GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dugbone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 13, 2017 22:01

GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: dugbone » śr gru 13, 2017 22:14

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, i od niedawna jestem również szczęśliwym posiadaczem Golfa 7 Variant z silnikiem 1.2 TSI, rocznik 2016.

Auto kupiłem przy przebiegu 42 tyś. Wszystko bardzo fajnie, nie mam powodów by narzekać. Ostatnio jednak coś przykuło moją uwagę. Otóż tak się złożyło, że akurat komputer wyłączył na moment system start/stop (co jest normalnym czasem zjawiskiem z tego co mi wiadomo) i tak stojąc na światłach na biegu jałowym bardzo delikatne - minimalne drgania wskazówki obrotów. od razu się na tym skupiłem - silnik był nagrzany, miał 90 stopni. zacząłem to obserwować i specjalnie wyłączyłem start stop by tak sobie pojezdzic i patrzeć na obroty. i ... czasem widzę bardzo minimalne wahania wskazówki - może -/+ 50 obrotów... może mniej nawet ... ale wskazówka nie stoi sztywno tylko minimalnie czasem sobie się poruszy. Zaznaczam przy tym że nie słychać żadnej nierównej pracy silnika, nie ma żadnych wibracji, nie zdarzyło się nigdy by skok był jakiś większy - nie ma tutaj typowego "falowania, wariowania obrotów". auto mam na gwarancji jeszcze przez 1,5 roku lub 16 tys km no ale jak w ASO wstępnie powiedziałem to stwierdzili że nic się dziać nie może bo to komputer steruje obrotami więc jakby było coś nie tak to by wyskoczył błąd kontrolka itd.
czytałem po forach i internetach - pomysły jakie powpadały to poduszka silnika ?? świece zapłonowe? lewe powietrze? rozrząd? ale przy takich sytuacjach opisywali zawsze duże skoki obrotów - a tutaj naprawdę ta wskazówka ledwo minimalnie drga... i to nie zawsze.. no ale drga :) jakieś pomysły?

drugie krótkie pytanie - czy ktoś w Gdańsku ma 1.2 TSI by się przejechać i porównać "dźwięk silnika" ? przesiadłem się z większych silników i nie wiem czy moze faktycznie ta poduszka nie przenosi wibracji albo dźwięku.. filmuję się już no.... :)



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: Garrison » czw gru 14, 2017 11:35

Spróbuj podłączyć komputer by zobaczyć, czy faktycznie obroty skaczą, czy to tylko wskazówka. U mnie w mkIV też chodzi o niecały milimetr góra-dół, ale w vcds sztywno 903obr/min. Może coś z regulacją napięcia i dlatego takie cyrki?



dugbone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 13, 2017 22:01

Re: GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: dugbone » czw gru 14, 2017 11:40

Dzięki za wskazówkę , napewno tak zrobię. Myślisz ze normalnie w ASO skoro mam gwarancje to mi podepną i zdiagnozują ? Bo by za darmo było pewnie, a tak to szukać bym musiał w Gdańsku gdzieś i płacić..
Aha- to musi być jakiś specjalny komputer czy wyszukany (gdybym musiał szukać poza ASO)..?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: Garrison » czw gru 14, 2017 12:19

dugbone pisze:Dzięki za wskazówkę , napewno tak zrobię. Myślisz ze normalnie w ASO skoro mam gwarancje to mi podepną i zdiagnozują ? Bo by za darmo było pewnie, a tak to szukać bym musiał w Gdańsku gdzieś i płacić..
Aha- to musi być jakiś specjalny komputer czy wyszukany (gdybym musiał szukać poza ASO)..?
Najprościej i pewnie najtaniej, to odwiedź swój dział regionalny na forum i zapytaj, czy ktoś by Ci tego nie sprawdził. W ASO na pewno będą chcieli za to pieniądze, bo jest to czynność poza gwarancją.



dugbone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 13, 2017 22:01

GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: dugbone » wt gru 19, 2017 00:18

umówiłem się w ASO - bezpłatnie podłączą i sprawdzą czy jest jakiś problem. w ramach gwarancji sprawdzą pracę silnika itd...

a ostatnio problem jakby zanikł na jakiś czas - specjalnie zmieniłem stację benzynową - moze to mialo wpływ- nie wiem. będę obserwował i napewno dam znać o efektach.

zastanawiam się też czy może przez to że auto stało prawie 3 mce bez jeżdżenia nie miało to wpływu na to. kto wie..



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: luckyboy » wt gru 19, 2017 01:18

Hahahaha co za ziom :)



dugbone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 13, 2017 22:01

GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: dugbone » sob gru 23, 2017 12:19

No powiedz ziom, co za ziom? Nie po to jest forum by o takich rzeczach dyskutować lub pytać?
Uznaję takie falowania za anomalię, bo w żadnym aucie tak nie miałem a sporo już posiadałem.
W Golfie znajomego o silniku identycznym zjawisko nie wystepuje



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: Hubi14 » sob gru 23, 2017 15:24

zobacz sobie w serwisówce, jest tam napisane, że wartość obrotów wynosi np 800obr/min +/- np 50obr. Wartości stałej nie ma nigdy, bo jest za dużo czynników wpływających na to. Jak by ci falowało o wartości duże np o 200 obrotów to jest to już problemem



dugbone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 13, 2017 22:01

GOLF 7 1.2 TSI minimalne wahania obrotów, ktoś coś?

Post autor: dugbone » sob gru 23, 2017 19:45

Hubi14 dziękuję bardzo za rzeczową i konkretną podpowiedź.

dzisiaj byłem w ASO, powiedzieli mi to co Ty, ale również podłączyli auto - zrobili diagnostykę - wgrali nowy sterownik i zresetowali jakieś tam ustawienia (?) i jak ręką odjął. będę się przyglądał, ale na moje niedoświadczone oko na chwilę obecną problem zniknął. p.s. nic nie skasowali - jako gwarancja,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości