Kontrolka EPC i oleju w 2.5-letnim golfie i błąd P334B00

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysztof47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 30, 2021 10:28

Kontrolka EPC i oleju w 2.5-letnim golfie i błąd P334B00

Post autor: krzysztof47 » wt mar 30, 2021 10:39

Witam wszystkich, z góry będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Mam golfa od 2.5 roku, ok. 20 tys. km przebiegu. Silnik 1.0.
Pół roku po gwarancji wyskoczyły my jednocześnie kontrolki EPC i oleju, takie same jak w obrazku załączonym.

https://imageupload.io/i/JToywpCZ3Q

Samochód lekko stracił na mocy.

Po podłączeniu do komputera wyskoczył trzykrotnie błąd P334B00. W warsztacie bez sprawdzenia co pod klapą, powiedzieli że to turbina i rekonstrukcja będzie kosztować 2.5 tys. zł. W autoryzowanym serwisie zaś 10 tys. zł.

Nie sądzę, żeby w tak nowym samochodzie miała miejsce tak duża usterka. Co innego mogłoby być powodem zapalenia się tych kontrolek i w jaki sposób mogę znaleźć dobry warsztat? Boję się zostawiać na kilka dni samochód z nowymi i oryginalnymi częściami byle gdzie, ale autoryzowane serwisy liczą sobie 300 zł za samą diagnozę. Jestem w kropce i będę wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kontrolka EPC i oleju w 2.5-letnim golfie i błąd P334B00

Post autor: wesol » wt mar 30, 2021 10:47

Jeśli cis nie halo z turbiną to ty nie diagnozuje auta po kontrolkach tylko dynamicznie. Boisz się to podjedź do tunera niech nawet na rolkach ci sprawdzi co dolega. A jak się boisz o wszystko to siedź w domu. Po mojemu to turbo do wyciągnięcia po tej diagnostyce i weryfikacja co w niej się kueoszczy. Może być że tylko gruszka z czujnikiem położenia szwankuje.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości