Tylna wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Tylna wycieraczka

Post autor: dogu18 » pn paź 08, 2007 18:47

Witam
po zakupie mojego MK2 miałem dość długo problem ze zrozumieniem zasady działanie tylnej wycieraczki:/ teraz to już pojmuje ale denerwuje mnie to że wycieraczka pracuje w dość dziwny dla mnie sposób:/
mianowicie pierw z pozycji”leżącej”(przy dolnej uszczelce szyby) wędruje do pozycji pionowej(przy lewej stronie szyby), następnie po chwili wraca do pozycji leżącej i tak cały czas aż sie jej nie wyłączy,
moje pytanie brzmi czy można w jakiś sposób zrobić tak żeby wycieraczka przebywała w jednym, cyklu drogę z pozycji leżącej do pionowej i z powrotem do leżącej i tak co chwile zamiast przebywać w jednym cyklu drogi z leżącej do pionowe i na odwrót???
za wszelką pomoc serdecznie dziękuje pozdro dogu



Emilasty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Emilasty » pn paź 08, 2007 20:49

Ja mam podobny problem - wylna wycieraczka to niezgłębiony problem. Mogą ją załączyć tylko wraz z tylnym spryskiwaczem. Póżniej załącza się na jeden niepełny ruch co jakis czas. Nie można jej wyłączyć - ratuje tylko zgaszenie silnika. Ktoś może wie czemu to tak dziwnie działa?
Pozdrawiam, Emil



betonwrc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt sie 28, 2007 18:23
Lokalizacja: Legnica

Post autor: betonwrc » pn paź 08, 2007 20:52

tez mam podobnie jak juz wlacze tylna wycieraczke tak tylko wylaczy ja tylko zgaszenie silnika...????????????



Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » pn paź 08, 2007 21:02

ponowne ruszenie manetki, włączenie spryskiwacza przecież wyłącza wycieraczkę?



Awatar użytkownika
piotrekrkk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 08, 2007 20:59
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: piotrekrkk » pn paź 08, 2007 22:39

no-name pisze:ponowne ruszenie manetki, włączenie spryskiwacza przecież wyłącza wycieraczkę?
tylko i wyłacznie :D:D:D
wystarczy 2 razy szybko nacisnąć manetke tak jak kliknąc lewym klawiszem myszki.
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2007 22:42 przez piotrekrkk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » wt paź 09, 2007 00:42

a ja dodatkowo pytanie bo u mnie to w ogole wlacze to zadko kiedy robi pelen cykl, moja to zactnie sie po zrobieniu np 45stopni za moment zrobi 10 , pozniej stanie na minute i znienacka zrobi pelen cykl , totalnie haotycznie jak to naprawic. i drugie pytanie czy te manetki to jest jeden element czy dwa osobne , bo ta od wycieraczek mi pekla



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt paź 09, 2007 00:48

yolmen pisze:a ja dodatkowo pytanie bo u mnie to w ogole wlacze to zadko kiedy robi pelen cykl, moja to zactnie sie po zrobieniu np 45stopni za moment zrobi 10 , pozniej stanie na minute i znienacka zrobi pelen cykl , totalnie haotycznie jak to naprawic. i drugie pytanie czy te manetki to jest jeden element czy dwa osobne , bo ta od wycieraczek mi pekla
znajdz przekaznik ktory cyka jak wycieraczki chodza,przeczysc go , znaczy styki a manetki skladaja sie z dwóch czesci , jedna prawa ( wycieraczki) druga lewa ( kierunki i migawka)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » wt paź 09, 2007 06:10

A ja sie przypomne:P
jest jakiś "knif" zeba ta wycieraczka zataczała pełny cykl za jednym razem??czy musze sie z tym pogodzić??



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt paź 09, 2007 06:54

yolmen, dogu18, może macie pęknietą wiązke kabli w gumie przy zawiasach tylnej klapy po lewej stronie? Może coś tam nie łłączy i dlatego tak się dzieje - włączcie wycieraczkę i poruszajcie tą gumą, albo ją zdejmijcie i zobaczcie co tam się dzieje.
dogu18, tak w ogóle to wycieraczka powinna być pionowo (fabrycznie) w pozycji wyjściowej - może ktoś coś tam przekładał, chciał ją położyć i tak mu to wyszło....
Ogłonie działąnie tylnej wycieraczki jest takie:
- pierwsze pchnięcie manetki uruchamia pracę cykliczną tylnej wycieraczki
- drugie pchnięcie manetki wyłącza tylną wycieraczkę
- zawsze, gdy masz pchnietą manetkę włącza się spryskiwacz (czyli załącza się przy włączaniu i wyłączaniu pracy cyklicznej wycieraczki)
- jeżeli masz wyłączoną tylną wycieraczkę, to długie pchnięcie manetki spowoduje włączenie spryskiwacza tylnej szyby, kilkukrotne machnięcie tylną wycieraczką i tyle - wycieraczka będzie dalej wyłączona.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » wt paź 09, 2007 15:17

Czy wycieraczka jest w pozycji wyjsciowej w pinie czy poziomie to żadna różnica
poniewać zalaenie na jakim położeniu wyłaczyłęm wycieraczke to londuje ona albo w pionie albo w poziomie.
ale mi chodzi o to czy ta wycioeraczka mogła by działać w ten sposób:
z pozycji wyjściowej na drógi koniec szyby i spowrotem do pozycji wyjścioej potem przerwa i znowu od wyjsciowej do koncowej i znowu wyjsciowa.

pozdrawiam dogu



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt paź 09, 2007 15:30

dogu18 pisze:ale mi chodzi o to czy ta wycioeraczka mogła by działać w ten sposób:
z pozycji wyjściowej na drógi koniec szyby i spowrotem do pozycji wyjścioej potem przerwa i znowu od wyjsciowej do koncowej i znowu wyjsciowa.
Witam
Hehe kolego przecież tak ona działa !!. :))
Cos masz zepsute. Wszystkim wam radzę. Na łączeniu tylnej klapy z resztą auta jest gumowy wężyk. Idą nim przewody. PRzewody się przecierają i zwarcie gotowe. U mnie np. strzelał bezpiecznik a wycieraczki robiły dziwazne cykle. Weźcie zdejmijcie gume zaizolujcie przewody i wtedy zobaczcie jak będzie . Robota na 1 godzinę.
Jeśli nie pomoże to coś będzie z przekaźnikiem , może innego rodzaju niż powinien być.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » wt paź 09, 2007 15:47

ok sprubuje jak wypije kawe:)
może akurat to bedzie przyczyną:)
a co do przekaźnika to który to jest?? i jaki powinien być??
pozdrawiam Dogu



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt paź 09, 2007 15:58

dogu18 pisze:a co do przekaźnika to który to jest?? i jaki powinien być??
TO ten który po wlączeniu wycieraczek cyka. Na obudowie osłony bezpieczników szukaj nazwy : Wischer (Wisch ) Rear - tego typu słowa.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Grzembol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 12, 2007 21:56
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Grzembol » wt paź 09, 2007 16:44

ja mam inny problem....moją wycieraczke moge wlaczyc tylko jak przednie chodza w pracy ciaglej :P .. za pierwszymi *#cenzura#* zatrzymuje sie jak ma wrocic spowrotem do lezacej, po kilku razach chodzi normalnie...problem z zalaczeniem wydaje mi sie ze to manetka ale kurde...nie mam nikogo kto moglby mi pozyczyc manetke na czas sprawdzenia czy to na pewno to czy moze silnik czy jeszcze cos innego :/


[url=http://janek4087.prophp.org/motoryzacja.html]Poradniki m.in.o motoryzacji[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości