Nie zapala kontrolek po przekreceniu kluczyka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 07, 2007 19:25

nixon7 pisze:Przy kluczyku mam baterię którą przykładam
to masz coś dokładane niefabryczne i zapewne się zepsuło. Odłącz i już.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ciulak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 22:59
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ciulak » pt sie 10, 2007 02:08

Ja też miałem kiedyś podobny problem z moim golfem III po przekręceniu kluczyka było ciemno. Wymieniłem kostke bespieczniki i nic to nie dało okazało sie że wina leżała po stronie fabrycznego alarmu, znajduje sie on za przełacznikami świateł jest tam taka czarna skrzynka do której biegną 2 kostki. Rozbierzcie tą skrzynke i sprawdzcie luty na płytce jak są popękane albo ukruszone to zalutujcie je pęknięcia ciężko jest zobaczyć ale można użyć szkła powiększającego umnie to pomogło i golfik odpala do tej pory



ticott
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 03, 2007 00:13
Lokalizacja: Z.E.W.
Kontakt:

Post autor: ticott » sob sie 11, 2007 10:58

Witam, u mnie jest tak samo, tylko że kontrolki się palą, rozrusznik kręci, ale nieodpala, wahe czuć przy próbie, czyżby świece się zalały??


nie to co piękne jest piękne, lecz to co się komu podoba

Awatar użytkownika
maciej.12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 11:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maciej.12 » ndz sie 26, 2007 17:21

Nie wiem czy w dobry temat trafiłem ale myślę, że mniej - więcej tak!? Pytanie: mój wóz dzisiaj nie odpalił - tragedia!!! Zdarzało mi się, że od czasu do czasu nie odpalał ale po parunastu próbach kręcenia w końcu odpalił, dzisiaj nie!!! Otóż kiedy przy przekręconym kluczyku w stacyjce kontrolki raz sie świecą a raz nie, bez względu na to rozrusznik kręci jak trzeba, poza tym kiedy ruszam kablami które są pod maską, pod taką plastikowa pokrywką przy silniku, jest ich tam mnóstwo coś pyka, stuka, puka i zauważam wtedy, że porusza sie delikatnie jakiś taki cyngiel przy mechanizmie od gazu, do którego linka prowadzi, nie mam pojęcia co to i do czego. Tak samo jest z kontrolkami, że świecą sie one albo nie zależnie od tego jak tam poruszam tymi kablami!!! Kurczę, czy powyższe anomalia łączą sie z wymianą całej kurcze elektryki, bo jest normalnie Sajgon!!! Jeśli tak czy nawet nie to może ktos mi zaproponować dobrego elektryka w Poznaniu, który sie zajmuje takimi anomaliami VW III!?



picer3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 30, 2009 14:29
Lokalizacja: ostrów

Post autor: picer3 » pn lip 13, 2009 19:24

witam mam podobny problem co koledzy tez nie zapalaja mi sie kontrolki na liczniku i w tym momencie nie zapala reszta ok dzieje sie to tylko gdy postoi w sloncu rano jak jest chlodniej wszystko ok prosze o pomoc.Auto ma fabryczny alarm
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 19:30 przez picer3, łącznie zmieniany 1 raz.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » pn lip 13, 2009 23:06

Najprostrzy sposob to odloczyc ten przekaznik Mam tak zrobione w paru MK3



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » pn lip 13, 2009 23:40

Panowie sorka jeżeli trochę zjeżdzam z tematu ale w sumie to też problem z zestawem wskażników i elektryką tak myślę.Otóż w moim 1Z 95r wskazówka poziomu paliwa kiedy autem nie jeżdze ngdy nie wraca do zera tylko cały czas stoi w położeniu połowy zbiornika .Kiedy przekręce stacyjkę to wówczas wskazówka leci do samego oporu zdecydowanie za poziom max 1/1 i tam siedzi cały czas bez względu na to ile jest paliwa.Ponadto po włączeniu stacyjki kiedy wskazówka poziomu paliwa jedzie do oporu słychać cykanie tej wskazówki.Co to może być i jak to naprawić.Kolejny problem wygląda również na zestaw wskażników bo kiedy chcę włączyć tylną wycieraczke wycieraczka się nie włacza a na zestawie słychać przerywane brzęczenie.Kontrolka świec żarowych gaśnie tuż po przekręceniu stacyjki ale to chyba latem jest akurat normalne bo wyczytałem że w tych silnikach świece żarowe pracują dopiero przy temp niższej niż 8 st c.Natomiast nie sądzę aby wariujący wskażnik poziomu paliwa był normalny.



picer3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 30, 2009 14:29
Lokalizacja: ostrów

Post autor: picer3 » wt lip 14, 2009 08:07

który przekaznik gdzie on sie znajduje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości