[mk7] Gniazdo zapalniczki golf MK7

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

panikarz09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 22:15
Auto: Volkswagen Golf

[mk7] Gniazdo zapalniczki golf MK7

Post autor: panikarz09 » czw kwie 19, 2018 22:36

Dzień dobry,

mam problem z niedziałającym gniazdem zapalniczki. Auto to golf 7 variant 1.4 tsi 140 km 2014 r. Auto kupiłem 3 tyg temu i dopiero dzisiaj podłączyłem ładowarkę samochodową do gniazda z przodu samochodu. Ku mojemu zdziwieniu, ładowarka nie dała znaku życia. Poszedłem do bagażnika, i tam ładowarka działa normalnie. Z tego co wyczytałem za te gniazda odpowiada bezpiecznik F40. Jest on o 1 ząbek niżej, niż inne bezpieczniki. Wymieniłem go ale cały czas gniazdo nie działa. Sprzedający oczywiście napisał, że u niego wszystko działało... Czy ktoś już się spotkał z takim problemem ? Jestem w stanie jakoś łatwo dojść do tego gniazda i zobaczyć np.: czy kabelki się nie poluzowały ? Auto nie pokazuje żadnego problemu, ale rozumiem, że to normalne ? Z góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Gniazdo zapalniczki golf MK7

Post autor: flo89 » pt kwie 20, 2018 07:37

Jak będziesz potrzebował to mam fajny fimik pokazujący jak sie dostać do tego gniazda, niestety jest trochę rozbierania...
Raczej mało prawdopodobne by wysunęła sie wtyczka, uwierz mi, trzyma sie kurewsko mocno. Nie mniej jednak masz link do filmuku:
https://www.youtube.com/watch?v=PtUBOEToFOI&


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

panikarz09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 22:15
Auto: Volkswagen Golf

[mk7] Re: Gniazdo zapalniczki golf MK7

Post autor: panikarz09 » pt kwie 20, 2018 08:20

Dzięki za film! Z pewnością się przyda. Czyli to może być samo gniazdo ? W razie łatwo jest wyjąć gniazdo z bagażnika i podmienić, żeby zobaczyć czy to problem samego gniazda? Jakieś inne pomysły, oprócz bezpiecznika?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

[mk7] Re: Gniazdo zapalniczki golf MK7

Post autor: flo89 » pt kwie 20, 2018 09:57

Do wyjmowania gniazda jest specjalne narzędzie, ale jak już rozbierzesz wszystko to zobaczysz ze da sie wyjac i zwykłymi narzędziami. Nie wiem jak jest z gniazdem w bagażniku bo tam nie zaglądałem. Nie wiem czy nie będzie potrzeba przypadkiem dobrać się do niego od tyłu. Bo z zewnątrz bez tego narzędzia może być to niemożliwe, tak jest w przypadku zapalniczki w środku, w bagażniku może być podobnie. W sumie to tam nie ma się co popsuć ;) Zajrzyj i daj znać, najwyżej coś będziemy myśleć.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

[mk7] Re: Gniazdo zapalniczki golf MK7

Post autor: Białek » pt kwie 20, 2018 15:53

A sama ładowarka? Miałem sytuację, że ładowarka nie dobrze pasowała do gniazda (krótki bolec) lub centralny styk w gnieździe był mocno przypalony od używania zapalniczki - możesz sprawdzić inną albo napięcie miernikiem?

Co do bezpiecznika - jest on o ząbek niżej, ale jak go się przełoży o oczko w górę to wtedy prąd w zapalniczce jest też bez włączonego zapłonu. Poza tym na 99% oba gniazda (konsola i bagażnik) są na tym samym bezpieczniku.



panikarz09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 22:15
Auto: Volkswagen Golf

[mk7] Re: Gniazdo zapalniczki golf MK7

Post autor: panikarz09 » sob kwie 21, 2018 07:55

Problem rozwiązany. Z przodu samochodu w vniezdzie ładowarka nie chce wejsc do konca. Mam wrażenie, ze to wejscie jest jakies mniejsze... w kazdym badz raziw dziekuje za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości