Wymiana chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Wymiana chłodnicy

Post autor: Mati44 » ndz paź 25, 2009 05:01

Witam wszystkich wymieniłem dzisiaj w swoim Mk3 chłodnice cieczy kupiłem nową bo większość osób twierdzi że bardziej opłaca się kupić nowy zamiennik niż używany oryginał z tym że nie miałem kasy na oryginał w ASO więc kupiłem zamiennik Polcara za 120zł chłodnica wygląda dość solidnie niby ale np króćce są chyba jakiejś mniejszej średnicy bo węże zarówno górny jak i dolny naszły praktycznie bez żadnego oporu co mnie zdziwiło dosyć nie wiem czy przez to nie będzie się pocić przy tych wężach a wymieniłem ją dlatego bo miałem małą stłuczkę i chłodnica była delikatnie przygnieciona w jednym miejscu a poza tym była dość mocno z korodowana ale silnik się nie przegrzewał niby wszystko był ok ale wolałem wymienić żeby potem niemieć jakiejś przykrej niespodzianki w trasie.
I teraz moje pytanie czy ktoś z forum ma morze u siebie chłodnice Polcara bo jestem ciekawy czego mogę się po niej spodziewać w dalszej eksploatacji bo szczerzę przyznam że po montażu mam co do niej spore obawy nie jestem pewien czy jest idealnym odwzorowaniem oryginału no i ciężko powiedzieć mi coś na temat jakości tych chłodnic dla bezpieczeństwa zostawiłem sobie oryginał zapakowałem w karton no i jakby co to jest.
Pozdrawiam Mati44



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Re: Wymiana chłodnicy

Post autor: CQ » ndz paź 25, 2009 07:44

Mati44 pisze:Witam wszystkich wymieniłem dzisiaj w swoim Mk3 chłodnice cieczy kupiłem nową bo większość osób twierdzi że bardziej opłaca się kupić nowy zamiennik niż używany oryginał z tym że nie miałem kasy na oryginał w ASO więc kupiłem zamiennik Polcara za 120zł chłodnica wygląda dość solidnie niby ale np króćce są chyba jakiejś mniejszej średnicy bo węże zarówno górny jak i dolny naszły praktycznie bez żadnego oporu co mnie zdziwiło dosyć nie wiem czy przez to nie będzie się pocić przy tych wężach a wymieniłem ją dlatego bo miałem małą stłuczkę i chłodnica była delikatnie przygnieciona w jednym miejscu a poza tym była dość mocno z korodowana ale silnik się nie przegrzewał niby wszystko był ok ale wolałem wymienić żeby potem niemieć jakiejś przykrej niespodzianki w trasie.
I teraz moje pytanie czy ktoś z forum ma morze u siebie chłodnice Polcara bo jestem ciekawy czego mogę się po niej spodziewać w dalszej eksploatacji bo szczerzę przyznam że po montażu mam co do niej spore obawy nie jestem pewien czy jest idealnym odwzorowaniem oryginału no i ciężko powiedzieć mi coś na temat jakości tych chłodnic dla bezpieczeństwa zostawiłem sobie oryginał zapakowałem w karton no i jakby co to jest.
Pozdrawiam Mati44
to opasek metalowych na węże nie zakładałeś?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz paź 25, 2009 08:30

Mati44, zakładaj to jesli dobrana jest w/g modelu nie będzie z nią problemu



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » ndz paź 25, 2009 15:06

Opaski zakładałem ale oryginalne vw czyli te samo zaciskowe no i pojeździłem sobie trochę i zaczął mi płyn kapać na tych króćcach na górnym wężu nie wiem czy założyć takie skręcane opaski czy lepiej założyć z powrotem oryginalną chłodnice na tej silnik się nie przegrzewa niby wentylator włącza się normalnie na postoju od czasu do czasu a i jeszcze jaka dokładnie powiną być temperatura silnika równe 90 stopni



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz paź 25, 2009 15:21

Mati44 pisze:jaka dokładnie powiną być temperatura silnika równe 90 stopni
tak, bez różnicy, czy w trasie czy w mieście

[ Dodano: 25 Paź 2009 14:23 ]
Mati44 pisze:pojeździłem sobie trochę i zaczął mi płyn kapać na tych króćcach na górnym wężu
możliwe, że w nowej chłodnicy króćce od węży mają tzw. "kołnierz" pozostający po odlewie, może pierw pasowałby przejechać króciec papierkiem ściernym, aby wygładzić powierzchnię styku węża.


Obrazek
Obrazek

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » wt lis 24, 2009 17:10

Założenie skręcanych opasek załatwiło problem dzięki za odpowiedzi.
Temat uważam za zamknięty pozdrawiam.



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » czw lis 26, 2009 20:48

OK, ale jak to jest z tymi tanimi zamiennikami = opłaca się je zakładać czy lepiej kupić sprawną używkę? Jeśli nie ma sie $ na nową z ASO. Co radzicie?



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » czw lis 26, 2009 21:06

Większość twierdzi że opłaca się bardziej założyć nowy zamiennik no i ja tak zrobiłem i jest ok z tym że dobrze by było żeby to był porządny zamiennik ja kupiłem Delphiego za 120zł i jak na razie jest ok.

[ Dodano: 26 Lis 2009 20:07 ]
Chociaż miała odrobinę mniejszą średnice krućcy ale itak musiałem założyć skręcane opaski.



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » czw lis 26, 2009 23:58

No rozumiem, skoro nikt nie narzeka na zamienniki to może i lepiej takową zakupić.
Możesz powidzieć gdzie ją kupiłeś?
PS. Widze na allegro, ze sa po 85zł chłodnice, ciekawe czy są ok...
http://www.allegro.pl/item822347349_vw_ ... kazja.html
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2009 23:59 przez bamber, łącznie zmieniany 1 raz.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » pt lis 27, 2009 00:28

Szkoda że nie jest podany producent bo było by coś więcej wiadomo jeśli chodzi o chłodnice to proponowałbym kupić w jakimś sklepie dlatego bo ceny nie są mocno zróżnicowane a w sklepie można dokładnie dowiedzieć się o wszystko i jakby co to bez problemu wymienić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości