Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: franQlin » wt gru 25, 2012 10:29

LoLs pisze:a to oni robią tylko auta VW ?? co do VAG CAN PRO ja osobiście nie jestem zadowolony kabel powiedzmy ze nawet działa ale nie jest proporcjonalna wartość funkcji do ceny , VCDS prędzej bym polecił , tylko się licz z tym ze jak samochody po kolizjach to może być konieczna crash data a tego kablem nie zrobisz w większości przypadków tylko programator ale to też jak chcieć wszystkie sterowniki to albo kilka tańszych albo jeden porządny i zapas wiedzy
Tak jak gadałem, to robią przedewszystkim VAG. Tylko jeszcze jedno. Wg. mnie VAG CAN PRO to fejs+program, który jak czytałem opis prowadzi niemalże za ręke.
Zaś VCDS to dalej tylko fejs i zostaje stary program VAG COM, gdzie to Ty musisz dokładnie wiedzieć co robisz, gdzie trzeba się logawać z numerami itd.
Może i większemożliwości ale i potrzebna duuuuża wiedza.


Mk2 R32 DSG 4motion.

Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: franQlin » wt gru 25, 2012 11:45

LoLs pisze: wiesz w VCDS masz pomocnika kodowania i adaptacji wiec aby potrzebna wiedza podstawowej obsługi jak do każdego interfejsu
Podstawy są... Jeśli jest pomocnik to spoko, bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby godzine szukać loginu na necie aby cokolwiek zdziałać.
Zresztą i inne podstawowe opcje będą przystępniejsze z pomocnikiem.
LoLs pisze:ale jak pisałem jak się trafi z crash datą to kablem nic nie zrobisz
Ale konkretnie o co Ci chodzi?? o skasowanie poduszek?? czy poprostu podczas wypadku zapisywany jest jakiś "gruby błąd"...
Jak gadałem z kumplem, to często mają jakieś głupie błędy, bo odłączą jakieś kostki na włączonym zapłonie itp.


Mk2 R32 DSG 4motion.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » wt gru 25, 2012 12:41

tak podczas wypadku sterownik poduch odnotowuje crash date. tego nie usuniesz jako bledu i pomim wmontowania nowych poduch dalej bedzie sie palic kontrolka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » wt gru 25, 2012 12:50

o kolego porywasz się na diagnostykę a nie wiesz co to crash data , kasował błędy to możesz kablem za 30zł ale poleciłbym ci rozszerzyć wiedzę bo i loginów nie potrzeba szukać w necie jest chyba aby 5 ale one się przydają do konkretnych działań a nie kasowanie błędów i adaptacji , a jako ze robią auta bite to jak poducha wystrzeli to złapie błąd i w tedy im nie pomożesz


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: franQlin » wt gru 25, 2012 13:38

LoLs pisze:o kolego porywasz się na diagnostykę a nie wiesz co to crash data
Już wiem :grin:
LoLs pisze:kasował błędy to możesz kablem za 30zł
Mam interfejs od Viakena, i z jednymi sterownikami "abs" łączy z innymi nie, tak samo poduchy, w starszych autach z silnikiem itd. Dlatego szukam czegoś co będzie nieco skuteczniejsze
LoLs pisze: poleciłbym ci rozszerzyć wiedzę bo i loginów nie potrzeba szukać w necie jest chyba aby 5 ale one się przydają do konkretnych działań a nie kasowanie błędów i adaptacji
Loginy dałem tylko jako przykład. Chodziło mi o to że za 1000zł nie chcę mieć tylko możliwości kasowania blędów. Bo to właśnie można kablem za 50zł.(byle by tylko zawsze łączył )
Z tym rozszerzaniem wiedzy jest nieco ciężko. Gdyby była jakaś kniga 1000 stron to bym usiadł i kuł. A tu nie ma, trzeba troche z neta, troche metodą prób i błędów.

Crash Data zapisuje się tylko w sterowniku airbag?? Znalazłem jeszcze coś takiego

http://viaken.pl/pl/crash-data/skaner-u ... d2-pl.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Mk2 R32 DSG 4motion.

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » wt gru 25, 2012 14:29

tak tylko w sterowniku airbag , a to co dąłeś może działać nie testowałem do tego mam programatory :P ale za te 1000zł czy kupisz tego VCP czy VCDS to działają na tej samej zasadzie i robią to samo tylko inaczej tylko sie licz z tym ze VCDS jest bardziej serwisowy z stąd taka cena oryginału i ma lepsze wsparcie techniczne


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: franQlin » wt gru 25, 2012 14:51

Sugerujesz odżałować kase i kupić VCDS?
I do tego takie coś
http://viaken.pl/pl/crash-data/kasownik ... kobd2.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Mk2 R32 DSG 4motion.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » wt gru 25, 2012 14:52

kup jakiegos sprzeta profi do wszytskich marek nie wiem moze launcha i bedziesz robil rozen rzeczy i w roznych markach. moze nico drozej ale masz ta pewnosc ze sie tez jakas instytucja przyczepi ze uzywasz lewizny.

Sam sie zastanawiam nad zakupem takiego Launch X431 Diagun bo kosztuje niecale 3000 zl. w sumie do celów nie tyle zarbkowych na codzien tyle co dla swoich aut i drobnej diagnostyki aut znajomych no moze jakies male ogloszenie w lokalnej prasie jako jedynie sprawdzenie auta, odczytywanie, kasowanie , wystawienie diagnozy co dolega itp.
Ostatnio zmieniony wt gru 25, 2012 15:10 przez wesol, łącznie zmieniany 1 raz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: franQlin » wt gru 25, 2012 15:06

wesol pisze:kup jakiegos sprzeta profi do wszytskich marek nie wiem moze launcha
Zapodaj jakiegoś linka.

Musze pogadać z tym kumplem od blacharki, bo do mojego AFN-ika starcza mi obecny viaken. VCDS to 1800zł, a sprzęt do wszystkich marek pewnie z 5000zł...
Na taki wydatek (5tyś.) trzeba już sporo konkretnej roboty.


Mk2 R32 DSG 4motion.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » wt gru 25, 2012 15:13



Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » wt gru 25, 2012 16:13

jest taniej http://allegro.pl/launch-x431-diagun-pe ... 05161.html" onclick="window.open(this.href);return false;


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » wt gru 25, 2012 16:48

tak ja podalem tylko tak na szybkiego. Ktos nawet sprzedaje za 1800 lekko używany. Kolega ma launcha tyle ze ta wersje duza z drukarką. Nie wiem jak ta wersja diagun czy to dokladnie ot samo co ten duzy tyle ze mniejszy ekran itp czy sa jakies inne dodatkowe minusy. Ten kolegi sprzecik wydawal mi sie dosc dobry i bezproblemowy.

Bawilem sie tez takim sprzetem solus pro https://www.google.pl/search?q=solus+pr ... 80&bih=540
Tez fajna zabawka z tym ze ma takie klucze ktore sie wpina w kabel( mniejwiecej w polowie w taka kostke) Koelga to mial jaka prowadzil warsztat w UK. Spokojnie wprowadzal kody wtryskow CR itp sprawy. Teraz juz kolega niestety nie zyje i nie wiem co sie stalo ze sprzetem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » wt gru 25, 2012 17:09

ja robiłem na launchta wersja duża i potem na tej małej potem nie udany CDIF , teraz robię na TEXA i nawet daje rade tylko cenowo zaporowe ale mają rewelacyjną pomoc techniczna


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: franQlin » wt gru 25, 2012 17:12

Dziękuję zabardzo konkretne podpowiedzi i odpowiedzi. Plusy już lecą. Faktycznie jeśli mam dać 1800 za VCDS do VAG-A, to lepiej odrazu launcha i ma się wszystko.

Ale wesol, nie napisałeś czy są jakieś wyraźne problemy z połączeniem (napewno jakieś tam małe bywają jak zawsze). Kwestia czy co trzecie auto nie zostanie zdiagnozowane,czy co dwudzieste...


Mk2 R32 DSG 4motion.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości