Wymiana przewodu ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MakTheDon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 23:03
Lokalizacja: Brzesko

Wymiana przewodu ABS

Post autor: MakTheDon » wt mar 30, 2010 21:29

Panowie gdzie od czujnika ABS lewy przod idzie przewod pod maske? Czeka mnie wymiana przewodu i sie zastanawiam.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » wt mar 30, 2010 21:54

MakTheDon, od czujnikow kable ide pewnie do sterownika abs i dalej do ecu zeby mogl ecu predkosci kol odczytywac.
a czemu czeka Cie wymiana akurat kabli za czujnikiem?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt mar 30, 2010 21:57

najczęściej kabel przechodzi przez boczny fartuch i łączy się na kielichu w okolicy grodzi. Jeśli wykluczasz uszkodzenie samego czujnika, lub zabrudzenie samego czujnika lub koronki, to w zależności od modelu auta są dwie możliwości. Albo masz czujnik krótki z gniazdem blisko piasty i wtedy da się wymienić sam przewód. Lub druga możliwość że czujnik jest z kablem i musisz wymienić całość... Ja jednak najpierw upewniłbym się co do czystości i stanu czujnika i koronki przy piaście... zanim zakupisz czujnik.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 30, 2010 22:09

W golfie III przednie czujniki zawsze są bez kabli, kabel od wtyczki czujnika leci własnie na gródź, dalej zależy od rocznika, w starszych w tył do sterwonika pod kanapę w nowszych do sterownika przy pompie ABS. Poznasz pod maską ten klabel łatwo, okrągły ekranowany, wtyczka łącząca jest zamalowana na czerwono zwykle


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MakTheDon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 23:03
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MakTheDon » wt mar 30, 2010 22:26

Bylem kiedys u elektryka wlasnie z tego powodu ze kontrolka abs mi sie zaswiecala co jakis czas i abs oraz eds sie wlaczal bez powodu. Powiedzial ze czujnik jest w porzadku i ze przewod byl wlasnie nadgnity i go dosztukowal. Bylo dobrze ale nie dlugo wiec znowu pojechalem i bez patrzenia stwierdzil ze przewod musi byc dalej gdzies zgnity i szwankuje. Vag zawsze pokazywal blad wlasnie tego lewego przedniego kola. Ostatnio bylem u niego ale strzelal z dupy ze nie bedzie tego robil bo auto za niskie mimo ze mam caly czas podniesione jeszcze. Postanowilem sam sie za to zabrac i kupilem juz przewod. Z jednej strony jest wtyczka a z drugiej 2 kabelki i wlasnie zastanawialem sie gdzie te kabelki pojda. Dzieki za szybkie odpowiedzi

[ Dodano: 05 Kwi 2010 15:49 ]
Wymienilem przewod, ktory idzie prosto do tego modulatora. Znalazlem na necie schemat elektryczny. I mam jeszcze pytanie: czy konieczne jest teraz wykasowanie bledu z komputera? Jeden elektryk powiedzial ze sam sie skasuje po ilus tam uruchomieniach a inny mowi ze lepiej usunac. Ktos sie orientuje jak to jest na prawde?



lukasz_karas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 04, 2008 14:15
Lokalizacja: rio

Post autor: lukasz_karas » pt kwie 09, 2010 21:10

jak możesz to zapodaj ten schemat. z góry dzięki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 09, 2010 21:23

nie trzeba kasować, ma działać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MakTheDon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 23:03
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MakTheDon » ndz kwie 11, 2010 19:37

Wlasnie bylem juz u goscia i skasowal mi bledy. Teraz wszystko dziala jak nalezy ABS i EDS. Wszystkie czujniki zczytuja prawidlowo.

lukasz_karas, wysle Ci na maila tylko mi go podaj na PW
Ostatnio zmieniony ndz kwie 11, 2010 19:37 przez MakTheDon, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości