[mk2]Pokrywa głowicy(uszczelka)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
YaeV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 29, 2005 14:49
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

[mk2]Pokrywa głowicy(uszczelka)

Post autor: YaeV » śr gru 07, 2005 15:58

Witam w moim 1,6 TDi widac juz nieduże wycieki spod pokrywy zaworów, zastanawiam sie czy cięzko to wymienić i czy moga byc jakieś nie pożadane następstwa, ponieważ mechanik mówił że lepiej nie ruszać, jest dobrze jak jest. No moze i jest ale mnie denerwuje taki brudny silnik, musze co jakiś czas podetrzeć mu Bloczek ;)
Na co zwrócic uwage? poniewaz mam zamiar sam sie za to zabrać, co miec na oku?Prosiłbym o jakies porady na ten Temacik.

Ostatnio byłem sprawdzić ciśnienie sprężania i wyniosło 26 Bar na jednym cylindrze a na pozostałych 22Bar , kolejnie sprawdziłem ciśnienie spręzania wtryskiwacza, wynosi ono 155Bar jeden troszke odstawał to go podkręcili;) co wy o tym myślicie? czy jest wszystko ok?

Proszę o porady, Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 20:36 przez YaeV, łącznie zmieniany 1 raz.


YaeVin

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » czw gru 08, 2005 17:27

bez obaw te uszczelki pod klawiatura to standard bardzo krotko wytrzymuja kup sobie z drobnego korka jakiegos reinza,elringa i wymien i bedzie czysto koszt ok 10-12zl za uszczelke i nie boj sie bo nic ci sie nie stanie



barnej19

Post autor: barnej19 » czw gru 08, 2005 17:40

kupujesz uszczelke odkręcasz pare nakrętek zdejmujesz starom przetżyj szmatkom pokywe i głowicę załurz nową i przykręć pokrywę i po kłopocie. pozdro



Awatar użytkownika
YaeV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 29, 2005 14:49
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: YaeV » czw gru 08, 2005 17:51

Skoro mówicie ze jest prosto i nie ma żadnych uwag , to w najbliższym czasie wymienie tą uszczelke, nie będe słuchał żadnego lewego mechanika, i z usmarkanym silnikiem nie mam zamiaru jeździć.

Dzieki Bardzo , Pozdrawiam:)


YaeVin

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » czw gru 08, 2005 18:04

YaeV pisze:Skoro mówicie ze jest prosto i nie ma żadnych uwag , to w najbliższym czasie wymienie tą uszczelke, nie będe słuchał żadnego lewego mechanika, i z usmarkanym silnikiem nie mam zamiaru jeździć.

Dzieki Bardzo , Pozdrawiam:)
Jeszcze ja pare groszy dorzuce...

Jak będziesz dokręcał pokrywe to rób to stopniowo każdą śrubę na krzyż. Tzn dokręcasz troche na jednym krańcu i potem na drugim krańcu po przekątnej, ale nie do końca tylko stopniowo żeby cała uszczelka równomiernie była dociskana.

Równomiernie po troszeczke...

Troche nieskłądnie to napisałem ale chyba wiadomo o co chodzi :okej:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw gru 08, 2005 18:23

To i ja dorzuce pare groszy. Zanim założysz uszczelke to miejsca gdzie ona dolega przetrzyj benzyną extrakcyjną. Niech nie będzie nic tłuszczu w tych miejscach.



Awatar użytkownika
YaeV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 29, 2005 14:49
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: YaeV » czw gru 08, 2005 20:34

Super !! Teraz juz wiem jak sie do tego zarać, Jesteście Spoko ludziska! Dzięki wam wielkie, wiedziałęm ze można

na was liczyć.

Pozdro:D


YaeVin

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » czw gru 08, 2005 21:08

YaeV pisze:Super !! Teraz juz wiem jak sie do tego zarać, Jesteście Spoko ludziska! Dzięki wam wielkie, wiedziałęm ze można

na was liczyć.

Pozdro:D
No po to jest to forum :bigok:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » czw gru 08, 2005 21:14

A ja sie troszke nie zgodze z kolegami w kwesti uszczelek korkowych sa do d.. bo po jakims czasie znowu bedzie sie pocic uszczelka twardnieje i trzbea uwazac przy dokrecaniu zeby sie nie scisnela:) polecam dolozyc grosza i kupic za ok 30-40zl uszczelke gumowa ktora jest jedna caloscia z wtopionymi malymi tulejkami uniemozliwiajacymi zduszenie uszczelki zbyt mocnym dokreceniem.. mozesz jeszcze przed zalozeniem pokrywe na rownym podlozu (kowadle ) podklepac jesli sa male wybrzuszenia wynikle z dociskania nakretek tylko w punktach.. :) a tak ogoleni to szybka robota pozdrawiam milego wymieniania



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » czw gru 08, 2005 22:52

WRHZ pisze:A ja sie troszke nie zgodze z kolegami w kwesti uszczelek korkowych sa do d.. bo po jakims czasie znowu bedzie sie pocic uszczelka twardnieje i trzbea uwazac przy dokrecaniu zeby sie nie scisnela:) polecam dolozyc grosza i kupic za ok 30-40zl uszczelke gumowa ktora jest jedna caloscia z wtopionymi malymi tulejkami uniemozliwiajacymi zduszenie uszczelki zbyt mocnym dokreceniem.. mozesz jeszcze przed zalozeniem pokrywe na rownym podlozu (kowadle ) podklepac jesli sa male wybrzuszenia wynikle z dociskania nakretek tylko w punktach.. :) a tak ogoleni to szybka robota pozdrawiam milego wymieniania
jak masz walnieta pokrywke to ci nie pomoga uszczelki za 30-40 PLN jak jest wszystko ok to wystarcxzy zwykla korkowa koszt 8PLN


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt gru 09, 2005 00:39

ja dorzuce ze uszczelke mozna lekko dokrecic po przrjechaniu ok 200km



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt gru 09, 2005 10:06

polecam też uszczelkę gumową, przed dokręceniem pokrywy trzeba pokrywę przy otworach wyprostować bo napewno porobiły się :małe wulkaniki :



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt gru 09, 2005 12:09

hanti pisze:
WRHZ pisze:A ja sie troszke nie zgodze z kolegami w kwesti uszczelek korkowych sa do d.. bo po jakims czasie znowu bedzie sie pocic uszczelka twardnieje i trzbea uwazac przy dokrecaniu zeby sie nie scisnela:) polecam dolozyc grosza i kupic za ok 30-40zl uszczelke gumowa ktora jest jedna caloscia z wtopionymi malymi tulejkami uniemozliwiajacymi zduszenie uszczelki zbyt mocnym dokreceniem.. mozesz jeszcze przed zalozeniem pokrywe na rownym podlozu (kowadle ) podklepac jesli sa male wybrzuszenia wynikle z dociskania nakretek tylko w punktach.. :) a tak ogoleni to szybka robota pozdrawiam milego wymieniania
jak masz walnieta pokrywke to ci nie pomoga uszczelki za 30-40 PLN jak jest wszystko ok to wystarcxzy zwykla korkowa koszt 8PLN
Widze male klopoty z czytaniem tekstu ze zrozumieniem :)



gonzo2005
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Dębica

Post autor: gonzo2005 » pt lut 17, 2006 19:40

Mam pytanko co do tej uszczelki. Kupilem nowa, jakas najzwyklejsza chyba bo tania byla, tylko ze stara wyciagnalem wczesniej zeby do sklepu wziac i kupic taka sama. No i nie przyjrzalem sie co jak bylo zalozone a w komplecie z nowa dostalem oprocz uszczelki mniejsza uszczeleczke( to wiem gdzie zalozyc...) i jeszcze taki polokragly plastik z ktorym nie wiem co zrobic... Jak ktos zna odp. na to lamerskie pytanie to prosze o pomoc.
Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości