nie kręci rozrusznik golf3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marek222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 20:53
Lokalizacja: małopolska

nie kręci rozrusznik golf3

Post autor: marek222 » ndz gru 25, 2005 22:22

Witam wszystkich mam taki problem ,nie kręci mi rozrusznik. Jest to golf3 silnik abu rok 94.po przekręceniu stacyjki na rozruch włącza mi się przekaznik o oznaczeniu 18.i z tym mam pytanie jak dalej jest podawane napięcie tj.czy jest jeszcze jakieś zabezpieczenie.rozrusznik jest sprawny bo podawalem napięcie na przewód od cewki elektromagnesu rozrusznika i kręci za każdym razem .Przekażnik o numerze 18 sprawdziłem jest dobry.mam pytanie jeszcze jedno czy czasem cewka rozrusznika nie jest zasilana bezpośrednio ze stacyjki bo wtedy wymiana stacyjki .Proszę o informacje w tej sprawie .



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz gru 25, 2005 22:28

Kostka w stacyjce lubi często sprawiać problemy...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 25, 2005 22:42

Niema żadnego przekaźnika do rozrusznika. Czewrono czarny przewód bezpośrednio od stacyjki do skrzynki bezpieczników i od niej do rozrusznika taki sam. Masz przerwę w stykach stacyjki lub na samym przewodzie,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: S1BART1 » ndz gru 25, 2005 23:36

lub uszkodzony rozrusznik Najlepiej sprawdzic podlaczajac rozrusznik na krotko tzn.
daj autko na luz zaplonu nie musisz wlaczac otworz maske zdejmij cieni kabel z rozrusznika(na wsowke albo przykrecany kluczykiem nr 8 zewrzy ten styk przy rozruszniku od cienkiego kabelka z glownym przewodem plusowym ktory idzie do rozrusznika bezposrednio od akumulatora - powinien zakrecic -jesli zakreci to masz na bank uszkodzona wkladke pod stacyjka -wymien na nowa (polecam orginal koszt okolo 100pln podrobki sa za 20 pln ale starczaja na 2 3 miesiace) jesli nie zakreci to na bank jest uszkodzony rozrusznik(chyba ze silnik ma slaba mase)byc moze skonczyly sie szczotki albo usterka jest powazniejsza



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 25, 2005 23:38

Przecież marek222 napisał że to sprawdził.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Trocin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Ustron
Kontakt:

Post autor: Trocin » pn gru 26, 2005 02:24

a moze styki ci padły od seryjnego alarmu?
Jezeli masz seryjny alarm to sprawdź kostki połaczeniowe, alarm jest z reguły w czarnej plastikowej puszce nie zawsze jest opisany, sprawdź styki najgrubsze...
pozdrawiam


Choćby pivo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna!!!

marek222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 20:53
Lokalizacja: małopolska

nie kręci rozrusznik golf3

Post autor: marek222 » pn gru 26, 2005 14:44

Dzięki za informacje. Wymontowałem złącze ze stacyjki i złączyłem na krótko przewód czerwony z czerwono-czarnym rozrusznik kręci ,czyli problem rozwiązany.Teraz kolejny problem jak zdemontować kierownice z poduszką powietrzną aby nie odpaliła przypadkowo.Czy jest sposób na wymontowanie stacyjki kostki łączeniowej bez demontarzu tego wszystkiego tj.kirownicy,poduszki itd. Pozdrowienia dla wszystkich.



Hapek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Hapek » ndz lis 15, 2009 23:26

ja mam z kolei taki problem ze gdy przekrecam kluczyk to mi rozrusznik ledwo lreci po czym wszystko sie wylacza i wlaczaja sie awaryjne swiatla :/ :( dodam ze samochod jest po lekkim wypadku ale nawet po wypadku dalo sie goodpalic bez problemow tylko sotatnio probowalem i wwlasnie sie tak dzieje :/ jestem w tym kompletnie zieolny :D wiec lopatologicznie prosze o pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 15, 2009 23:42

wygląda na stary albo słabo ładowany przez alternator akumulator, albo słaby styk na klemach akumulatora. A awaryjne zapewne uruchamiane sę przez dołożony alarm który ma funkcję uzbrajania się przy nadmiernym spadku napięcia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Hapek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Hapek » pn lis 16, 2009 01:42

a czy jest sposob zeby go jakos uruchomic ? radzili mi zebym go jakos odpalil i zeby sie podladowal akumulator ale teraz to poprostu sam nie wiem co mam zrobic :D a tak wogole co musze zrobic zeby to wogole dzialalo jak nalerzy ? aaa jak mi sie awaryjne wlaczaja to moge je wylaczyc tylko poprzeez alarm wlasnie..
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 01:44 przez Hapek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » pn lis 16, 2009 13:09

Na początek posprawdzać i oczyścić wszystkie połączenia elektryczne. Jak dalej nie zapali to najlepiej byłoby podłączyć się kablami rozruchowymi do innego samochodu i spróbować odpalić. Jak się uda, to zmierzyć napięcie na akumulatorze przy pracującym silniku - powinno być ponad 14V, jak będzie sporo mniej to nawala ładowanie, a jak prawidłowe to pewnie akumulator dokonuje żywota.



dudi_silesia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 30, 2009 22:12
Lokalizacja: SD
Kontakt:

Re: nie kręci rozrusznik golf3

Post autor: dudi_silesia » czw lip 29, 2010 22:25

Witam

Wiem, że temat jest stary ale ostatnio miałem problem z rozrusznikiem - blokował się i słychać było tylko cykanie.
Dziś go naprawiłem i chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami:

Zdarzało mi się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, że zablokował mi się rozrusznik i działał tylko "na krótko" czyli potrzebowałem drugiej osoby, która przytrzymałaby kluczyk w pozycji "rozruch", a sam łączyłem styki na automacie na krótko śrubokrętem lub kluczem do kół.

U mnie przyczyną był brak należytego styku na dolnej szpilce od automatu do której podłączone są 2 szczotki w rozruszniku. Nakrętka na tej szpilce wyglądała jakby była obspawana. Wyczyściłem styki (wszystkie na wszelki wypadek) przesmarowałem smarem miedziowym, dałem nowe nakrętki i kręci jak nowy! :)

Dodam, że rozrusznik był na regeneracji rok temu (tulejki, szczotki, bendix) i już zacząłem wieszać psy na fachowcach od rozruszników.


PozdraVWiam
Dudi

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 93 gości