Nierówna praca silnika na wolnych obrotach Golf VII 1.4 TSI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nierówna praca silnika na wolnych obrotach Golf VII 1.4 TSI

Post autor: Rufus111 » ndz wrz 13, 2020 14:52

Witam wszystkich.
Ostatnio nabyłem Golfa VII z 2015r 1.4 TSI 125km i zastanawia mnie praca na wolnych obrotach. Przekopałem Internet i dużo jest na temat nierównej pracy silników E111, ale praktycznie nie ma nic na temat silników E211 ( na pasku rozrządu ).
Podczas jałowej pracy bez obciążenia, nie zależnie od temperatury silnika delikatnie się kołysze, nie jest to idealnie równa praca. Nie mowie tutaj o wypadaniu zapłonu, czy falowaniu obrotów. Odnoszę wrażenie jakby każdy cylinder dostawał minimalnie inną dawkę paliwa. Nie jest to wyczuwalne w środku samochodu, dopiero jest to widoczne po otwarciu maski.
Silnik przyspiesza równo, ma dobre przyspieszenie, nic nie kopci, nie bierze oleju ani płynu chłodzącego, wskazówka nie faluje.
Po włączeniu obciążenia np klimatyzacji albo ogrzewania tylnej szyby wraz z ogrzewaniem foteli o dziwo silnik zaczyna bardzo równo pracować, nie ma się do czego doczepić.
Podczas podłączenia VCDS-a nie ma żadnych błędów.
Podmieniłem wtryskiwacze, cewki zapłonowe wymieniłem świece i bez większych zmian.
Miałem ochotę wybrać się do ASO, ale czytając fora jak ci fachowcy posiadają dużą wiedzą i zbywają ludzi z znacznie gorszymi problemami zrezygnowałem.
Proszę o informację innych użytkowników silników 1.4 TSI po 2013r czy jest to normalna praca tych silników czy mam dalej szukać jakiejś usterki. Bo boję się późniejszych konsekwencji w postaci wypalonych zaworów, tłoków itp, chyba że już to nastąpiło 



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Nierówna praca silnika na wolnych obrotach Golf VII 1.4 TSI

Post autor: flo89 » ndz wrz 13, 2020 21:45

U mnie to samo. Nie przejmuj się. Jak wymieniłem świece to idealnie przypalone na kolor cappuccino, co świadczy o prawidłowej mieszance. Tak jak mówisz, po załączeniu jakiegoś większego odbiornika objawy znikają.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
Lation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 20, 2019 22:31
Lokalizacja: VWlkp.
Auto: Golf Mk7 1,4 TSI
Silnik: CXSA

Re: Nierówna praca silnika na wolnych obrotach Golf VII 1.4 TSI

Post autor: Lation » pn wrz 14, 2020 22:03

U siebie nie zauważyłem objawu o którym piszesz. Można sprawdzić czy nie masz odłożonej dużej ilości nagaru w kanałach dolotowych w głowicy i kolektorze dolotowym. Od biedy zajechać do ASO aby sprawdzili czy jest nowszy software do ECU.



Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika na wolnych obrotach Golf VII 1.4 TSI

Post autor: Rufus111 » sob wrz 26, 2020 11:41

Byłem wczoraj w ASO na wymianie oprogramowania, oczywiście stwierdzili że jest to zupełnie normalna praca silnika.
Niestety mam bardzo duże wątpliwości co do wymiany tego oprogramowania, ponieważ moim zdaniem podczas wymiany oprogramowania powinny usunąć się moje zmiany ( ingerencje w systemie ) takie jak wyłączony start-stop.
Sprawdziłem w VCDS flasz programu silnika i widnieje data 15.12.07.
Czy to może świadczyć że mnie zrobili w konia ?

Obrazek



Awatar użytkownika
Lation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 20, 2019 22:31
Lokalizacja: VWlkp.
Auto: Golf Mk7 1,4 TSI
Silnik: CXSA

Re: Nierówna praca silnika na wolnych obrotach Golf VII 1.4 TSI

Post autor: Lation » wt wrz 29, 2020 21:11

Mam na co dzień styczność z inną marką pojazdów i w identyfikacji ECU możesz odczytać m.in. ref. komponentu, nr referencyjny HW, SW, datę programowania, ilość programowań. Data ostatniego flashowania oraz wersja SW zmienia się po każdym programowaniu. Według załączonego przez Ciebie zdjęcia data programowania to 2015.12.07. więc według mojej oceny soft nie został zaktualizowany. Czy przeprowadzone przez Ciebie modyfikacje były we flashu czy zmieniałeś kodowanie aby wyłączyć S&S ? Jeżeli modyfikowałeś soft i Twoje zmiany pozostały to nie zrobili upgrade'u.



Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika na wolnych obrotach Golf VII 1.4 TSI

Post autor: Rufus111 » pt paź 02, 2020 19:55

Dzięki bardzo za odpowiedz :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości