Montaz strumiennicy albo rury zamiast kata

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Montaz strumiennicy albo rury zamiast kata

Post autor: golfik88 » pn cze 25, 2007 12:46

CZy po zamontowaniu strumiennicy zamiast kata albo samej rury, golfik bedzie glosniej chodzil??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn cze 25, 2007 12:50

ja po usunięciu kata i wspawaniu rury nie odczułem zbytnio róznicy ale za to lepiej sie wkręca na obroty



Awatar użytkownika
starko87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 669
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 22:18
Lokalizacja: woj.opolskie

Post autor: starko87 » pn cze 25, 2007 12:56

ja mam kata ale pusty zostala tylko obudowa auto sie lepiej wkreca nie wydaje mi sie zeby strumienica cos dawała lepiej wspawaj rure jak miales zawalony kat to napewno poczujesz roznice a glosniej nie jest


Mój MK1 Cabriolet =>>
viewtopic.php?f=86&t=482943

Moja LIMUZYNA =>>
viewtopic.php?p=2926212#2926212

Awatar użytkownika
maccciej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw cze 09, 2005 20:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maccciej » pn cze 25, 2007 13:00

starko87 pisze:a mam kata ale pusty zostala tylko obudowa auto sie lepiej wkreca nie wydaje mi sie zeby strumienica cos dawała lepiej wspawaj rure jak miales zawalony kat to napewno poczujesz roznice a glosniej nie jest
A jak z wrażeniami dźwienkowymi? bo mnie jeden mechanik straszył, ze jak wywale kata to pusta puszka zadziała jak puszka rezonansowa i bedzie tak głosno , że po 2 tygodniach jazdy wrpce do niego z pretensjami


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pn cze 25, 2007 13:29

wlasnie tez mnie to ciekawi czy nie bedzie dudnil jakby nie mial w ogole tlumika bo tez znajomy mi mowil ze jak wywale kata i wstawie np strumiennice to tak bedzie i ze zamiast tego wlozyc srodkowy tlumik

[ Dodano: 25 Cze 2007 13:31 ]
bo wlasnie zamula sie golficzek i to bardzo, jak 5 trzeba juz wrzucac przy 100km/h :/



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn cze 25, 2007 14:10

jak strumienice chcesz wlozyc to licz sie z wydatkiem na taka obliczona do twojego auta bo innej sie nie oplaca wkladac bo ci sie zmuli auto
ja ostatnio wlasnie wywalilem taka uniwersalna i wspawalem rure 50mm i jest duzo lepiej u mnie akurat wzrosl trosze halas ale to dlatego ze mam juz wydmuchany tlumik koncowy (chociaz mi sie dzwiek podoba bo slychac dopiero jak dam w palnik mocniej)

a jesli zostawisz puszke po kacie pusta to u niektorych jest ok a czasem auto wydaje taki meczacy metaliczny dzwiek


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn cze 25, 2007 15:33

Przyłacze sie do tej dyskusji :))
Wywalenie kata daje minimalny wzrost halasu ale w sumie nieodczuwalny. Wiekszy problem jest zeby potem uszczelnic ukłąd wydechowy gdyz rury sa juz zardzewiale i moga warczec po zmianie( niemiły dzwiek) . Ale usuniecie kata daje kilka + m.in wzrost mocy i mniejsze zuzycie paliwa. ALe sam ocen czy warto sie go pozbyc.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn cze 25, 2007 16:41

nie wiem jak wyglada zycie ze strumienica ale dzisiaj wywalilem kata i wspawalem ryre takiej samej srednicy jak reszta wydechu. Ato pracuje tak sanmo cicho jak przed rozwalonym katem no i troche lepiej jezdzi, troche bardziej zywotny sie zrobil.

Tylko pamietajcie o ZABIERANIU KATALIZATOROW OD MECHANIKOW. Nie zostawiajcie ich cokolwiek by wam wmawiali. Za zuzytego kata mozna dostac 150 plnow



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 25, 2007 17:53

kumplowi wybebeszalalismy katalizator w lanosie, zoastawilismy sama puszke , i efekty :
- odgłos z ukladu wydechowego jak w polonezie starym albo we fiacie 125. Taki metaliczny dzwiek , wiec wstawilismy sama rure,
- wywalilo wytłumienie z koncowego tłumika, wlokły sie włosy na 2 m za autem :) takie anielskie włosy :D
A osobiscie to tez sie zastanawiam nad wywaleniem tłumika ktory wstawilem zamiast katalizatora. Wydaje mi sie ze jakby autko sie bardziej muliste zrobilo, ale to tylko moje subiektywne odczucia i nie wiem jak to naprawde jest. Co do głosnosci to ten tłumik wiele nie zmienia, wiem bo jak załozylem tylko ten jeden tłumik majac na koncu tylko buczacy to wiele nie zmienil , jak załozylem drugi tłumik ( ten koło belki , lub jak kto woli , przedostatni) to wtedy zrobilo sie ciszej.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości