[Golf IV] Kontrolka "Check"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[Golf IV] Kontrolka "Check"

Post autor: R_Tomek » pn paź 30, 2006 20:06

Witam
Mam takie pytanie, czy w VW Golfie IV z silnikiem 1.6 AKL z 2000 roku powinna być na zegarach aktywna kontrolka „check” ?
U mnie niestety ta kontrolka jest nieaktywna i ciekawi mnie czy tak powinno być, czy może jednak jest coś nie tak?
Ostatnio zmieniony pn paź 30, 2006 21:04 przez R_Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 30, 2006 20:12

A wiesz,żę nie masz ładowania?Bo jak jest to raczej nie może być aktywna.Świeci tylko przy braku ładowania chyba......


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: R_Tomek » pn paź 30, 2006 20:25

To chyba nie ta kontrolka. Chodziło Mi o kontrolkę koloru pomarańczowego z symbolem silnika.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn paź 30, 2006 21:26

Wydaje mi się że w każdym mk4 występuje ta kontrolka, lecz zaczyna migać dopiero w momencie wystąpienia usterki
Czy o to Ci chodziło?



R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: R_Tomek » pn paź 30, 2006 22:12

Tak, chodzi mi o tą kontrolkę sygnalizującą jakąś awarie. Ale mimo wystąpienia paru poważnych awarii w moim samochodzie kontrolka się nie zapaliła.

A czy tak kontrolka nie powinna zapalić się po przekręceniu kluczyka i zgasnąć dopiero po zapaleniu silnika tak jak jest to naprzykład z kontrolką od poduszki?



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 30, 2006 22:13

Tak,powinna zapalić się i zgasnąć.

[ Dodano: 30 Paź 2006 21:15 ]
Jak niedawno kupiłeś,to może ktoś celowo "stłukł"kontrolkę ze względu na jakieś usterki,żeby auto sprzedać...........


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: R_Tomek » pn paź 30, 2006 22:37

Zgadza się, samochód niedawno kupiłem i oprócz paru awarii jestem ogólnie zadowolony :cool: Tylko ta kontrolka nie daje mi jeszcze spokoju.

A czy za tą kontrolkę odpowiada jakiś bezpiecznik ? Jeżeli tak, to jaki ?



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 30, 2006 22:42

Nie sądzę,żeby miała osobny bezpiecznik,może nie ma żarówki?


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
speeds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 06, 2006 19:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: speeds » pn paź 30, 2006 22:49

kontrolka ma bezpiecznik. przynajmniej w moim GTi jak otworzysz panel bezpiecznikow to jest narysowany check (taki sam znak silnika jak na zegarach) i obok numer bezpiecznika. u mnie po przekreceniu klucza zapalaja sie wszystkie kontrolki po czym kilka gasnie w tym check. a jak uruchamiam silnik to juz nie pali sie zadna. I druga sprawa to jezeli usterki nie sa duze,np niezbyt powazne bledy na kompie to check sie nie zapala. dpiero gdy cos powaznego sie spie...y. Pozdrawiam.


Wolfsgruppe.com

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości