Kilka pytań odnośnie golfa 7

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: deterek123 » pn cze 19, 2017 09:45

Witam, mam kilka pytań technicznych odnośnie golfa 7, gdyż zamierzam nabyć takie auto w jakieś perspektywie czasowej ze skrzynią manualną wersji Highline variant lub HB

1. Czy silnik 1,4TSI 150KM automatycznie = system ACT (wyłączenie 2 cylindrów) - jest jakoś bardzo odczuwalne - wibracje, hałas itp?
2. Fotele ergoActive to trafny wybór? czy standardowe też dają radę?
3. Czy system Keyless Access to na takiej zasadzie jak. np. w reno Hands Free? karta zamiast kluczyka - podchodzę do auta z kartą w kieszeni wkładam rękę za klamkę i auto się otwiera + uruchamianie/gaszenie auta, następnie wychodzą z auta i automatycznie się zamyka?
4. Ten fabryczny alarm to coś godnego uwagi? czy raczej chwila strachu dla wytrawnego speca?
5. Jak się sprawdza ta podgrzewana przednia szyba? nie będzie wprowadzać jakichś zakłóceń sygnału dla zewnętrznej nawigacji lub z telefonu?
6. Czy w wersji po lifcie został wyeliminowany problem stuków tylnych amorków?
7. Reflektory warto brać ze statycznym czy dynamicznym doświetlaniem?
8. Ten pakiet przyciemnianych tylnych szyb dobrze się sprawdza?
9. Ta opcja "wybór profilu jazdy" to raczej tylko w DSG się sprawdzi?
10 Fabrycznej navi chyba nie będę brał, bo kosztuje sporo, a mam navi zewnętrzną i w telefonie
11. Czy te elementy z tworzywa pianio black można zastąpić czymś matowym luz w jaśniejszym kolorze?
12. Jak jest z jakością wykończenia i wyciszeniem? bo na forum skody i seata czytałem że są problemy ze skrzypieniem deski itp.
13. Jeszcze zapytam odnośnie wyboru silnika - warto czekać na tego 1,5TSI? ostatnie 2 auta miałem w dieslu ale z tego co czytam to te nowe silniki TSI nie palą zbyt dużo - rocznie robię gdzieś 15tys. km. , autostrada bardzo sporadycznie - tyle co raz lub dwa na jakieś wczasy + inne wyjazdy - uzbiera się tego może kilka dni w roku, a tak większość drogi gminne, powiatowe i krajowe (nie jeżdżę szybko autostrada max. 150km/h, inne drogi 90-110km/h) + od czasu do czasu jazda po Łodzi i sporo jazdy w małym mieście na krótkich odcinkach typu od sklepu do sklepu co 1km więc silnik niedogrzany.
14. Obecne silniki TSI nie mają problemu z nagminnym poborem oleju? np. 0,5L na 1000km?
15, Udało wam się wyszarpać jakieś dobre rabaty na auto skonfigurowane do produkcji?
16. Co warto jeszcze brać z wyposażenia dodatkowego? nie interesują mnie gadżety typu kamery cofania, asystenci pasa ruchu, systemy automatycznego parkowania
17. Z tyłu jest zawieszenie wielowahaczowe, a przód kolumny mcpersona?


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
tomekb29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: śr lut 18, 2009 22:07
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: tomekb29 » wt cze 20, 2017 09:29

Witam

postaram się :)

1-nie miałem ale po opiniach silnik sprawdza się generalnie na autostradach przy stałej prędkośći , wtedy wyłącza dwa cylindry
2.Obecnie ergoactive nie różni się niczym , wcześniej jak miałem były w innym wzorze i pokryte skórą boczki foteli i drzwi, teraz wzór ten sam tylko że w ergoactive jest masaż+ podgrzewane fotele w pakiecie- korzystałem kilka razy szału nie ma ale zawsze coś.
3.Keyless- brak stacyjki przycisk start/stop, kluczyk wystarczy mieć w kieszeni, otwieranie pop przez złapanie klamki, zamykanie przeciągnięcie palcem po czujniku na klamce-w/g mnie bardzo przydatna rzecz.
4.Każdy alarm to chwila starchu :bajer: jest AC wiec spokój, jak maja ukraść to ukradną nic nie pomoże.
5.Nie wiem nie miałem.
6.Dopiero zamówiłem czekam :) , ale słyszałem że tak choć u mnie przed FL nie miałem takiego problemu.
7.Z dynamicznym, powyżej prędkości 20km/h będę doświetlać drogę , statyczne świeca na wprost.
8. Ładnie wygląda, ale i syn nie narzeka więc całkiem dobrze.
9.Nie wiem nie miałem.
10.Jednak polecam, jeżeli bedize wyświetlacz Active display to można przenieść mapę pomiędzy zegary jak także jest połączona z pakietem bluetooth przy navi PRo czyli najbogatszej będzie na wyświetlaczu i pomiędzy zegarami. Ponadto po
11.Nie można, pozostaje wersja Comfortline- jednak piano wygląda zacnie.
12.Nie spotkałem się dotychczas.
13. Nie ma co czekać i dopłacać , róznica w normach spalanie tylko :) wystarczy także TSI 125 km
14.Nie miałem takiego problemu.
15. Tak
16.Elektryczne lusterka, dla mnie osobiście LED top przód, pakiet Techniczny, NAVi, wyświetlacz active display, bezkluczykowy dostęp,



deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: deterek123 » wt cze 20, 2017 10:10

Dzięki

- czytałem że spalanie w TSI 1,4 150KM nie jest duże?na krótkich odcinkach - silnik niedogrzany, częste odpalanie/gaszenie zmieszczę się w 12L? dłuższa jazda po samym mieście światła korki do 9L? spokojna jazda w trasie max 110km/h do 6L?
- a jak nie wybiorę żadnych ledów to będą reflektory na zwykłych żarówkach?
- czyli fotele egroActive z masażem nie różnią się samą budową od standardowych w wersji Highline? jest tylko bonus w postaci masażu i dodatkowa regulacja? w comfortline będą inne fotele?
- czyli bez kluczykowy jest ciut inny, w mojej lagunie tylko wysiadam to nic nie dotykam, jak odejdę kawałek to sam się zamyka
- jaką korzyść daje pakiet techniczny? że taniej będą ledy z dynamicznym o bez kluczykowa opcja (dostęp i uruchamianie - pełna opcja)
- na jaki rabat można liczyć? do 10%?
- jaką wersję zamówiłeś 1,4TSI 150KM z ACT manual czy DSG?

Jak ktoś miałby coś do dodania to zapraszam



grzechu84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: wt maja 05, 2015 14:16

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: grzechu84 » wt cze 20, 2017 10:43

1. U mnie brak ACT (wersja z 2015r., jeden z pierwszych z 150 konnym silnikiem)
2. Ergo zdecydowanie wygodniejsze od klasycznych. Troszkę lepsze trzymanie w bokach. Moje chude dupsko idealnie się w nim odnajduje. Skóra po bokach fajna ale jak to skóra potrafi się z czasem wycierać. Ergo mają chyba regulowane podparcie lędźwiowe o ile się nie mylę, klasyczne tego nie mają.
3. U mnie brak tego systemu
4. Wydaje mi się, że każde zabezpieczenie fabryczne jest zabezpieczeniem niezłym dla typowego "janusza". Spec biorący takie autko szybciej lub wolniej ale poradzi sobie z takim zabezpieczeniem. Jakieś zabezpieczenie warto mieć zwłaszcza jak będziesz chciał wykupić AC - brak alarmu może uniemożliwić taki zakup. Fajnymi zabezpieczeniami są karty/chipy, które musisz mieć przy sobie aby pojechać lub pojechać dalej niż kilka kilometrów. Ukryty przycisk (odcinka paliwa), który trzeba wcisnąć przed uruchomieniem auta też jest spoko jak jest fajnie zrobiony.
5. Nie mam ale z tego co słyszałem to jak strzeli kamień i będziesz musiał ją wymienić to są to jakieś niemałe pieniądze.
6. ?
7. Jak będziesz brał z fabryki to będziesz miał ledy. Nie pomogę. Jak z placu to bardzo fajne są xenony w wersji TOP (ledowe "U" do jazdy dzienne" oraz fajne jasne oświetlenie - wersja z doświetlaniem).
8. Zajefajnie, zwłaszcza jak masz z tyłu pasażerów.
9. ?
10. Też nie mam navi i żyję.
11. Też piano mi się nie podobało na początku. Teraz je uwielbiam. Nadaje wnętrzu nowoczesności i jest bardzo przyjemne. Zmienić zawsze możesz ale za dopłatą. Samochód przyjedzie z fabryki i mogą Ci to zmienić w salonie (jako serwis). Myślę, że to jednak gra nie warta świeczki.
12. Mam mało na liczniku ok. 25tyś ale na razie nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Są tacy co zrobili już ponad 100tyś i nie słyszałem o jakiś problemach. Może coś tam się na drzwiach ociera ale w tej klasie co wymieniłeś VW wypada najlepiej.
13. Też tyle jeżdżę. Niedogrzaniem się nie martw. To nie diesel. Brałbym jednostkę sprawdzoną 1.4TSI. 1.5TSI niech testują inni :bajer:
14. Mi na początku ostro spalił (choć ładnie docierałem i całkiem spokojnie jeździłem). Przy 8tyś już się zapaliła kontrolka oleju. Pojechałem do serwisu na wymianę i zalałem Millersa. Od wymiany przejechałem z 10tyś i nic nie muszę dolewać :bigok: Nie wiem od czego to zależne ale bardzo się cieszę.
15. Ponoć zależy to od konkretnego czasu w roku, modelu pojazdu itd. Słyszałem o osiągalnych rabatach (na swojego) 8,5%, krążą też legendy o 10% i większych dla samych pracowników VW.
16. Asystenci pasa czy parkowania to dodatki zależne od umiejętności i rodzaju pokonywanych tras. Brałem kamerę cofania bo żona prosiła i powiem, że jestem z niej bardzo zadowolony i zawsze z niej korzystam. Już nie o to chodzi, że dam sobie radę bez niej ale zdecydowanie pewniej się czuję jak na monitorze dobrze widzę co się dzieje z tyłu. Płaciłem za nią katalogowo 800zł. Teraz wiem, że zapłaciłbym więcej. Brakuje mi DSG do pełni szczęścia ale i tak przekroczyłem zakładany budżet więc jeżdżę manualem.
17. ?


Honda Civic VI 1.5 VTEC 114KM | VW Golf V 1.9 TDI 90KM 217Nm->125KM 313Nm | VW Golf VII 1.4 TSI 150KM

grzechu84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: wt maja 05, 2015 14:16

Re: Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: grzechu84 » wt cze 20, 2017 10:47

deterek123 pisze:
- czytałem że spalanie w TSI 1,4 150KM nie jest duże?na krótkich odcinkach - silnik niedogrzany, częste odpalanie/gaszenie zmieszczę się w 12L? dłuższa jazda po samym mieście światła korki do 9L? spokojna jazda w trasie max 110km/h do 6L?
tak, do 8-9l, tak

- a jak nie wybiorę żadnych ledów to będą reflektory na zwykłych żarówkach?
nie wiem jak jest po fl, wcześniej tak było

- czyli fotele egroActive z masażem nie różnią się samą budową od standardowych w wersji Highline? jest tylko bonus w postaci masażu i dodatkowa regulacja? w comfortline będą inne fotele?
przed fl masaż był tyko w Ergo - nie powala ale na długich trasach czasem odpalam


Honda Civic VI 1.5 VTEC 114KM | VW Golf V 1.9 TDI 90KM 217Nm->125KM 313Nm | VW Golf VII 1.4 TSI 150KM

deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: deterek123 » wt cze 20, 2017 12:35

Ok, dzięki wszystkim za dotychczasowe porady, jakby ktoś coś dodał od siebie to zapraszam.



Awatar użytkownika
witles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 06, 2006 00:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: witles » śr cze 21, 2017 01:26

Cześć,

Ad.
1. Nie jeździłem, więc nie wiem.
2. Standardowe przed FL były gorsze niż fotele Hihgline z Golfa VI. Ergoactive też szału nie robią i są wymagające pod względem pielęgnacji ale nic lepszego nie ma.
3. Masz klucz zamiast karty i musisz mieć go ze sobą np. w kieszeni by móc otworzyć auto. Mnie ten system denerwował by mam zasadę sprawdzania auta po zamknięciu w postaci pociągnięca za klamkę, czy oby na pewno wszystko się poprawnie zamknęło. Z keyless za każdym razem ponownie otwierałem auto.
4. Najważniejsze jest AC, a powyżej pewnej wartości auta bez alarmu chyba nie można wykupić AC.
5. Nie zauważyłem problem, choć miałem tylko przez tydzień. Na pewno jest bardzo droga w sytuacji konieczności wymiany.
6. Mi wymienili amortyzator i jak na razie jest chyba dobrze (na pewno lepiej) a przejechałem już nim ok 10 tys. km.
7. Z uwagi na fakt, że w Golfie VI miałem dynamiczne to przy VII się w ogóle nie wahałem.
8. Mam, ale moim zdaniem przyciemnieni szyb jest za słabe -może lepiej obkleić folią?! W Golfie VI przyciemnieni fabryczne było silniejsze.
9. Na pewno z DSG sprawdzi się lepiej. Nie posiadam.
10. Weź app -Connect. Testowałem Discover Pro i Google maps w Poznaniu. Fabryczna nawigacja nigdy nie wygrała.
11. Comfortline lub możesz je obkleić.
12. Odnośnie wyciszenia to auto jest głośniejsze niż GOLF VI i ma zdecydowanie gorszy, sztuczny dźwięk silnika.
13. Na razie wszystko wskazuje, że różnica między 1.4 a 1.5 nie jest wyczuwalna, także nie warto.
14. U siebie nie zauważyłem w żadnym z aut.
15. Uwzględniając rabat ogólny, który wtedy był (chyba 3500 zł na dodatkowe wyposażenie) to ok 11%. Pracownicy VW mają 16% bez możliwości dalszej negocjacji (kiedyś mieli 18%).
Jeśli chcesz najwięcej zaoszczędzić to zamów auto, tak by przyszło na początku roku 2018 ale zostało jeszcze wyprodukowane w 2017 lub poczekaj i odbierz dopiero w 2018, wtedy obejmie się rabat rocznikowy.
16. Elektryczne lusterka, TOP led, app-connect, R-line, większe felgi i to czego nie mam a bym zamówił to kamera cofania.


Pozdrawiam
witles :)

Awatar użytkownika
escimo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: sob paź 26, 2013 20:09
Lokalizacja: CBY

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: escimo » śr cze 21, 2017 10:00

Widzę, że większość rzeczy już opowiedziana. Co do 17 pytania, to tak przód McPerson, tył wielowahacz ALE tylko w wersjach 1.4 i wyższych. 1.2 mają belkę z tyłu o ile dobrze pamiętam i jest inny rodzaj springów jeśli ktoś by chciał 1.2 obniżać :)



deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Re: Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: deterek123 » śr cze 21, 2017 10:28

Dzięki witles

- Jeśli chodzi o system bezkluczykowy to trochę się przyzwyczaiłem, bo mam obecnie Hands Free w Lagunie, a wcześniej w megance - z wyglądu kluczyk jest normalny w w opcji bez tego systemu? na każdej klamce jest czujnik (łapiąc za drzwi pasażera też otwieram auto?), bagażnik też można otworzyć bezkluczykowo? klasycznie też można otwierać i zamykać auto przyciskami z kluczyka? (tak jest w reno) tylko zastanawiam się po co trzeba przejechać palcem po czujniku żeby zamknąć auto, bo w tych renówkach wystarczyło się oddalić od auto

- czyli żeby kupić jak najtaniej auto by trzeba zamówić gdzieś w październiku 2017 (produkcja 2017) i odebrać w 2018r.?

- warto brać pakiet przeglądów na 4 lata i przedłużenie gwarancji do 4 lat?

- gdzie znajdę wykaz telefonów współpracujących z App- Connect? mam Galaxy S4 z androidem jeszcze w wersji 4xx

- w obecnych silnikach 1,4 system ACT to standard?

- Jeśli chodzi o Led z dynamicznym doświetlaniem to czy zdarzają się jakieś awarię tego? diody w razie przepalenia są dostępne i niedrogie?

- Dobry jest dostęp do wymiany filtra kabinowego, filtra powietrza i paliwa?

- Jesli chodzi o pakiet ubezpieczenia AC+OC+ ASS to z jakimi kwotami trzeba się liczyć 3-4tys. zł (mam max. znikżki)? bo nie miałem jeszcze tak drogiego auta

Pzdr.



grzechu84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: wt maja 05, 2015 14:16

Re: Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: grzechu84 » śr cze 21, 2017 12:41

deterek123 pisze:Dzięki witles

- gdzie znajdę wykaz telefonów współpracujących z App- Connect? mam Galaxy S4 z androidem jeszcze w wersji 4xx
nie patrz na to w ten sposób, z tego co wiem to nie ma listy telefonów
dzisiaj masz S4 jutro S10, a nie ma gwarancji, że APP Connect zadziała z każdym nowym telefonem :-(


Honda Civic VI 1.5 VTEC 114KM | VW Golf V 1.9 TDI 90KM 217Nm->125KM 313Nm | VW Golf VII 1.4 TSI 150KM

Awatar użytkownika
witles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 06, 2006 00:40
Lokalizacja: WLKP

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: witles » śr cze 21, 2017 13:42

deterek123, idź do salonu i sprawdź na ich aucie, tylko uprzednio ściągnij sobie aplikację Android Auto (nie mam jej w Google play). Mi działa lepiej na Androidzie 6 niż działało na Androidzie 5.
Niektórzy w internetach twierdzą, że Apple CarPlay jest lepsze... https://www.youtube.com/watch?v=jeESbGPl_Dw" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam
witles :)

Awatar użytkownika
sim0n
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr maja 18, 2016 11:47

Re: Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: sim0n » czw cze 22, 2017 22:00

Ja mogę się odnieść do mojej siódemki przed liftowej bo zamówienie liftowe ma status w drodze do Polski :)
1. ja mam 1.4 TSI 150KM manual i jestem zadowolony co do ACT słyszałem opinię, że po czasie przy spokojnej jeździe tłoki niepracujące się mniej zużywają/wycierają i silnik finalnie nierówno pracuje (nie wiem ile w tym prawdy) jeździłem nowym leonem z ACT i nie zauważyłem żadnej różnicy w jeździe oprócz ikonki wyłączenia cylindrów.
2. ergo active - 1410zł o ile dobrze pamiętam opcja warta tej ceny chociaż masaż szału nie robi ale fotele fajnie trzymają i są wygodne.
3. Keyless - kluczyk w kieszeni i podchodząc do klamki danych drzwi (tylko kierowca/pasażer) otwierają się tylko te drzwi do których podejdziesz (chyba że ustawisz w ustawieniach że otwierają się wszystkie naraz). To samo z bagażnikiem otwiera się tylko bagażnik. Otwieranie - łapiesz za klamkę, zamykanie - dotykasz wgłobienia na klamce. Odpalasz samochód klikając raz guzik kolo skrzyni - kluczyk w kieszeni.
4. Alarm jak alarm na każdy znajdzie się cwaniak, gorzej z Keylessem którego sklonowany sygnał otwiera i odpala Ci samochód.. ja osobiście dodałem dodatkowe, bardzo skuteczne zabezpieczenie więcej na priv
5. nie wiem bo nie mam
6. jeszcze nie wiem :)
7. lampy ZAWSZE warto brać najwyższą wersję :) może irytować żółte doświetlanie zakrętów w wersji przedliftowej..
8. Szyby są OK, ale warto zobaczyć to przyciemnienie na żywo bo dla niektórych może być zbyt małe.
9. nie wiem bo nie mam dla mnie to zbędna opcja
10. ja bralem Discover pro ze względu na duży ekran navi, ogólnie navi VW to totalna porażka, pomimo korków, google maps itp
11. Highline = piano black nie ma innej opcji (niech mnie ktoś poprawi jak jest inaczej) niestety się rysuje i widać na tym bardzo kurz (ja mam ciągle pokrywkę przy skrzyni otwartą i zamontowanego Yanosika GT bo pasuje idealnie :)
12. Miałem problem z brzęczeniem w lewych drzwiach, trzeba było podkleić plastik od bezpieczników filcem :)
13. 1.5TSI odradzał mi mój handlowiec.. one są już dostępne w ofercie. Nowa konstrukcja = wadliwa, niedopracowana? nie wiadomo. Te same osiągi (a nawet podobni ciut gorsze) tyle że mniej spalin podobno. 1.4 sprawdzona konstrukcja.
14. Nie zauważyłem brania oleju mam 23k przebiegu
15 Na nową konfiguracje ok 13% rabatu
16. Dla mnie kamera cofania była must have przy ekranie DP bardzo przydatna rzecz i co najważniejsze się nie brudzi! i składane lusterka i r-line zewnętrzny też polecam.
17. Przy sportowym zawieszeniu i 18" miałem problem ze stukaniem tylnych amorów, zdiagnozowali, wymienili łaczniki stabilizatora i przez chwile był spokój.. w poniedziałek jadę na akcje serwisową ręcznego to to na nowo zgłoszę.
18. Apple Car Play to padaczka w golfie..

Jak nie chcesz oznaczeń silnika na klapie to zamów kod ściągnięcia oznakowania z passata (ogarnięty handlowiec Ci to zrobi) w nie wszystkich salonach potrafią to zrobić bez śladu ;]



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: kompan » pt cze 23, 2017 08:23

To i ja dodam coś od siebie:

1. Nie posiadam. Z opinii w internetach wychodzi na to, że nieodczuwalne.
2. Osobiście polecam, bardzo wygodne. Ale jak to skóra ... trzeba o nie zadbać. Trzymanie boczne świetne. Jeżeli jesteś z tych szczupłych to będziesz zadowolony. Jak czasem wiozę kogoś o większym gabarycie to widzę, że nie może się wpasować w fotel. Najlepiej się przymierzyć do jednego i drugiego w salonie.
3. Nie posiadam, ale koledzy wyczerpali temat.
4. Polecam ze względu na wymagania przy wykupieniu AC. Koszt całego ubezpieczenia 3-5% wartości auta.
5. Mam i żadnych zakłóceń nie ma. Ładnie się rozmraża. W zimie ani razu nie skrobałem przedniej szyby. Dodatkowo ma jakiś filtr dzięki czemu słońce nie razi podczas jazdy i pewnie nieco mniej się nagrzewa.
6. Mam DCC i problemów z amorkami nie mam.
7. Dynamicznym. Na krętych drogach działa to świetnie.
8. Jest ok, ale przyciemnienie nie jest duże.
9. Jest w standardzie przy DCC i z nim daje radę.
10. Ja z kolei polecam. Największą zaletą jest to, że zawsze działa. Nie potrzebuje czasu na szukanie sygnału gps, nie ma dodatkowych kabli, szybko działa. A przy udostępnieniu neta pokazuje korki i przelicza trasę tak, żeby je ominąć.
11. Wykończenie zależne od wersji - przynajmniej tak było przed liftem.
12. Osobiście nie narzekam.
13. Ja bym brał sprawdzony 1.4TSI.
14. Wymieniam olej co 15 tys. i w tym okresie nic nie dolewam. W tym czasie ok. pół wskaźnika na bagnecie zniknie.
15. Okolice 6-11% w zależności od salonu.
16. Kamera cofania, DCC, składane lusterka.
17. Tak.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Kilka pytań odnośnie golfa 7

Post autor: deterek123 » ndz lip 02, 2017 02:22

Dzięki koledzy za wyczerpujące porady



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości