Gotuje sie woda, węże max twarde, o co tu chodzi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Luke16
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt sie 25, 2006 10:20
Lokalizacja: Piątek

Post autor: Luke16 » śr lip 08, 2009 09:52

Sprzedaj padakę :D Szczerze to masz nerwy ze stali ja bym nie wytrzymał.... Ale jeżeli piszesz że jak ruszałeś tą kością na termowłączniku i załapał to znaczy że coś z nią nie halo... ja bym zmienił a druga sprawa to zmieniłbym korek


GOLF III VARIANT 1.9TD GL 94r.
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/32922
OPEL VECTRA B 1.6 8V LPG 97r.
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Opel/Vectra/92183

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz lip 19, 2009 20:36

podlacze sie do tematu! przy odpowietrzaniu plyn w zbiorniczku idzie mi do gory a jak go zakrecilem to po jakims czasie pekla mi nagrzewnica. to normalne ze plyn w zbiorniczku idzie go gory?


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 19, 2009 20:49

trochę może trysnąć przy odkręceniu korka, ale jeśli wypływa to już źle.
Po pierwsze odpowietrzaj na zakręconym korku,
po drugie korek może mieć zepsuty zaworek co powoduje nadmierne ciśnienie w układzie, więc profilaktycznie wymień korek bo to groszowe sprawy.
Po trzecie musi być drożny wężyk odpowietrzający i jego króćce - przetkaj w razie potrzeby.
A jeśli nie pomoże to czasem zdarza się coś poważniejszego ale na razie za wczas na wielkie zmartwienie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz lip 19, 2009 20:55

no tak ale mi plyn narastal nie plynac przelewem tylko tym wezykiem od dolu! jak go zalewalem plynem to weszlo mi malo plynu wiec napelnilem osobno chlodnice i potem odpalilem auto na otwartym zbiorniczku i zaczol mi sie wylewac plyn. Jakie byly by oznaki gdyby kompresja dostawala by sie do ukl chlodzenia. Aha mam zbiorniczek typu "pilka" tam w korku tez jest zaworek?? i jak tam dziala czujnik poziomu plynu??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 19, 2009 21:29

Wiesz co, procedura zalewania i odpowietrzania jest tak prosta, nie wiem co ty w ogóle robiłeś i po co z tym napełnianiem chłodnicy. Nalewasz płynu ile się da do zbiorniczka, zakręcasz korek i odpalasz auto. Potem dolewasz jeśli jest mało. Korek masz mieć zakręcony bo w fazie odpowietrzania w układzie masz przestrzenie powietrzne które rozszerzają się szybko od ciepła i wywalają płyn


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » pn lip 20, 2009 21:45

juz po problemie byl zatkany wezyk do chlodnicy do zbiorniczka! teraz wszystko elegancko chodzi :)


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » wt maja 11, 2010 23:41

Troche już przedawnione ale w sumie nie odpisałem, więc odpisze teraz, dla potomnych ;)
=
Problemem okazał się termowłącznik wentylatora chłodnicy.. ten wkręcany bezpośrednio w chłodnice.. koszt 55 zł za Wahlera i problem jak ręką odjął :]
A tyle nerwów straciłem szukając przyczyny.. ehhhh :(
Dzięki za pomoc wszystkim



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BagertySip i 71 gości