Wielki Problem z moim VW

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

donwojto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 08, 2007 21:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Wielki Problem z moim VW

Post autor: donwojto » czw lut 08, 2007 22:12

Witam wszystkich.

na poczatek lekkie powitanie, jestem tu nowy .Posiadam VW Golfa 3 GTI i cos się z nim spieprzyło:(

na początek: byłem u mechanika który robił mi cały przód po walnięciu w tył cieniasa.
Niestety gościu był na tyle nie kompetentny że pogubił mi pare rzeczy i nie wsadził mi obejmy na wąż do chłodnicy:(
niestety nie zauważyłem tego od razu i wąż mi czesto spadał , co znaczyło ze 2 razy w miesiącu musiałem kupować płyn do chłodnic i uzupełniać do pełna:(

Takie zsunięcia zdarzały mi się około 6 razy, 2 razy przegrzałem go solidnie do 110 st.
Teraz mam większy problem , dzisiaj pojechałem nim do sklepu ( auto stało jakiś tydzień pod domem ) i wjeżdzjąc na stacje zobaczyłem ze mi coś cieknie z pod silnika:(, z tego co się orientuję to olej, bo kontrolka mi się w mig zapaliła i olej się wylał dosłownie w 5 min.
Dojechałem do domu otworzyłem makse i normalnie cały silnik w oleju. Jestem załamany bo od czasu wypadku to mam co rusz jakiś problem, juz mnie to drażni i wpienia.
Myslałem ze to filtr oleju bo tak na początku ciekło lekko po kropelce, olałem to a teraz nie wiem co to , czy przypadkiem po przegrzaniu silnika nie piardła mi uszczelka pod głowicą:>??

MOże ktoś z 3 miasta wie ile kosztuje i gdzie uszczelka pod głowicą lub filtr oleju i gdzie można tanio to wymienic:>??

proszę o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam
Wojto



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lut 08, 2007 22:23

ja ci nie pomoge ale jesli jechales bez oleju do domu to juz po silniku moze byc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 22:24

Dziwię się że dolewając tyle razy płyn nie założyłeś opaski za 2 złote na wąż. Ale stało się trudno się mówi.
Nie nastawiaj sie teraz na konkretne koszty nie wiedząc co się stało. Taki gwałtowny wyciek oleju nie słyszałem żeby był spod uszczelki głowicy. Mogły po przegrzaniu póść jakieś simeringi. Może z powodu zatkanej odmy lub innej przyczyny. Najpierw diagnoza potem koszty leczenia,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dav81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:50
Lokalizacja: Racibórz Śląskie

Post autor: dav81 » czw lut 08, 2007 22:24

Elo


Na 90% uszczelka pod głowicą do wymiany. Często jest tak ze efektem przegrzania silnika jest wywalenie uszczelki jeśli nie odrazu to po jakimś czasie. a w twoim przypadku to go pare razy przegżałeś wiec.... coż umyć silnik oglądać czy coś gdzieś niewystaje miedzy blokiem a głowicą..



donwojto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 08, 2007 21:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: donwojto » czw lut 08, 2007 22:31

ok dzięki , zobaczymy w tym tygodniu co mechanik powie:)

[ Dodano: 14 Lut 2007 18:41 ]
już wiem co to jest, wywaliło mi filtr oleju:) niech mi ktoś powie , czy to jest wielka filozofia z wymianą tego badziewia .??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 65 gości