Nie działa podgrzewanie fotela kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » ndz lis 23, 2008 13:56

Kris-THC pisze:o którym podświetleniu mówisz?
włącznik grzania fotela jest podświetlany

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 12:57 pm ]
na vagu zero błędów.
otele nie są diagnozowane



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nie działa podgrzewanie fotela kierowcy

Post autor: romanek84 » pn lis 24, 2008 01:02

Kavior pisze:Witam

Przesiadłem sie ostatnio z Polo 6N z silnikiem 1,6 do golfa IV 2,0.
Ogólnie autko przyjemne ale zawsze musi być jakieś ale :-)
Więć po kolei:
-nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy ( pasezara grzeje )
bezpiecznik jest jeden wspólny na dwa fotele ? jak sprawdzic omomierzem czy mata jest sprawna?
-szyba elektr. kierowcy działa kulawo. Przycisk ma dwa polozenia. Pierwsza opouszcza tyle ile przytrzymam
a druga zjezdza do oporu. Problem w tym ze jak chce ja otworzyc to musze od
razu nacisnac do oporu a pozniej zatrzymac bo jak nacisne w pierwsza pozycje nawet jak
szyba jest czesciowo otwarta to zamiast otwierac to jedzie w góre. Przełącznik rozebrałem
w drobny mak, przeczysciłem ale bez zadnego efektu.
-mam czujnik deszcze w lusterku ale nie działa mi regulacja czułosci pracy przerywanej.
Jak pada deszcz to wycieraczki bez wzgledu na pozycje suwaka działają z bardzo długa przerwa.
W czym bedzie problem ? W czasie lekkiego deszcze musze miec włączona ciagla prace bo
tak to nic nie widze tak zadko sie właczaja na przerywanym.
Na tą chwile to tyle moich pytań :-)
Pzdr

z tym przełącznikiem też tak miałem rozebrałem i polutowałem wszystkie luty jeszcze raz wydaje mi się że zimny lut gdzieś był spróbuj tak samo może pomoże.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pn lis 24, 2008 16:29

Jeśli jeszcze masz ten żel to oczywiscie pisze sie na niego. Dogadamy sie na pw. Faktycznie szyba była zmieniana i zelu zadnego nie widze.

Odnośnie tylnej klapy to znalazłem przerwany przewód w łączniku miedzy klapa a nadwoziem. Jutro bede to robił i powinno być ok :jezor:

Przełącznik od szyby jeszcze dzisiaj bede wyciągał i przelutuje całego. Dalej zagadka dla mnie jest grzanie fotela. lipa ze dostep jest kiepski :chytry:
Daje pomógł dla kazdego w tym temacie bo cenne wskazówki podaliście :bigok:
Ostatnio zmieniony pn lis 24, 2008 16:31 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Tomasz34 » pn lis 24, 2008 18:45

witam moze sie podepne pod temat bo i podobny moze ktos bedzie znal sposob na naprawne ewentualnie walnieta czesc wskarze.mam el.lusterka cala instalacja jest ale nie dzialaja zadnego dzwieku nic cisza po przelaczaniu przelacznikiem ,samochod zostal podpiety do vaga i wskazuje ze lusterka sa not installed :) ? kupilem nowy przelacznik nic sie nie zmienilo tylko 40zl w plecy.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt lis 25, 2008 00:17

Tomasz34 bezpiecznik sprawdziłeś ?


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Tomasz34 » wt lis 25, 2008 10:51

Osobiscie nie sprawdzalem ale samochod byl u fachowca polecanego na tym forum.Tak wiec wydaje mi sie ze on sprawdzil bo przejrzal calosc instalacji podpiol pod komputer pokazal mi ta informacje ze szyby dzialaja a lusterka sa not installed.Rozebral lusterka powiedzial ze sa wypasione podgrzewane ale co z tego :).Wsumie ja tylko jezdze tym samochodem ustawilem sobie je palcami i sie jezdzi choc takie podgrzewanie teraz by sie przydalo.Sam nie wiem jak wyglada spalony bezpiecznik ? i jakie sa tam bezpieczniki do lusterek ile amper ?.Samochodem jezdze dopiero od sierpnia wiec prosze sie nie dziwic ze kompletnie sie nie znam :).



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » śr gru 03, 2008 19:59

kurcze moje sprawy z podgrzewaniem foteli narazie stanely w miejscu bo noge zlamalem i niemam jak sie pobawic z fotelami :helm:



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » sob gru 06, 2008 07:04

Sorki ze podepne sie pod temacik.Czy ktos z Was wie gdzie moge kupic(albo moze ktos z Was MA) ten przełącznik do grzanych foteli\?Dodam ze kupilem skorke z MKIII,dostalem wiązke,ten przełącznik też,postawilem autko do elektryka zeby mi to podpiol,co sie okazuje cos jest nietak w tym przełączniku,niegrzeje fotel kierowcy,jak twierdzi Pan elektryk win jest w przełączniku.Musze kuopuic inny,ale problem jest,bo malo tego na rynku wtónym,.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » wt gru 09, 2008 14:51

Osobiście kupowałem przełącznik grzania do foteli (MK4) na Allegro. Lecz zdecydowanie nie był to przełącznik tylko mata (ta część na której się siedzi). Przełącznik leży sobie gdzieś w pudełku, a fotel jak nie grzał (po ingerencji elektryka jeden dzień grzal!), tak nadal nie grzeje. A sam przełącznik sprawdziłem w prozaiczny sposób: - w MKIV są dwa przełączniki, do każdego z foteli przednich z osobna, przełożyłem lewy na prawo i oczywiście fotel pasażera jak grzał - nadal grzeje, kierowcy niestety nie! W piątek stawiam autko do elektryka, bo zima chyba niebawem, przydałoby się coś czasem podgrzać, a i lusterka elektryczne odmówiły działania, choć sprwdzałem VAG'iem i nigdzie nie dopatrzyłem się żadnych błędów, szczególnie jeśli chodzi o lusterka elektryczne. A stało się tak, że chyba miesiąt temu moja młodzież pojechała gdzieś w teren, mając włączoną lodówkę. rano ze zdziwieniem stwierdzili, że nie da się odpalić auta, bo nie ma prądu :goof: w akumulatorze...
Od tego czasu nie działa regulacja lusterek :green_fuck:
Ostatnio zmieniony wt gru 09, 2008 14:52 przez stanislawski, łącznie zmieniany 1 raz.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

fotele

Post autor: pepu12 » pn sty 19, 2009 21:53

Dzisiaj wziolem sie za sprawdzenie dlaczego nie grzeja fotele w moim mk4 no i okazalo sie ze w fotelu od strony pasazera jest uszkodzona mata w oparciu wiec zrobilem tak ze odcialem obwod idacy do oparcia i zaczelo grzac siedzisko
Obrazek
Na tym zdjeciu mamy kostke od maty oparcia czesc kostki niewidocznej na fotce ale ktora laczy sie znia zmostkowalem symulujac tym samym obieg maty .

drugie zdjecia drugiej kostki glownej ta zielona
Obrazek

A drugi fotel wyjalem no i niedzialal az wreszcie udalo mi sie uruchomic jedna mate tym razem w oparciu tylko musze jeszcze pomyslec jak zmostkowac obieg w siedzisku moze ma ktos jakis pomysl bede to konczyl jutro robic wiec czekam na opinie pozdrowionka :pub: ale i tak ciesze sie ze udalo sie cokolwiek zrobic moze kupie maty i wymienie sie zobaczy :bajer:



greg

Post autor: greg » wt sty 20, 2009 09:16

pepu12 pisze:tylko musze jeszcze pomyslec jak zmostkowac obieg w siedzisku moze ma ktos jakis pomysl
odradzam - w macie siedziska masz czujnik nagrzania - jeśli czujnik nagrzania poda ze mata jest zimna plecy będą grzały bez przerwy aż do spalenia grzałki



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » wt sty 20, 2009 12:46

greg pisze:odradzam - w macie siedziska masz czujnik nagrzania - jeśli czujnik nagrzania poda ze mata jest zimna plecy będą grzały bez przerwy aż do spalenia grzałki
No wlasnie tez o tym pomyslalem i wpadlem na pomysl zeby przelozyc ta tabletke do opracia ale znalazlem w siedzisku przepalony przewod grzalki zlutowalem wlozylemw rurke termokurczliwa i zaczely grzac obie maty teraz jeszcze naprawiem boczne trzymanie siedziska od kierowcy bo gabka popekala no i mam nadzieje ze sie nic nie zapali po moich modyfikacjach

Podsumowujac fotel od pasazera grzeje tylko siedzisko bo niewiem jak sie dobrac do maty w oparciu
fotel od kierowcy grzeja obie maty po naprawie grzalki
pozdro zycze powodzenia jak by ktos mial pytania to prosze pytac mam juz jakies pojecie chociaz do kolegi greg daleko moim :grin: umiejetnosciom pozdro



greg

Post autor: greg » wt sty 20, 2009 13:55

pepu12 pisze:bo niewiem jak sie dobrac do maty w oparciu
bo trzeba szukać - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68357



Doofus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Doofus » wt sty 20, 2009 20:06

Witam, również się podepnę pod temat, mianowicie u mnie w mk3/4 cabrio jest również problem z tymi fotelami, pasażera grzał a kierowcy nie, rozebrałem dziś fotel kierowcy w drobny mak i nic, maty ok, podpiąłem go zasilacza 12v i... grzeje, natomiast w aucie nie chce, mimo że miernik (i żarówka) pokazują że jest ok :grrr: tam w kostce są cztery kabelki dwa grubsze + i masa, jeden cieńszy jest od stacyjki i to wszystko działa ok, natomiast od czego jest ten czwaty??? Błagam pomóżcie bo już nie mam nerwów! Dodam jeszcze że wymontowałem drugi fotel, obydwa przekaźniki "cykają" na zasilaczu natomiast w aucie nie chcą...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości