Woda zbiere się na podłodze ...POMOCY!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rychuwiertara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 20:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Woda zbiere się na podłodze ...POMOCY!

Post autor: rychuwiertara » ndz maja 28, 2006 15:38

Witam problem wyglada tak:pod wycieraczka od strony kierowcy wyciety jest w tapicerce otwor-pod nim jest taka wykladzina -kiedys go odkrylem i zobaczylem,ze jest nasiaknieta wodą(autko kupilem kilka miesiecy temu-poprzedni wlasciciel widocznie tez mial z tym problem-dlatego wycial otwor)Wyciagnalem ta wykladzine wysuszylem wszystko wytarłem,nastepnego dnia po tym jak padal deszcz otwieram samochod(nie kladlem wykladziny i wycieraczki) widze,ze woda znowu sie zebrała.Wg mnie problem jest z jakąś uszczelką odprowadzajacą wodę z szyby,czy cos w tym stulu....Miał to ktos?-zaznaczam,ze woda sie zbiera nawet jak samochodem nie jade!

załaczam foto(słaba jakosc bo z telefonu) z gory dzieki za pomoc...

Obrazek


[url=http://img91.imageshack.us/img91/285/klik5oa.jpg/]MOJA BRYCZKA[/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 28, 2006 16:55

najprawdopodobnie nie trzyma ci uszczelka szyby po str. kierowcy, trzeba ją uszczelnić uszczelniaczem do str. szyby i od str. karoseri, najlepiej jest to zrobic na całej dolnej krawędzi szyby i jeszcze z 15 cm. po bokach, warto jeszcze zrobić próbę czyli druga osoba leje wodą po aucie a ty zaglądasz od dołu deski i patrzysz skąd to dokładnie sie leje


:-k ...

Awatar użytkownika
witus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn gru 26, 2005 23:09
Lokalizacja: Goczałków

Post autor: witus » ndz maja 28, 2006 17:24

Mialem podobny problem, zobacz czy woda nie dostaje sie przez korek w podlodze,czy nie ma w kolo niego rdzy,zobacz takze od spodu czy wkolo korka nie ma mokrej otoczki !



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 28, 2006 17:27

witus pisze:zobacz czy woda nie dostaje sie przez korek w podlodze,czy nie ma w kolo niego rdzy,zobacz takze od spodu czy wkolo korka nie ma mokrej otoczki !
ale pisze że na stojacym aucie ma to samo - chyba że parkuje w wodzie po kolana :bajer:


:-k ...

ule
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:58
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: ule » ndz maja 28, 2006 18:54

Sprawdz czy pod tapicerką na drzwiach masz przyklejoną folie jesli nie to tu tkwi twój probem


[url]www.ecomycie.com[/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 28, 2006 19:27

ule pisze:Sprawdz czy pod tapicerką na drzwiach masz przyklejoną folie jesli nie to tu tkwi twój probem
w dlonej części dżwi są otwory odwadniające - więc raczej nie tedy droga


:-k ...

Awatar użytkownika
faceman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob lut 04, 2006 01:08
Lokalizacja: Stargard

Post autor: faceman » ndz maja 28, 2006 20:45

Nie wiem jak jest w "trójce" ale miałem coś takiego w "dwójce". Podczas deszczu woda która zbierała się w rynience między maską a szybą zamiast wylatywać przez otwory przy błotnikach, wlatywała przez otrór w rynience który był bezpośrednio nad pokrywą wentylatora. Dalej przez wemtylator do kabiny i pod dywanik. Długo szukałem ale znalazłem. Sprawdź.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz maja 28, 2006 22:10

Wiec mozliwosci moze byc kilka. Uszczelka szyby tylko ze w MKIII z AIRBAG-ami szyba przednia jest klejona. Moze to byc wina foli na drzwiach. Warto tez sprawdzi plastik na podszybiu czy pod nim nie ma syfu i woda ma problem z odpłynieciem, tam sie zbiera po czym po kablach do srodka leci.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

angelo73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 18, 2006 19:36
Lokalizacja: lubsko

Post autor: angelo73 » ndz maja 28, 2006 23:47

witam jeśli masz szyber dach to może sprawdź wężyki z kolankami gumowymi na ramie drzwi .zobaczysz je przy otwartych drzwiach.metoda jest prosta ,otwieramy szyber i drzwi ,lejemy w rynienki w wszyberdachu wodę i jak się leje woda, przez gumowe węze to nie jest to ,a jeśli nie to w 100%,mamy przyczynę.miałem tak w vencie pod nogami i z tyłu prawdziwą powódź.



zbycho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: czw lis 24, 2005 11:43
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zbycho » pn maja 29, 2006 00:11

witam!!! kiedys miałem ten sam problem. jak padał deszcz to do autka wpadała woda nawet jak stało na parkingu, długo szukałem ale znalazłem. szyba przednia delikatenie się odkleiła (musiała byc klejona po zbiciu) w jednym miejscu na wysokości 3/4 szyby było to na długości ok. 1,5cm i jak spływała po niej woda, duza jej częsc wpadała za szybe, spływała po tym plastikem na słupku przedniem i zbierała sie za szyba w tym wgłębieniu między deską a szybą.
jak padał deszcz siadłem do autka wziąłem kartkę papieru i przyłożyłem do dołu szyby ptrzedniej bo tam juz ręka nie wchodzi(między szybą a deską). przejechałem po całej długości i okazało sie ze kartka jest jest mokro u dołu. przeklejenie szyby pomogło!!! pospiesz sie bo czym wczeniej tym lepiej , wkoncu wda się rdza!!!
POWODZENIA!!!


VW jest Bogiem, GLOF nałogiem, PRĘDKOŚĆ zabawą, a SZCZĘŚCIE podstawą!!!
[ bo inaczej to srogie mandaty czekają ;) ]

Awatar użytkownika
rychuwiertara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 20:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: rychuwiertara » pn maja 29, 2006 10:00

witam!!! kiedys miałem ten sam problem. jak padał deszcz to do autka wpadała woda nawet jak stało na parkingu, długo szukałem ale znalazłem. szyba przednia delikatenie się odkleiła (musiała byc klejona po zbiciu) w jednym miejscu na wysokości 3/4 szyby było to na długości ok. 1,5cm i jak spływała po niej woda, duza jej częsc wpadała za szybe, spływała po tym plastikem na słupku przedniem i zbierała sie za szyba w tym wgłębieniu między deską a szybą.
jak padał deszcz siadłem do autka wziąłem kartkę papieru i przyłożyłem do dołu szyby ptrzedniej bo tam juz ręka nie wchodzi(między szybą a deską). przejechałem po całej długości i okazało sie ze kartka jest jest mokro u dołu. przeklejenie szyby pomogło!!! pospiesz sie bo czym wczeniej tym lepiej , wkoncu wda się rdza!!!
POWODZENIA!!!
Mysle,ze wlasnie to moze byc powodem zbierania sie tej wody,co do szyberdachu to na 100% nie to bo w srodku wszedzie jest suchutko-wiec woda moze sie jedynie dostawac jakos przez przedni szybe.Niestety do naprawy zabiore sie dopiero pod koniec czerwca....sesja sie zbliza :( dzieki wszystkim za pomoc .


[url=http://img91.imageshack.us/img91/285/klik5oa.jpg/]MOJA BRYCZKA[/url]

zbycho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: czw lis 24, 2005 11:43
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zbycho » pn maja 29, 2006 10:02

witam!!! co do sesji to fakt troszke roboty bedzie!!!
POWODZENIA!!!

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 10:07 ]
jak miałem racej wcisnij POMÓGŁ :)))


VW jest Bogiem, GLOF nałogiem, PRĘDKOŚĆ zabawą, a SZCZĘŚCIE podstawą!!!
[ bo inaczej to srogie mandaty czekają ;) ]

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » pn maja 29, 2006 11:05

Wysłany: Nie Kwi 30, 2006 16:24
WITAM!
JA MIAłM W TAMTYM ROKU POTOP-NIESZCZELNA FOLIA POD TAPIERKą DRZWI- JEśLI GRZEBAłEś PRZY DRZWIACH TO NA 99% TO JEST PRZYCZYNą, JEśLI NIE GRZEBAłEś TO łATWO SPRAWDZIć- LEJ WODą PO SZYBIE NA LEKKO PRZECHYLONE AUTO TAK ABY WODA śCIEKAłA PO SZYBIE DO DRZWI, POTEM OTWóRZ DRZWI I SPRAWDż CZY MASZ MOKRE TAPISERKI NA SAMYM DOLE I CZY NAKAPAłO NA PROGI(PO PROGACH WCIEKA DO śRODKA)

JEśLI TO NIE TO TO SPRAWDż DROżNOść KANALIKóW SZYBERDACHU( JEśLI MASZ), ZOSTAJE JESZCZE NAGRZEWNICA I USZCZELKI DRZWI, ORAZ TYLNEJ KLAPY-JA MIAłEM TAK żE PO MYCI MIAłEM PEłNO WODY W BAGAżNIKU BOUSZCZELKA TYLNEJ KLAPY(BOKI I GóRA) ODSTAWAłA I WCIEKAłO DO śRODKA)-SILIKON SANITARNY POD USZCZELKę ZAłATWIł SPRAWE(AHA- Z BAGAżNIKA WODA MOżE PODZIEKAć W PRZECHYLENIU NA PODłOGę PASAżERA PO NADKOLU.

SUSZENIE:
JAK SłONECZKO śWIECI TO NAJLEPIEJ POWYCIąGAć(ZA PEWNO NASIąKNIUETE) WYGłUSZENIA SPOD WYKłADZINY I DOBRZEWYTRZEć SZMATKą PODłOGę, POTEM PODEPRZEć CZYMś WYKłADZINY żEBY BYłA PRZESTRZEń MIęDZY PODłOGą I ZOSTAWIć NA SłOńCU NA OśCIEż OTWARTE AUTO, JEśLI POGODA MARNA TO WYWALASZ WYGłUSZENIA, PODNOSISZ WYKłADZINY I USTAWIASZ FARELKę NIECH SIE SYSZY PO KOLEI KAżDA STRONA PODłOGI, AJAK NIE MASZ CZASU NA SUSZENIE TO WYWAL WYGłUSZENIA I ZAMIAST NICH WSAż JAKąś GAZERę(NIELAKIEROWANą:-) I łADNIE WYCIąGNIE WILGOć, ALE TROCHę TO POTRWA

POWODZENIE I SORRY ZA CAPS LOCKA

[ Dodano: Pon Maj 29, 2006 11:06 ]
wogóle zajrrzyj tutaj-tam było dużo o tym:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=468026#468026



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn maja 29, 2006 11:56

zbycho pisze:jak miałem racej wcisnij POMÓGŁ ))
:panna:


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 64 gości