik i bedzie OK! :>
wlasnie on ma zwieraz te dwa kabelki ;)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr mar 05, 2008 13:10

tak sobie kombinuje i nie wiem czy kolega ma tak naprawde wyłącznik do świateł cofania , bo wyglądem to bardziej przypomina jakis impulsator lub jakiś typ czujnika a nie normalny wyłącznik do świateł cofania , lub jest to jakis rodzaj wyłącznika dostosowany do aut z jakimś rodzajem załączania świateł cofania poprzez układ elektroniczny , bo po co mu aż pięć pinów ?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » śr mar 05, 2008 15:23

mgolcu, ale nie da się tych dwóch rodzajów włączników stosować zamiennie, bo one są zupełnie różne. Włącznik, który ma kolega szypowski1 (i ja mam taki sam) wkręcany jest z boku dwiema śrubami, a ten nowszy jest po prostu wkręcany od góry - ma gwint. Wygląda na to, że te dwa włączniki stosowano w zupełnie innych skrzyniach. Tylko właśnie ciekawe po co w tym starszym aż pięć styków i które dwa z nich zwierają obwód świateł cofania. U mnie chyba żadne :( Ale chyba zamówię ten wynalazek, będę przynajmniej wiedział. Obawiam się jednak, że może coś tam od strony skrzyni nie uruchamia tego włącznika...



Awatar użytkownika
mgolcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lut 29, 2008 23:14
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: mgolcu » śr mar 05, 2008 15:51

Witam!

:) Wiem juz ktory masz czujnik :)

To taki wynalazek VW bardzo rzadko spotykany.
One sa drozsze nawet z uzywek kolo 20 zl w gorke. Ale bardzo rzadko spotykane nawet na szrotach.
Bardzo malo golfow wychodzilo na tym czujniku.
On jest przykrecany z boku do skrzyni.

Natomiast musisz zalozyc taki sam jaki powinien byc.

Chcac zalozyc ten popularny czujnik wkrecany to musisz wiercic w skrzyni otwor i go gwintowac ale musisz miec pewnosc ze mechanizmy w srodku sa dostosowane do tego czujnika wkrecanego.



szczepan 28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lut 18, 2008 20:05
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

czujnik

Post autor: szczepan 28 » śr mar 05, 2008 18:38

Witam a ja przy swoim dzisiaj troszke szponciłem czujniku no i swiecił ,świecił bo juz nie swieci niewiem co mu sie juz stało wyczysciłem wtyczki i czujnik włonzcyłem wsteczny zapłon i zaswiecił a teraz próbowałemi nic, zdjołem podkładke p[od czujnikiem co była i moze i swiecił moze zamocno dokrenciłem go i moze cos w skrzyni na nachodzi na ten śrut co jest w czujniku i nie dociska go w strone czujnika???niewiem bende próbował jeszcze pozdrawiam



Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » śr mar 05, 2008 19:10

taka pierdoła a tyle z tym zabawy....mam gdzis stary swoj czujnik i tam mam chyba ze 3 albo 4 piny nie pamietam juz ale wiem ze napewno jest wiecej niz 2.....



Awatar użytkownika
mgolcu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt lut 29, 2008 23:14
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: mgolcu » śr mar 05, 2008 19:26

No jest zabawy troche.
Trafiles w egzemplarz skrzyni z takim nietypowym czujnikiem. A ich jest na prawde bardzo malo.
Wiekszosc to sa te wkrecane (kostka i wsowki).

Moim zdaniej jak zalatwisz sobie wlasciwy czujnik powinno byc juz OK :)

Z tego co pisales to instalacje elektryczna masz sprawna bo na krotko swiatla swieca ;)
To tylko kwestia wlasciwego czujnika.

Poza tym nie wiadomo jakby tez sie on spisywal nawet wtedy gdyby ci sie udalo go podlaczyc.

Nie wiadomo czy te mechanizmy w skrzyni dalyby rade wlaczac i wylaczac go.

Jakby byl on wlasciwy, to tylko zakladasz go, podpinasz kostke czy wsuwki i cieszysz sie jazda. :)



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » sob mar 15, 2008 19:17

Do autora wątku:
podłącz jeden przewód do ostatniego styku po prawej stronie w górnym rzędzie, a drugi do tego jedynego w dolnym rzędzie - patrz zdjęcie, które zamieściłeś. Ja tak zrobiłem i działa, od wczoraj mam wreszcie światła cofania :-) Drugie końce przewodow podpiąłem do tej wtyczki, która pasuje u mnie do nowszego czujnika (tego wkręcanego) - dlatego musiałem kombinować żeby to jakoś połączyć, bo ta wtyczka bezpośrednio do czujnika u mnie nie pasuje. Sprawdź najpierw omomierzem czy te dwa styki zwierają się jak wrzucisz wsteczny. Jak nie to w skrzyni jest coś nie tak skoro masz nowy ten wynalazek...
Ja czujnik musiałem nowy kupić, zapłaciłem za niego w sklepie w Rawie Mazowieckiej 25 zł i musiałem go zamawiać, bo taki on rzadki jest.
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 19:24 przez lwlw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » sob mar 15, 2008 19:33

no ja dalej nie mam swiateł cofania ale juz sie z tym nie bawie prosze cie wejz moje foto tego czujnika z pierwszej strony i zaznacz jak to ma byc kiedys troche czasu z tym kombinowałem ale nie wyszło to.....fuck...ten czujnik:d



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » sob mar 15, 2008 19:44

Na fotce zaznaczyłem gdzie się podłączyć. Przydałyby Ci się takie nieduże wsuwki, są do kupienia w sklepach motoryzacyjnych.

Obrazek



Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » sob mar 15, 2008 20:54

mam wsuwki na kablach juz kiedys je kupiłem



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz mar 16, 2008 11:45

A czyjniki na 5 pinów były - w ETCE też są wymienione, tylko to chyba, o ile dobrze pamietam, do wersji chyba z tempomatem, czy jakoś tak, i chyba na dodatek tylko w amerykańcach.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » ndz mar 23, 2008 23:54

no i pupa blada podłaczyłem jak kolega przedstawił na zdieciu i swiateł jak nie bylo tak nie ma ......to chyba jakieś skaranie Boskie te światła...ale po zektnieciu przewodów od czujnika swiecą...to co jest nie tak?? pytałem w 3 sklepach kazdy sklep proponował mi ten sam czujnik pokazywałem stary to mowili ze to jest zamiennik i działa napewno.....ale w realu coś mu nie wychodzi.....
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości