Problem z tłumikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomek-bielawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:49
Lokalizacja: Kościerzyna

Problem z tłumikiem

Post autor: tomek-bielawa » sob maja 12, 2007 14:31

Od 3 miesięcy jestem posiadaczem Golfa 2 1.6 benzyna. Gdy jadę sam niema żadnego problemu ale gdy oprócz mnie jedzie ktoś jeszcze zwłaszcza z tyłu lub gdy mam załadowany bagażnik to podczas jazdy i ruszania czuć ja tłumik o coś wali. Podejrzewam że mam do wymiany amortyzatory bo podczas jazdy trochę buja. Może jest tego inna przyczyna albo da sie to jakoś załatwić domowymi sposobami. Czy rzeczywiście muszę wymienić amortyzatory i jajka jest różnica między gazowym a olejowym. Moi znajomi twierdzą że takie walenie tłumika pod obciążeniem jest normalne w Golf-ie 2. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 12, 2007 14:33

czy wiesz na 100% że to tłumik tak wali?? a moze to to tuleje tylnej belki masz juz zuzyte i stąd ten hałas a jezeli wykluczasz tuleje to faktycznie mozę byc tłumik i walic o belke chyba nowe zawiesia tłumika powinny załatwic sprawe



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 12, 2007 14:51

tomek-bielawa pisze: Moi znajomi twierdzą że takie walenie tłumika pod obciążeniem jest normalne w Golf-ie 2. Proszę o pomoc.
nie jest normalne i świadczy o złym zmontowaniu tłumika, który po obciążeniu uderza o belkę skrętną. Winne może być złe złożenie tłumika (pod złym kątem poszczególne części złożone), złe zamontowanie opaski łączącej końcowy ze środkowym (akurat opaska przypada nad belką skrętną), stare i wyciągnięte wieszaki tłumika (najczęściej).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob maja 12, 2007 15:38

tomek-bielawa pisze:Moi znajomi twierdzą że takie walenie tłumika pod obciążeniem jest normalne w Golf-ie 2.
zdecydowanie nie jesrt tyo normalne... Najprawdopodobniej sparcila ktoras guma trzymajaca tlumik. Mialem to samo. Nie masz co zwlekac bo wkonu wytlucze Ci sie tlumik i go zgubisz... tak jak ja :)



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » sob maja 12, 2007 20:21

albo poluzowała sie lub puściła opaska(obejma) na łączeniu środkowego z końcowym i wtedy może walić,po prostu sprawdź łączenia tłumików i gumy ,pozdro


mk2 vr6 robi się ;-)

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 12, 2007 20:25

dokladnie wsadz 2 osoby do tylu i na kanal jedz.mialem tak ze koncowy tlumik byl za malo wsadzony w srodkowy i wygiecie nad belka bylo nie w tym miejscu(lekko przesuniete do tylu)i efekt taki sam



tomek-bielawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 12, 2007 13:49
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: tomek-bielawa » sob maja 12, 2007 23:26

Dzięki wszystkim za rady sprawdze wszystko pokolei.



Awatar użytkownika
stachmiesz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 15:36
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Post autor: stachmiesz » ndz maja 13, 2007 05:30

kolego - jest jeszcze możliwośc jaka zaistniała u mnie: miałem tak wybite poduszki pod skrzynią i silnikiem ](*,) ża jak roszałem cały ten zespól po prostu "chodził", do tego wyciągnięte gumy na których jest zawieszony tłu mik = uderzanie rury na zgięciu przed tylnym tłumikiem o belkę. wymiana gum, poduszek i po sprawie :bigok: oczywiście sprawdz najpierw w jakim są stanie u Ciebie, bo wymiana dobrych nic nie da :bigok:


[url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r2.fodey.com/14ae31f22c802414e98f345886f572482.1.gif[/img][/url] [url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r2.fodey.com/14ff60388494d4388968e23bb22f2835b.1.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 13, 2007 07:41

stachmiesz pisze:do tego wyciągnięte gumy na których jest zawieszony tłu mik = uderzanie rury na zgięciu przed tylnym tłumikiem o belkę. wymiana gum,
i ja tak miałem, tyle ze u mnie winne było to własnie kolano które przechodzi nad belką, rzemieślniczy tłumik był i źle wyprofilowane kolano, w warsztacie tłumikarskim poprawili wytwórcę tłumika i sprawa ucichła


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 120 gości