Czesto padaja swiece ..czemu ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Czesto padaja swiece ..czemu ??

Post autor: crash » czw kwie 21, 2005 00:00

tak jak w tytule , padaja mi czesto swiece nie wiem co jest do tego do oleju idzie paliwo i troszki za duzo mi pali to jeden problem a drugi nie działa mi wycieraczka tylna i awaryjne co moze byc ?? dzieki za wszystkie odp pozdrawiam



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Re: Czesto padaja swiece ..czemu ??

Post autor: Red Spider » czw kwie 21, 2005 01:17

crash pisze:tak jak w tytule , padaja mi czesto swiece nie wiem co jest do tego do oleju idzie paliwo i troszki za duzo mi pali to jeden problem a drugi nie działa mi wycieraczka tylna i awaryjne co moze byc ?? dzieki za wszystkie odp pozdrawiam
jezeli masz gaznik i to w dodatku pierburga to mozesz miec problem z urządzeniem cisnieniowym ktore steruje zaplonem (takie kur... przyczepione na aparacie zaplonowym z rurką), paliwko ci sie nie spala do końca i dlatego więcej pali pozatym olej zaczyna sie robic rzadszy skoro paliwo sie do niego dostaje a co za tym idzie to mozna sie domyslec !!!!
Ja mialem podoba historyjka w golfie II 1.3 na gazniku pierburg no skończylo sie to remontem silnika - nie polecam dlugich tras !!!



crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » czw kwie 21, 2005 18:12

czyli ta mała pierdułka robi tyle problemu ?? a wymiana tego badziewia pomoze ?chodzi o takiego grzybka ?



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Red Spider » czw kwie 21, 2005 18:19

crash pisze:czyli ta mała pierdułka robi tyle problemu ?? a wymiana tego badziewia pomoze ?chodzi o takiego grzybka ?
dokladnie chodzi o tego grzybka !!!
Nie dam ci 100% gwarancji ale jak opisałem w moim przypadku pomogło !!!

pozdro :satan: :satan: :satan:



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Re: Czesto padaja swiece ..czemu ??

Post autor: Red Spider » czw kwie 21, 2005 18:22

crash pisze:nie działa mi wycieraczka tylna i awaryjne co moze byc ?? dzieki za wszystkie odp pozdrawiam
patrzyles bezpieczniki, przekazniki ????



crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » czw kwie 21, 2005 19:10

jak włacze tynla to słychac ze przekaznik pyka a tylna stoi w miejscu ;/ nie wiem co jest a bezpieczniki patrzyłem



Awatar użytkownika
Sebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 14, 2005 09:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Sebo » czw kwie 21, 2005 22:30

Jeśli chodzi o awaryjne to zapewne przekaźnik lub bezpiecznik,
a co do wycieraczki to trzeba szukac dalej - moze silnik.
Rozbierz klape i polookaj czy kable na miejscu. A moze wogóle nie ma silnika i bebechów?? :helm:


www.vwgolf-slask.info

crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » czw kwie 21, 2005 22:36

przekaznik cyka wiec nie sadze zeby siedział a bezpieczniki działaja sprawdzałem wszystkie po kolei kontrolka .....silnik wycieraczki jest bo działała ale sie skonczyyła



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pt kwie 22, 2005 00:04

swiece padaja bo masz zbyt ubogą miesznake paliwa(wiecej powietrza niz paliwa) dlatego temperatura spalania jest wiekasz i swieca nie wytrzymuje... wyreguluj mieszanke na alaniazorze spalin i powinno byc ok aha i nie kupuj swiec Bosha i padaja jak muchy....



crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » pt kwie 22, 2005 11:25

mieszanka rególowana na anali...cos tam swiece czarne ciagle , wycieraczka nie działa bo sie kable przy klapie przecieły , ten grzybek na układzie zapłonowym sprawny własnie wróciłem od mechaniola a awaryjnych nie było bo ktos blaszki powyjmował z włacznika :D .....w dalszym ciagu zostaje motyw paliwa w silniku ale chyba bedzie gaznik do wymiany :grrr: :foch:



maniack

Re: Czesto padaja swiece ..czemu ??

Post autor: maniack » pn kwie 25, 2005 17:08

Red Spider pisze:
crash pisze:tak jak w tytule , padaja mi czesto swiece nie wiem co jest do tego do oleju idzie paliwo i troszki za duzo mi pali to jeden problem a drugi nie działa mi wycieraczka tylna i awaryjne co moze byc ?? dzieki za wszystkie odp pozdrawiam
jezeli masz gaznik i to w dodatku pierburga to mozesz miec problem z urządzeniem cisnieniowym ktore steruje zaplonem (takie kur... przyczepione na aparacie zaplonowym z rurką), paliwko ci sie nie spala do końca i dlatego więcej pali pozatym olej zaczyna sie robic rzadszy skoro paliwo sie do niego dostaje a co za tym idzie to mozna sie domyslec !!!!
Ja mialem podoba historyjka w golfie II 1.3 na gazniku pierburg no skończylo sie to remontem silnika - nie polecam dlugich tras !!!
chłopaki, podajdzie gdzie to dziadostwo jest w 1.3i (full wtrysk, digijet o ile dobrze pamiętam) NZ 1991, proszę, proszę, proszę! :) kurde, tyle czytałem co oznacza lanie benzyny do oleju i jedynie o wyrobionych pierścieniach mowa (a na kapital nie mam kasy), ale jeśli to jest tylko takie małe *&#&^*&$^ które można za kilkanaście złotych wymienić, lub jakoś naprawić... jak byłem u mechaniora to sprawdził, poustawiał, skasował i powiedzial, że jak leje to ten typ tak ma, i szykuj pan kasę na kapitalkę... ;)

piszcie, proszę, to przywiozę na jakiś zlot skrzynkę browarów or kilka flaszek za zaoszczędzoną na paliwie kasę... bo niby mam w normie spalanie, a pali tyle benzyny co 1.8 gazu od kumpla! :jezor:



Awatar użytkownika
2mk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 25, 2005 20:46
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 2mk1 » pn kwie 25, 2005 17:47

jesli masz mechaniczna pomke paliwa to sprawdz czy nie leci z pompki (taka mala dziurka w obudowie) olej na zewnatrz. bardzo czesto w pompkach siadaja membranki i przez nieszczelnosci w nich leci do silnika wacha, najczesciej dziurawe membranki poznac mozna po tym ze ze wspomnianej dziurki w obudowie leci olej na zewn.


3*golf mk1, 2*golf mk2, corrado g60, polo86c, beetle, lupo 1.4 - były
lupo 3l - jest
golf mk4 - jest

maniack

Post autor: maniack » pn kwie 25, 2005 18:59

2mk1 pisze:jesli masz mechaniczna pomke paliwa to sprawdz czy nie leci z pompki (taka mala dziurka w obudowie) olej na zewnatrz. bardzo czesto w pompkach siadaja membranki i przez nieszczelnosci w nich leci do silnika wacha, najczesciej dziurawe membranki poznac mozna po tym ze ze wspomnianej dziurki w obudowie leci olej na zewn.
jak pisałem - wtryskowiec. pompa przy baku. ja się pytam gdzie ten przekaźnik/grzybek cholerny jest? może przez to mi leci paliwo do oleju? (ale z kolei - dlaczego w takim razie spaliny w normie? :/ wg. archiwum to paliwo leci do oleju na zbyt bogatej mieszance).



crash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: śr gru 15, 2004 15:55
Kontakt:

Post autor: crash » pn kwie 25, 2005 19:25

ten grzybek jest przy aparacie zapłonowym prowadza do aparatu kable od swiec , a ten cały grzybek przyspieszacz zapłonu to takie cos metalowego czy z jakiegos innego badziewia zrobione , jest przyczepione do aparatu i odchodzi od tego wezyk .... łatwo sprawdzic czy działa poprawnie . (dokładniejszych namiarów jak to zidentyfikowac to sie nie da chyba .) :bigok: pozdro :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości