Woda w aucie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kowal306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 14, 2020 20:36
Auto: Golf 7 2016 1.4tsi 125km

Woda w aucie

Post autor: Kowal306 » czw paź 15, 2020 07:43

Witam
Jestem posiadaczem golfa7 z 2016r 1.4 tsi 125km 5 drzwi
Mam następujący problem po otwarciu tylnych prawych drzwi okazuje się że przy progu dostaje się woda do środka autka nie mogę namierzyć przyczyny.Obejrzalem dokładnie uszczelki i tylko na dole są mokre wyglądają na całe i zdrowe proszę o pomoc.
Dziekuje i pozdrawiam p



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Woda w aucie

Post autor: grg474 » czw paź 15, 2020 07:48

są 2 możliwości - albo nie dociska uszczelka drzwi albo zatkane otwory odpływowe w drzwiach- woda spływa po szybie, przenika przez uszczelkę, wpływa do środka drzwi, a na dole drzwi jest zatkane i przepływa pod tapicerką co skutkuje wlewaniem się do środka. No chyba, że masz szyberdach i zatkany wąż odpływowy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Kowal306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 14, 2020 20:36
Auto: Golf 7 2016 1.4tsi 125km

Re: Woda w aucie

Post autor: Kowal306 » czw paź 15, 2020 08:17

Nie mam szyberdachu wiec pozostają raczej te dwie opcje z drzwiami musze popatrzeć możliwe że są zatkane tam gdzie parkuje autko same drzewa i lisci faktycznie leci sporo zbieram je codziennie z autka ale możliwe że i tak się ich tam nazbierało
Skończę pracę i popatrze co się tam moze dziać
Jak najlepiej jest udrożnić te kanały w drzwiach trzeba coś rozbierać??
Dziekuje za pomoc



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Woda w aucie

Post autor: flo89 » czw paź 15, 2020 12:20

Znany i dobrze opisany problem w golfie 7, woda ściekająca po szybie wycieka do środka poprzez sparciałą uszczelkę pomiędzy blachą drzwi a dystansem głośnika. Lepiej to uszczelnij za wczasu bo z drugiej strony zaraz zrobi się to samo. Miałem to u siebie, mega powódź z tyłu z obu stron...auto miało wtedy nieco ponad 2 lata. Ale jest masa ludzi którzy się z tym borykają jeszcze na gwarancji.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Kowal306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 14, 2020 20:36
Auto: Golf 7 2016 1.4tsi 125km

Re: Woda w aucie

Post autor: Kowal306 » czw paź 15, 2020 13:49

Poszperałem trochę w necie i znalazłem kilka filmików pokazujących ten problem i faktycznie zacznę od tego tylko pada a ja pod chmurką :? Ale trzeba walczyć
Dziekuje za pomoc :pub:



PrzemoS4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Re: Woda w aucie

Post autor: PrzemoS4 » wt lut 02, 2021 21:48

Witam.
Proszę o pomoc albo o odesłanie do tematu, o ile już gdzieś ktoś o tym pisał.
Mam problem z uszczelkami drzwi.
Podczas opadów woda z dachu spływa w dół po aucie i dostaje się na gumowe uszczelki dolegające z ramek do nadwozia.
Każda uszczelek z drzwi od gory ma rynienkę która zakończona jest z drugiej strony meszkową uszczelką..
Problem jest taki że właśnie ta schowana meszkowa uszczelka jest mokra i zaczyna przeciekać.. Woda spływa po niej na ramki drzwi z góry.. Po otwarciu drzwi woda tak jakby stała pomiędzy uszczelkami drzwi a uszczelkami wewnętrznymi nadwozia..
W serwisie otrzymałem informację, że uszczelka meszkowa z góry nie ma funkcji wylapywania wody tylko ma zadanie przeciwkurzowe.. I jeśli woda nie kapie do środka to wg ASO problemu nie ma..
Fakt jest taki że jest to mega irytujące w momencie kiedy po opadach, otwiera się drzwi i krople wody z uszczelek wpadają do środka kabiny...

Czy ktoś miał coś podobnego? Proszę o jakąkolwiek pomoc w temacie...
.
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości