Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jopasek
grupa Łódzka
grupa Łódzka
Posty: 218
Rejestracja: pn paź 11, 2004 09:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: jopasek » czw gru 20, 2012 23:33

potrzebuje kabel do passata b6 TDi CR coś nie drogiego do podstawowej diagnostyki...
Kasowanie błędów itp.
Polecicie coś....
Z racji problemów z dostępem do forum proszę o info na priva


PASSAT B6 '09 CR DSG 170KM 350Nm / MKI cabrio "sportline" '91
Strona poświęcona rowerom z silnikiem sachs301A Spartamet Saxonette -
[size=24][color=red][b][url]www.rowersachs.pl[/url][/b][/color][/size]

HERON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 14:59

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: HERON » ndz gru 23, 2012 22:10

Witam:) mam pytanie o interfjs, chciałbym zakupić sobie coś na kompa żeby obsłużyć swoje dwa autka.
Posiadam nastepujące volkswageniki:
nr.1> VW BORA 2002r. SPECIAL 1.9 TDi 101 KM
nr.2> VW GOLF IV 1998r. BASIC 90 TDi KM

chciałbym coś kupić do ok.150 złotych tak żeby móc na nim zrobić podstawowe rzeczy, jak i troszke się pobawić.

Pozdrawiam



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: riccardoa » ndz gru 23, 2012 23:58

HERON pisze:Witam:) mam pytanie o interfjs, chciałbym zakupić sobie coś na kompa żeby obsłużyć swoje dwa autka.
Posiadam nastepujące volkswageniki:
nr.1> VW BORA 2002r. SPECIAL 1.9 TDi 101 KM
nr.2> VW GOLF IV 1998r. BASIC 90 TDi KM

chciałbym coś kupić do ok.150 złotych tak żeby móc na nim zrobić podstawowe rzeczy, jak i troszke się pobawić.

Pozdrawiam
Wystarczy zwykły KKL z alledrogo za około 30 PLN.



HERON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 14:59

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: HERON » pn gru 24, 2012 00:19

Wystarczy zwykły KKL z alledrogo za około 30 PLN.[/quote]

Ja zastanawiam sie nad czyms takim:
nr1. http://m.allegro.pl/przedmiot,vag-kcan- ... 34334.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
nr2. http://m.allegro.pl/przedmiot,vag-kcan- ... 19353.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
nr.3 http://m.allegro.pl/przedmiot,najlepszy ... ml#boxItem" onclick="window.open(this.href);return false;

ktory z tych jest wedlug was najlepszy???



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » pn gru 24, 2012 00:47

to zależy co chcesz robić , bo widać nie czytałeś opisu żadnej aukcji , pierwsze dwa kable to sa bardziej programistyczne do korekcji itp , a ten 3 do diagnostyki .... poczytaj całe temat to będziesz wiedział co i jak


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

HERON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 14:59

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: HERON » pn gru 24, 2012 07:31

[quote="LoLs"]to zależy co chcesz robić , bo widać nie czytałeś opisu żadnej aukcji , pierwsze dwa kable to sa bardziej programistyczne do korekcji itp , a ten 3 do diagnostyki .... poczytaj całe temat to będziesz wiedział co i jak

no właśnie o to chodzi że przeczytałem wszystkie opisy,tylko nie wiem, który wybrać.Oczywiście w pierwszej kolejności chodzi mi o pożądną "domową"diagnostyke, a po drugie,np.o wygrzebanie z komputera realnego przebiegu,czy przeprogramowania pompowtrysków w borze. Tak więc podsumowywując potrzebuje coś do diagnostyki jak i domowego majsterkowania.Najlepiej w cenie do150zł.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » pn gru 24, 2012 10:50

a zapytam inaczej masz wiedzę do tego odpowiednią ?? czy potem będziesz się dopytywać dlaczego coś przestało działać ?? bo ogólnie to kilka kabli ci się może przydać ja korzystam z commander , VCDS , tacho , VAg Can Pro , i praktycznie każdy kable się przydaje , ograniczeniem może być tylko twoja wiedza


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » pn gru 24, 2012 11:31

wiedza przede wszystkim taka ze pompowtryskow sie nie programuje wiec nie wiem co kolega wymysla. Kup sobie zwykly kabel za 30 zl bo to jest to samo co te za 50 czy 70 zl. Inne wydanie tylko i cena jakas kosmiczna. Nawet jak zrobisz sobie samemu kabelek za 5 zl( sam wylutujesz to tyle samo zrobisz nim co takim za 70 zl. Kiedy to w koncu ludzie pojmą. Inne kabelki jakie kolega tu przedstawil do czego innego sluzą. Puki jestes na etapie odczytywania i kasowania bledów to i ten za 30 zl kable bedzie cie przerastał przez jakis conajmniej rok.
Wszytsko to co napisalem kolego jest na forum tylko nie chce sie nikomu tego czytac i przyjac do wlasnej swiadomosci.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

krzysiekk1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 26, 2012 17:36
Lokalizacja: Konin

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: krzysiekk1985 » pn gru 24, 2012 22:58

Naprawde nikt na Forum z kolegów nie może pomóc, powiedzieć co jest grane? :-( Czytałem wszystkie komentarze na temat interfejsu od początku tego wątku.
Właśnie pod wpływem tego forum kupiłem sobie interfejs Viakena do mojego Golfa 4 tak polecanego tutaj. Niestety jest coś nie tak bo pokazuje mi się komunikat że mój golfina jest niekompatybilny z tym kablem.Jak to możliwe skoro kabel jest po KKL i obsługuje wszystkie VAG od poczatku lat 90??? :banghead:
Proszę o pomoc :rozpacz:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: wesol » wt gru 25, 2012 00:26

no widzisz kabel to nie wszystko. Trzeba conieco wiedziec i miec troche oleju w glowie i obycia z komputerem.
Na forum bylo nie raz juz ze musisz ustawic tn sam port com i w programie vag i w menadzerze windowsa dokladnie ten sam.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
franQlin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 22, 2011 11:49
Silnik: BHE

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: franQlin » wt gru 25, 2012 01:55

Cześć!
Mam propozycję podjęcia małej współpracy z zakładem blacharskim (kasowanie poduszek, ogólnych błędów, ksenony itp. po ich naprawach).
Mam już długi czas interface od viakena, ale to on wybiera z czym się dzisiaj połączymy. Muszę kupić coś lepszego i proszę o radę czy ktoś już tym działał?


Ciekawe jak to w praktyce wychodzi?
http://moto.allegro.pl/vag-can-pro-k-li ... 01227.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I coś takiego?
http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/interf ... 2012r.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam!
Patryk.


Mk2 R32 DSG 4motion.

krzysiekk1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 26, 2012 17:36
Lokalizacja: Konin

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: krzysiekk1985 » wt gru 25, 2012 02:07

wesol pisze:no widzisz kabel to nie wszystko. Trzeba conieco wiedziec i miec troche oleju w glowie i obycia z komputerem.
Na forum bylo nie raz juz ze musisz ustawic tn sam port com i w programie vag i w menadzerze windowsa dokladnie ten sam.
Cześć wesol! Dzieki za zainteresownie, jesteś pierwszą osobą na tym forum która mi odpowiedziała :okej: Widzisz, ja juz pisałem 2 razy dokładnie w postach jakiś czas temu(2 strony na tym forum do tyłu) opisywałem problem(ale nikt nawet nie odpowiedział) i tam napisałem że ustawiłem porty tak samo w menadżer urządzeń jak i w programie(używam VAG COM 409-1 I VCDS- LITE)a więc porty są ustawione tak samo (na com2) podłączam do gniazdka w aucie i do laptopa, wykrywa mi kabel mówi że ''Interface is found", tyle że jak zrobie test OBD2 to wtedy wyskakuje że mój samochód jest niezgodny z OBD2 a przecież mam golfa 4 z 99r więc to troche dziwne :shock:



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: LoLs » wt gru 25, 2012 02:15

franQlin pisze:Cześć!
Mam propozycję podjęcia małej współpracy z zakładem blacharskim (kasowanie poduszek, ogólnych błędów, ksenony itp. po ich naprawach).
Mam już długi czas interface od viakena, ale to on wybiera z czym się dzisiaj połączymy. Muszę kupić coś lepszego i proszę o radę czy ktoś już tym działał?


Ciekawe jak to w praktyce wychodzi?
http://moto.allegro.pl/vag-can-pro-k-li ... 01227.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I coś takiego?
http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/interf ... 2012r.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam!
Patryk.
a to oni robią tylko auta VW ?? co do VAG CAN PRO ja osobiście nie jestem zadowolony kabel powiedzmy ze nawet działa ale nie jest proporcjonalna wartość funkcji do ceny , VCDS prędzej bym polecił , tylko się licz z tym ze jak samochody po kolizjach to może być konieczna crash data a tego kablem nie zrobisz w większości przypadków tylko programator ale to też jak chcieć wszystkie sterowniki to albo kilka tańszych albo jeden porządny i zapas wiedzy


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Interfejs diagnostyczny - jaki wybrać ?

Post autor: odzim » wt gru 25, 2012 02:34

krzysiekk1985 pisze:Cześć wesol! Dzieki za zainteresownie, jesteś pierwszą osobą na tym forum która mi odpowiedziała :okej: Widzisz, ja juz pisałem 2 razy dokładnie w postach jakiś czas temu(2 strony na tym forum do tyłu) opisywałem problem(ale nikt nawet nie odpowiedział) i tam napisałem że ustawiłem porty tak samo w menadżer urządzeń jak i w programie(używam VAG COM 409-1 I VCDS- LITE)a więc porty są ustawione tak samo (na com2) podłączam do gniazdka w aucie i do laptopa, wykrywa mi kabel mówi że ''Interface is found", tyle że jak zrobie test OBD2 to wtedy wyskakuje że mój samochód jest niezgodny z OBD2 a przecież mam golfa 4 z 99r więc to troche dziwne :shock:
chlopaku przeciez poprawnych opisow jak podłaczyć vag com jest multum wiec nie wiem w czym problem -cos zle robisz bo kabel kkl jest kompatybilny z twoim autem


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 96 gości