słabo przyspiesza do ok. 3000 obrotów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FILioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 23, 2020 13:10

słabo przyspiesza do ok. 3000 obrotów

Post autor: FILioza » wt cze 23, 2020 13:38

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Golfa 7R, którego sprowadziłem ze Stanów (rocznik 2015, skrzynia manual). Zauważyłem, że podczas gwałtownego przyspieszania (wciskam gaz do dechy) autko dość wolno się wkręca na obroty. Sytuacja ta występuje tylko do ok. 3000 obrotów - potem jest już ok (tak, jakby turbina załączała się dopiero wtedy). Wkręcenie się do 3000 obrotów (czyli osiągnięcie prędkości ok. 30 km/h) zajmuje mu ze 4 sekundy, od 30 do 100 km/h zajmuje mu dalsze 4 sekundy (ale w tym przedziale prędkości czuć, że autko przyspiesza już jak należy). Więc całkowite przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu z 8 sekund... Podczas próby szybkiego startu, puszczenia sprzęgła z ok. 3-4 tys. obrotów, obroty spadają do ok. 1 tys. po czym wolno (ok. 4 sek.) wkręcają się do 3 tys. Podejrzewałem, że może to wina załączonych systemów ASR czy ESP, ale po ich wyłączeniu nic się nie zmienia. Byłem w serwisach (Idczak, Zimny) na diagnostyce, ale powiedziano mi, że żadnych błędów nie ma. Nie potrafili mi odpowiedzieć, dlaczego zatem auto do setki ma 8 sekund, a nie jak w specyfikacji 4,9. Idczak zaproponował chip-tuning, ale nie chodzi mi przecież o zwiększenie mocy, a o uzyskanie przyspieszenia zgodnego ze specyfikacją auta. Może ktoś z forumowiczów wie w czym leży problem i potrafi mi pomóc? Może to dlatego, że autko jest z USA? Może trzeba zmienić jakieś ustawienia w komputerze? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: słabo przyspiesza do ok. 3000 obrotów

Post autor: wesol » wt cze 23, 2020 14:54

Sprawdź jaki masz silnik bo może pojemność malutka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

FILioza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 23, 2020 13:10

Re: słabo przyspiesza do ok. 3000 obrotów

Post autor: FILioza » wt cze 23, 2020 15:16

? Pojemność taka, jak w każdym Golfie 7R - 2,0 litra (moc: 215 kW/292 KM).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości