Przytkana dysza spryskiwacza lampy, czyszczenie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kywak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Przytkana dysza spryskiwacza lampy, czyszczenie?

Post autor: Kywak » czw gru 03, 2009 00:51

Witam,

Dzisiaj zauwazylem, ze mam problem z jednym ze spryskiwaczy lamp tzn. obie dyszy wysuwaja sie rowno i bez oporow. Dysze lewa, od strony kierowcy napiernicza az milo i rozpyla prawidlowo plyn, natomiast dysza prawa, od strony pasazera robi to jakby chciala, a nie mogla niestety. Tzn. cos tam pryska, ale to jest taki pic na wode w sumie i widac wyraznie, ze jest jakby przytkana. Chcialem sie dowiedziec, czy taka koncowke rozpylajaca da sie wyczyscic i jesli sie da to jak ja wyczyscic i jak sie za to zabrac. Czy trzeba zdejmowac zderzak, czy jakos sie sciaga zaslepke sprysku a potem wyciaga cala dysze i potem tylko czysci sie ta koncowke rozpylajaca, czy od razu kupic nowa, czy jak ;) ?

Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam. :bigok:


Było: MK2 1.9 TDI AHF+++
Było: MK4 1.9 TDI ARL+
Było: MK3 1.8T AUQ+++
Jest: Przejściowo Mk2 1.8RP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw gru 03, 2009 09:27

Kywak możesz popróbować zdjąć samą dyszę bez zdejmowania zderzaka.
Owszem, po jego zdjęciu jest wygodniej tam grzebać, a samo zdjęcie zderzaka to ok. 5min :-)

No ale od początku.. Żeby wyjąć dyszę czy też zdjąć zderzak musisz zdjąć zaślepki.
Robisz to tak, że łapiesz za zaślepkę i pociągasz o góry, wyciągając dyszę z pompki.
Następnie odczepiasz zaślepkę od dyszy (ręką, bez żadnych narzędzi da radę).
Jak zdejmiesz zaślepkę cienkim śrubokręcikiem trzeba podważyć plastik w pompce trzymający dyszę. Po jego odgięciu dysza wyjdzie.

Jednak radziłbym zdjąć zderzak, bo po jego zdjęciu jest lepszy dostęp i większa pewność, że nic się nie spierdzieli :-)
W FAQ masz fotoporadę kulona z demontażu zderzaka przedniego.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kywak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Kywak » pt gru 04, 2009 11:42

Kamel, w sumie to faktycznie zdejmowanie zderzaka nie jest trudne, ale u mnie problemem jest teraz to, ze nie bardzo mam dostep do garazu z oswietleniem, a nie chce mi sie marznac na dworze ;) .

A jak juz zdejme dysze to jak ja przeczyscic, sprezone powietrze, coca-cola, WD40, czy wszystko na raz :D ?


Było: MK2 1.9 TDI AHF+++
Było: MK4 1.9 TDI ARL+
Było: MK3 1.8T AUQ+++
Jest: Przejściowo Mk2 1.8RP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt gru 04, 2009 13:05

Kywak pisze:A jak juz zdejme dysze to jak ja przeczyscic, sprezone powietrze, coca-cola, WD40, czy wszystko na raz :D ?
Spróbuj sprężonym powietrzem albo wodą pod dużym ciśnieniem. Na dobrą sprawę to nie ma się zbytnio jak przytkać, chyba, że jakimś syfem z płynu do spryskiwacza.

[ Dodano: 04 Gru 2009 12:43 ]
A jakby co to znalazłem takie coś, może Ci się przyda:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kywak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Kywak » pt gru 04, 2009 14:48

Kamel, dzieki za rysunek ;) . Moglbys dac mi namiar na ten manual, z ktorego to masz, bo w sumei to sciagnalbym sobie calosc, moze jest wiecej interesujacych porad/szkicy. Ew. rzuc mi prosze jeszcze cos o demontazu tej zaslepki sprysku, wole byc pewien, ze nic tam nie polamie, jak sie za to wezme...


Było: MK2 1.9 TDI AHF+++
Było: MK4 1.9 TDI ARL+
Było: MK3 1.8T AUQ+++
Jest: Przejściowo Mk2 1.8RP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt gru 04, 2009 15:00

Kywak pisze:Moglbys dac mi namiar na ten manual, z ktorego to masz, bo w sumei to sciagnalbym sobie calosc, moze jest wiecej interesujacych porad/szkicy.
Kywak jak wrócę do domu to postaram się coś zrobić w tym kierunku :-)
Na razie jestem w robocie i na laptaku znalazłem tylko to :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 118 gości