mk3 nie działa abs

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelcer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2004 13:58
Lokalizacja: STRZELIN
Kontakt:

mk3 nie działa abs

Post autor: pawelcer » sob paź 10, 2009 16:58

jak w temacie nie działa abs (tak kupiłem) po podpieciu pod laptopa wykrywa układ abs i wywala 3 błędy tak jakby 2 razy 283 a raz 285 nie można ich skasować, i nie działa wogóle kontrolka abs, wyjąłem tą zaślepke z kontrolkami abs, air bag, hak, i są odłaczone 2 kabelki czarny i zółty , może ktoś ma jakis schemat podłączenia tych kabli żaróweczki sprawdziłe są dobre.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: mk3 nie działa abs

Post autor: tomch » sob paź 10, 2009 17:55

pawelcer pisze:jak w temacie nie działa abs (tak kupiłem) po podpieciu pod laptopa wykrywa układ abs i wywala 3 błędy tak jakby 2 razy 283 a raz 285 nie można ich skasować, i nie działa wogóle kontrolka abs, wyjąłem tą zaślepke z kontrolkami abs, air bag, hak, i są odłaczone 2 kabelki czarny i zółty , może ktoś ma jakis schemat podłączenia tych kabli żaróweczki sprawdziłe są dobre.
285 - czujnik lub instalacja koła przedniego prawego
283 - czujnik lub instalacja koła przedniego lewego

Kontrolka faktycznie nie będzie działać dopóki nie naprawisz usterek a u ciebie dodatkowo jeszcze przewody są odłączone właśnie w celu ukrycia niesprawności układu ABS.
Ciekawe co po podpięciu przewodów, okaże się z AirBagiem?
Mam schemat podpięcia poduch oraz zdjęcia samej wtyki wraz z przewodami, tylko musze poszukać.

[ Dodano: 10 Paź 2009 18:10 ]
Znalazłem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 18:25 przez tomch, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 10, 2009 18:21

tomch pisze:Kontrolka faktycznie nie będzie działać
będzie, po to jest, po prostu nie zgaśnie po włączeniu zapłonu dopóki nie wymienisz czujników lub ich kabli. O ile oczywiście reszta jest sprawna, ale pewnie jest skoro jest komunikacja z VAGiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » sob paź 10, 2009 18:31

Paweł Marek pisze:
tomch pisze:Kontrolka faktycznie nie będzie działać
będzie, po to jest, po prostu nie zgaśnie po włączeniu zapłonu dopóki nie wymienisz czujników lub ich kabli. O ile oczywiście reszta jest sprawna, ale pewnie jest skoro jest komunikacja z VAGiem
Dokładnie tak jak piszesz, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Miałem na myśli poprawne działanie, czyli świeci po zapłonie i po kilku sekundach, jeśli wszystko ok, ma zgasnąć. Oczywiście jeśli w układzie, czy to ABS, czy AirBag, jest jakaś usterka kontrolki mają świecić ciągle.



pawelcer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2004 13:58
Lokalizacja: STRZELIN
Kontakt:

Re: mk3 nie działa abs

Post autor: pawelcer » ndz paź 11, 2009 08:29

[ Dodano: 10 Paź 2009 18:10 ]
Znalazłem:
[url=http://images40.fotosik.pl/208/b1b30ac5d5561414m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images49.fotosik.pl/212/ede2104b77d7f431m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images38.fotosik.pl/208/b5637f84b2e58da6m.jpg]Obrazek[/URL][/quote]


dzieki za zdjecia już iem który podłączyć ten zółty jest oderwany ale oprócz niego jeszcze zostaje wolny czarny i u mnie we wiązce tam gdzie na footo jest wolne miejsce jest jeszcze gruby niebieski przewód



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości