Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: PrzemoS4 » ndz sty 31, 2021 11:00

Witam.
Proszę o pomoc albo o odesłanie do tematu, o ile już gdzieś ktoś o tym pisał.
Mam problem z uszczelkami drzwi.
Podczas opadów woda z dachu spływa w dół po aucie i dostaje się na gumowe uszczelki dolegające z ramek do nadwozia.
Każda uszczelek z drzwi od gory ma rynienkę która zakończona jest z drugiej strony meszkową uszczelką..
Problem jest taki że właśnie ta schowana meszkowa uszczelka jest mokra i zaczyna przeciekać.. Woda spływa po niej na ramki drzwi z góry.. Po otwarciu drzwi woda tak jakby stała pomiędzy uszczelkami drzwi a uszczelkami wewnętrznymi nadwozia..
W serwisie otrzymałem informację, że uszczelka meszkowa z góry nie ma funkcji wylapywania wody tylko ma zadanie przeciwkurzowe.. I jeśli woda nie kapie do środka to wg ASO problemu nie ma..
Fakt jest taki że jest to mega irytujące w momencie kiedy po opadach, otwiera się drzwi i krople wody z uszczelek wpadają do środka kabiny...

Czy ktoś miał coś podobnego? Proszę o jakąkolwiek pomoc w temacie...
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2021 12:00 przez PrzemoS4, łącznie zmieniany 3 razy.



PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Re: Golf 7 1.4tsi woda uszczelki drzwi pomocy

Post autor: PrzemoS4 » ndz sty 31, 2021 11:12

Obrazek

Tak to wygląda w praktyce



PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: PrzemoS4 » sob lut 27, 2021 15:08

Halo haloo... Może ktoś ma jakiś pomysł?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: grg474 » sob lut 27, 2021 18:23

niestety ale ASO ma rację - ten meszek nie ma zatrzymywać wody. Przyczyna - zła konstrukcja nadwozia wymuszona przez kształt samochodu ( u mnie w EOSie kapie nawet na fotel jak otwieram drzwi, a przez to że drzwi bez ramki szyby to jest głośniej). W teorii - po pierwsze uszczelka z meszkiem musiała by być zapięta do nadwozia a nie do drzwi - to by woda spływała inaczej. Ciekawe czy jakby drzwi bardziej dociskały do nadwozia to by mniej wody było


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: flo89 » pn mar 01, 2021 13:17

Sorry, ale mówienie, że leci woda bo jest źle zaprojektowane nadwozie to takie trochę gadanie dla gadania. Jakoś nie dotyczy to każdego egzemplarza.
U mnie przypadek był taki że woda leciała do środka przez głośnik...(opisywałem to na forum) Z początku też sądziłem że to przez te uszczelki bo wiecznie były mokre i miałem wodę na progu. Zdjąłem boczek, polewałem samochód i zobaczyłem którędy leci...


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: PrzemoS4 » pn mar 01, 2021 17:43

flo89 pisze:
pn mar 01, 2021 13:17
Sorry, ale mówienie, że leci woda bo jest źle zaprojektowane nadwozie to takie trochę gadanie dla gadania. Jakoś nie dotyczy to każdego egzemplarza.
U mnie przypadek był taki że woda leciała do środka przez głośnik...(opisywałem to na forum) Z początku też sądziłem że to przez te uszczelki bo wiecznie były mokre i miałem wodę na progu. Zdjąłem boczek, polewałem samochód i zobaczyłem którędy leci...
Głośnik już opanowany, teraz zacząłem drazyc temat opisany powyżej.
Flo89, czy po opadach deszczu lub myjni itp po otwarciu drzwi masz u siebie jakiekolwiek krople wody na wewnetrznej uszczelce samochodu z góry ? Meszkowa uszczelka sucha? Ewentualnie czy woda ściekająca z dachu samochodu po uszczelkach drzwi, w jakimś stopniu dostaje ci się w wewnętrzna wnękę w którą chowają się drzwi i górna uszczelka z ramki szyby... Nie wiem jak to opisać...
Woda tak jakby dostawała się z góry przez uszczelkę meszkową....



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: flo89 » wt mar 02, 2021 08:15

Tak, tą uszczelkę mam przeważnie mokrą, ale wody w aucie nie mam.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: PrzemoS4 » wt mar 02, 2021 10:03

flo89 pisze:
wt mar 02, 2021 08:15
Tak, tą uszczelkę mam przeważnie mokrą, ale wody w aucie nie mam.
Mokra uszczelka mnie mega irytuje... Problem był podczas mrozow i ostatnich opadów deszczu... Przymarzło, niestety.
Nawet impregnacja środkami do uszczelek nic nie dała..
Co do wody w samochodzie, to też jej nie ma ale zdarza się że po otwarciu drzwi krople wody z uszczelki tej wewnętrznej spadają mi na kanapę czy fotel...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: grg474 » wt mar 02, 2021 17:29

flo89 pisze:
pn mar 01, 2021 13:17
Sorry, ale mówienie, że leci woda bo jest źle zaprojektowane nadwozie to takie trochę gadanie dla gadania. Jakoś nie dotyczy to każdego egzemplarza.
U mnie przypadek był taki że woda leciała do środka przez głośnik...(opisywałem to na forum) Z początku też sądziłem że to przez te uszczelki bo wiecznie były mokre i miałem wodę na progu. Zdjąłem boczek, polewałem samochód i zobaczyłem którędy leci...
czytać ze zrozumieniem - nie napisał że woda wlewa się do auta tylko spływa po uszczelkach co go drażni, u mnie też się nie wlewa - za wyjątkiem przypadku otwarcia drzwi i jest to norma w modelu EOS bo fizyki nie oszukasz, skoro dach ma taką a nie inną konstrukcję i nie ma możliwości zatrzymania wody w rynience której nie ma


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Golf 7 1.4 mokre uszczelki meszkowe drzwi od srodka/ woda/ PROSZĘ o pomoc

Post autor: sebekgolf » pn maja 17, 2021 09:40

grg474 pisze:
wt mar 02, 2021 17:29
flo89 pisze:
pn mar 01, 2021 13:17
Sorry, ale mówienie, że leci woda bo jest źle zaprojektowane nadwozie to takie trochę gadanie dla gadania. Jakoś nie dotyczy to każdego egzemplarza.
U mnie przypadek był taki że woda leciała do środka przez głośnik...(opisywałem to na forum) Z początku też sądziłem że to przez te uszczelki bo wiecznie były mokre i miałem wodę na progu. Zdjąłem boczek, polewałem samochód i zobaczyłem którędy leci...
czytać ze zrozumieniem - nie napisał że woda wlewa się do auta tylko spływa po uszczelkach co go drażni, u mnie też się nie wlewa - za wyjątkiem przypadku otwarcia drzwi i jest to norma w modelu EOS bo fizyki nie oszukasz, skoro dach ma taką a nie inną konstrukcję i nie ma możliwości zatrzymania wody w rynience której nie ma
Po pierwsze tak jak ASO powiedziało, uszczelka z meszkiem ma tylko zabezpieczać przed kurzem, nie przed wodą.
Po 2 woda do auta się nie dostaje (wg definicji), natomiast lecą krople jak się otwiera samochód bo spadają z uszczelek czy drzwi w momencie otwarcia a to dwa osobne tematy.
Tak jak pisze grg474, aby ten problem rozwiązać, musiałaby być inna konstrukcja samochodu. Podobnie są rozwiązane drzwi np. w A8 D3 a woda nie kapie. Czemu? Ponieważ na krawędzi dachu od samego przodu do samego tyłu leci listwa ozdobna, która ma też za zadanie zbierać wodę z dachu i odprowadzać ją wzdłuż krawędzi dachu aby nie działa się to, co tutaj.

Jest sposób aby zminimalizować efekt, o który chodzi autorowi tematu, jednak definitywnie problemu nie da się usunąć. Można częściowo problem rozwiązać (chodzi mi tu o wodę zbierającą się na wewnętrznej uszczelce), ale tylko ingerując np. naklejanymi dodatkowymi uszczelkami z wargą. Trzeba taką uszczelkę nakleić wzdłuż krawędzi dachu tak, aby schowała się pod drzwiami, była poniżej linii uszczelki z meszkiem na drzwiach, jednak powyżej wnęki drzwiowej. Dodatkowo musiałaby iść od słupka A aż do słupka C w jednym kawałku (musiałaby się zaczynać na wysokości mniej więcej górnego zawiasu z przodu, a kończyć jak najniżej z tyłu, wtedy woda po niej będzie ściekać a nie będzie się zbierać na wewnętrznej uszczelce drzwi). Kolejny sposób minimalizowania ilości wody dostającej się do samochodu, jest zaimpregnowanie uszczelek z meszkiem. Jednak do tego celu trzeba użyć impregnatu, który jest mocno higrofobowy. Dodatkowo trzeba nakleić kawałek uszczelki z wargą pionowo w dół na pionowej krawędzi drzwi, żeby woda która będzie chciała ściekać, leciała po krawędzi drzwi w dół, a nie miała tendencji do podciekania w głąb karoserii.

I teraz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto, i jak to będzie wyglądać :grin:

Kupiłeś panie samochód niemieckiej myśli technicznej i nie pozostaje Ci nic innego, jak teraz z tym żyć :los2:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości