uszczelka pod głowica...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
psiakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 26, 2007 17:54
Lokalizacja: brzozowiec

uszczelka pod głowica...

Post autor: psiakuu » pn lut 18, 2008 20:50

mam taki problem, jakie mogą być objawy wywalenia uszczelki pod głowicą... zacznę od tego wywala mi olej od strony rozrządu myślałem ze to uszczelniacz na wale korbowym wymieniłem go i nic nie pomogło nadal wywala mi olej cały rozrząd jest zachlapany muszę dolewać jakiś litr na 2 tygodnie ale jeszcze został mi jeden uszczelniacz na wałku rozrządu ktoś tam mi powiedział ze to może być właśnie uszczelka pod głowica ale z tego co wiem jakby to ona to mi by płyn chłodniczy do oleju sie dostawał ale płyn nie ubywa a pod korkiem oleju niem białego nalotu wiec można by było to wykluczyć czy może ktoś mi podpowiedzieć co może być przyczyna tego wycieku oleju... ma golfa III 1.8 gt silnik abs



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn lut 18, 2008 20:54

olej może lecieć spod uszczelki pokrywy zaworów, spływa po głowicy i zatrzymuje się na krawędzi bloku i wygląda, jakby leciało spod uszczelki pod głowicą - sprawdź to.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
psiakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 26, 2007 17:54
Lokalizacja: brzozowiec

Post autor: psiakuu » pn lut 18, 2008 21:02

tak myślałem zapomniałem tez dodać ze wymieniłem uszczelkę na klawiaturze bo miałem korkowa teraz wymieniłem na gumową...to chyba już tez odpada...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 18, 2008 21:12

2 litry to duży wyciek, jak ściągniesz górną część osłony paska rozrządu, wytrzesz wszystko i odpalisz auto to powienneś zobaczyć skąd cieknie. Simering na wałku w miarę łatwo zmienić, gdyby on był winien, ale masz jeszcze wałek pośredni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
psiakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 26, 2007 17:54
Lokalizacja: brzozowiec

Post autor: psiakuu » pn lut 18, 2008 21:20

jaki wałek pośredni z tego co wiem to mam tam wal korbowy wałek rozrządu i chyba wałek zapłonu....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 18, 2008 21:26

psiakuu pisze:jaki wałek pośredni
napisałeś że masz silnik ABS, jeśli sie nie pomyliłeś to ściągnij osłonę paska i zobaczysz że pasek jest założony na 3 koła zębate: wału korbowego, wałka rozrządu i z przodu pomiędzy nimi wałka pośredniego, plus napinacz oczywiście.

[ Dodano: Pon Lut 18, 2008 8:27 pm ]
wałek zapłonu, to jest to co mam na mysli, tylko nazywa się wałkiem pośrednim. Napędza oprócz aparatu zapłonowego pompe oleju


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
psiakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 26, 2007 17:54
Lokalizacja: brzozowiec

Post autor: psiakuu » pn lut 18, 2008 21:32

może i tak sorry ale z tej tematyki jestem trochę jeszcze ciemny a ile z tamtej strony idzie tych uszczelniaczy o tych co wiem to na korbowym i rozrządu wałku a są jeszcze jakieś?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lut 18, 2008 21:39

trzy jednakowe simeringi na wale i obu wałkach (rozrządu i pośrednim), może jeszcze ciec uszczelka pod pokrywą na tym miejscu wygietym przy kole rozrządu, jaką założyłeś jedno częściową czy najtańszą?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
psiakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 26, 2007 17:54
Lokalizacja: brzozowiec

Post autor: psiakuu » pn lut 18, 2008 21:51

założyłem uszczelkę gumowa w całości, dałem 27zeta za nią



KosMon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 17:36
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: KosMon » pt lut 22, 2008 15:59

powiedzcie mi,jaki jest mniej wiecej,tak orientacyjnie, koszt wymiany uszczelki pod głowicą w mk2 1.3 ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości