Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: rzaborny » sob kwie 17, 2021 17:54

Pozwolę sobie tu wkleić dwa zdania. Dzisiaj miałem podobny lub taki sam przypadek jak autor posty. Mianowicie podczas przyspieszania auto zaczęło przerywać - wyskoczyła kontrolka silnika oraz etc a następnie komunikat usterka systemu start stop Silnik nie chciał jechać powyżej 3 tys.- przerywał podczas mocno wciskania gazu. Zatrzymałem się wyłączyłem silnik. Ponownie uruchomiłem silnik i kontrolki już nie wyskoczyły tylko - błąd usterka start stop pozostał. Kontynuowałem jazdę do domu. Po około 20 km znikł komunikat usterka start stop? Akumulator? Pacjent ma 18 tys przebiegu i 1,5 roku od wyjazdu z salonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2021 17:54 przez rzaborny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: kamska » sob kwie 17, 2021 20:20

rzaborny pisze:
sob kwie 17, 2021 17:54
Pozwolę sobie tu wkleić dwa zdania. Dzisiaj miałem podobny lub taki sam przypadek jak autor posty. Mianowicie podczas przyspieszania auto zaczęło przerywać - wyskoczyła kontrolka silnika oraz etc a następnie komunikat usterka systemu start stop Silnik nie chciał jechać powyżej 3 tys. Zatrzymałem się wyłączyłem silnik. Ponownie uruchomiłem kontrolki już nie wyskoczyły tylko - błąd usterka start stop. Kontynuowałem jazdę. Po około 20 km znikł komunikat usterka start stop? Akumulator? Pacjent ma 18 tys przebiegu i 1,5 roku od wyjazdu z salonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy pacjent długo stał w garażu nie użytkowany?
Moim zdaniem, to inny problem gdyż silnik nie powinien przerywać przy przyspieszaniu!!!, złapał błąd i pracował w trybie awaryjnym i dlatego tylko do 3tyś obr.
Jeśli pacjent ma 1,5 roku, to pojechałbym do ASO- masz takie prawo- gwarancja, zczytają błedy i wszystko bedzie jasne.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: doggie » sob kwie 17, 2021 21:15

Panowie to nie jest kilkudziesięcioletnie auto do którego podchodzi się z lampą stroboskopową , tutaj pierwszą czynnością jest diagnostyka komputerowa a wszelkie dyskusje to tylko dywagacje

Poza tym wszedł w tryb awaryjny z innego powodu a awarię SS zgłosil przy okazji bo taki algorytm



Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: rzaborny » sob kwie 17, 2021 21:57

Auto stoi pod chmurką, regularnie użytkowane. Napewno zgłoszę do Aso bo zapewne błąd zapisany w systemie. Pojeżdżę i sprawdzę czy się nie powtórzy. Przejrzałem neta i jest tam pare podobnych wątków - sprawdzę czy jakieś przewody od podciśnienie nie zostały uszkodzone np od kuny, połączenia kabli itp. Dziwi mnie tylko ze wyskoczył błąd a teraz już niby wszytko Ok.
Ps Dzisiaj powtórka z rozrywki. Rano golf normalnie odpalił. Powoli zacząłem jechali było Ok ale gdy tylko wcisnąłem mocniej gaz silnik zaczął szarpać, mrugać zaczęła ikona silnika i etc tracił moc. Gdy zdjąłem nogę z gazu i powoli się toczyłem ikony zgasły- ponowny gaz w podłogę i to samo oraz standardowo usterka start stop

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: kamska » ndz kwie 18, 2021 18:48

wesol pisze:
pt kwie 16, 2021 18:18
Cele w nowym Aku agm są puste. Tyle że po latach te koperty wysychają. A niestety powinny być wilgotne. Nadmiar zawsze można wylac bo to nie problem.
Dziękuję Tobie kolego serdecznie za pomoc.

Aku uratowany, mogę już coś napisać, po 2-3 dniach nie użytkowania Golfa napięcie 12,30v a wcześniej po dobie było ledwo 12,15. Dziś rano po dojechaniu do świateł ok 500m od domu silnik już gaśnie ;). Zadnych idiotycznych komunikatów, trybu awaryjnego a start-stop działa na każdym skrzyżowaniu, a wg ASO aku złom ;). Tak w dzisiejszych czasach konsument jest naciągany na ponoszenie kosztów.



Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: rzaborny » pn kwie 19, 2021 09:15

Ja mam po nocy napięcie 12.15v na aku?
Samochód ma 1,5 roku? Do wymiany akumulator?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: doggie » pn kwie 19, 2021 09:19

Nie da się powiedzieć tego czy do wymiany czy nie, ważne jak nie ważniejsze są jeszcze inne parametry



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: doggie » pn kwie 19, 2021 09:20

rzaborny pisze:
sob kwie 17, 2021 21:57
gdy tylko wcisnąłem mocniej gaz silnik zaczął szarpać, mrugać zaczęła ikona silnika i etc tracił moc.
To nie id akumulatora kolego. Zrób wpierw diagnozę,



Awatar użytkownika
rzaborny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 23, 2019 17:45
Auto: Golf 7 1.0 TSI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: rzaborny » pn kwie 19, 2021 09:22

Ok dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: kamska » sob maja 08, 2021 16:57

Problem rozwiązany, teraz na poważnie:).
Jak Doggie pisał nie ma co się szarpać, trzeba zacząć od diagnostyki komputerowej, u mnie występował błąd ciśnienia oleju ( P164B00) a nie jak myślałem problem z akumulatorem! Przy przyspieszaniu na zimnym wpadał w tryb awaryjny by się nie zatrzeć, a trybowi awaryjnemu zawsze towarzyszy " awaria systemy start stop" i tak mnie to zmylało...Okazało się-nr części " 04L919081B" wadliwy brązowy czujnik ciśnienia oleju ( pomogli na elektrodzie a w ASO na 2 dni chcieli auta zatrzymać, ale nie będę się nad tym tu rozwodził., sam czujnik 31zł brutto i 20min mojej pracy, wymieniłem i po temacie. Akumulator od samego początku był OK ;).
pozdrawiam



grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: grafikpro » pt cze 11, 2021 20:35

Witam.

Pozwólcie że podłącze się do tematu akumulatora. Mam akumulator Exide 59Ah EFB. Pojawiła się wczoraj kontrolka EPC i komunikat UKŁAD START STOP USZKODZONY. Dzis już nie zakręcił i komunikat AKUMULATOR ROZŁADOWANY, NAPIĘCIE PONIŻEJ 12V.

Odpaliłem go na kable i zmierzyłem miernikiem. Wyłączony silnik 12,8V , włączony 14,44V . Czy te wartości są ok? Czy to możliwe żeby w 3 letnim aucie padł akumulator? Fakt od roku jeżdżę krótkie trasy ok 5km, ale START/STOP zawsze wyłączam.

Jeszcze jedno czy mogę ten akumulator podładować prostownikiem z allg....o?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: wesol » sob cze 12, 2021 06:42

Dziwni są ludzie. W trzy-dniowym aucie to co akumulator nie może paść. Tak samo w trzy letnim. Zacznij jeździć w końcu bo trasami po 5 km to zabijesz każdy aku. To czy ty wyłączasz system start stop to nic nie zmienia. Elektronika i tak wie kiedy go używać i przy słabym aku go nie uaktywni nawet jak go zostawisz włączony.
Miernikiem zmierzyłes napięcie bez obciążenia to tak jakbyś nic nie zmierzył bo to samo pokaże akumulator dwudziesto-letni.
Zmień Aku na agm i zacznij tym autem jeździć a nie na nie patrzeć tylko.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

grafikpro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw mar 26, 2020 21:56
Auto: VW Golf 7 Variant 1,4 TSI 125km, Manual

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: grafikpro » ndz cze 13, 2021 07:25

Zdaje sobie sprawę że taka jazda nie jest dobra, no ale nie będę przecież jeździł dookoła tylko po to żeby auto się przejechało.

Wracając do tematu. Jaki akumulator wybrać :

EXIDE EFB 60Ah 640A Start-Stop
VARTA 60AH 640A EFB START STOP
BOSCH S4 EFB E05 60Ah 640A START-STOP czy może jeszcze coś innego??

Druga sprawa wymienić samemu czy jechać do serwisu? Jeśli samemu to jak to dobrze zrobić ...

Trzecia kwestia czy ASO VW zamontuje kupiony przeze mnie akumulator czy montują tylko swoje częściej? Czytałem gdzieś że koszt akumulatora z ASO to 1000zl.
Lekka przesada.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Usterka systemu start-stop /rozwiązana - słaby akumulator/

Post autor: wesol » ndz cze 13, 2021 07:52

Kup kartę agm. To warta wymyśliła tą technologię i robi Aku dla merca BMW itd. sam wymień
Kodowanie nie jest jakieś mega obowiązkowe ale możesz w późniejszym czasie vcds'em to zrobić. EFB to taki troszkę lepszy zwykły kwasiak tradycyjny a agm to duży przeskok technologiczny.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości