Poziom oleju - kontrolka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
www.bestseller.pl
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 93
Rejestracja: sob gru 26, 2015 18:05
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Poziom oleju - kontrolka

Post autor: www.bestseller.pl » ndz mar 19, 2017 01:15

Witam Was,

Mój VWGOLF VII ma dopiero 16k przebiegu w rok, ku mojemu zdziwieniu wczoraj zapaliła się kontrolka niskiego poziomu oleju :grrr: no i czy to jest normalne ? Przyznam się bez bicia, że poziom oleju sprawdzałem może przy przebiegu 1000km i był w normie teraz na bagnecie mam na samym koniuszku dosłownie kropkę oleju (strefa "D" wg instrukcji serwisowej). Myślicie, że podjechać z tym do ASO (jest jeszcze na gwarancji) czy samemu dolać z 0,5L ?

D.


Kosmetyki samochodowe dla Twojego Golfa - sprawdź
Kupuj u nas ! dla forumowiczów 5% rabatu - kod rabatowy: VWGOLF

Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Poziom oleju - kontrolka

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 19, 2017 10:29

Aso nie jest od uzupełniania oleju na gwarancji. Owszem zrobią ci to z chęcią odpowiedni kasując za usługę. Kontrola oleju to każdego kierowcy abecadło....



alcalu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 10, 2017 16:30

Re: Poziom oleju - kontrolka

Post autor: alcalu » pn mar 20, 2017 08:41

www.bestseller.pl pisze:Witam Was,
Mój VWGOLF VII ma dopiero 16k przebiegu w rok, ku mojemu zdziwieniu wczoraj zapaliła się kontrolka niskiego poziomu oleju :grrr: no i czy to jest normalne ? Przyznam się bez bicia, że poziom oleju sprawdzałem może przy przebiegu 1000km i był w normie teraz na bagnecie mam na samym koniuszku dosłownie kropkę oleju (strefa "D" wg instrukcji serwisowej). Myślicie, że podjechać z tym do ASO (jest jeszcze na gwarancji) czy samemu dolać z 0,5L ?
D.
Kup Motul Specific lub Millers lub cos innego co spelnia norme i zmieniaj co 15k w ASO - olej w ASO jest bardzo drogi (450-550pln za 5l), ale do ASO na zmiane mozesz przyjechac z wlasnym olejem. Do tego jest efekt placebo jezdzenia na lepszym oleju ;)

Samo zuzycie oryginalnego w normie - ja zmienialem fabryczny przy 13k bo tez juz pachniało końcem, po przejsciu na Motul Specific 5w30 zdecydowanie mniejsze zuzycie. Inni uzytkownicy 1.4TSI raportuja podobne zuzycie do Twojego.



Arczicx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 02, 2010 12:21
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Poziom oleju - kontrolka

Post autor: Arczicx » czw paź 10, 2019 10:14

Jeszcze jedno kolego, wszystkie płyny w aucie zalewane są na minimum przez fabrykę (miałem dokładnie to samo w Octavii 1,4 TSI 140KM). Ponadto zazwyczaj musiałem dolewać oleju po intensywnym użytkowaniu, tzn. np. po szybkiej jeździe autostradą albo po sprintach w mieście.


Arczi

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Poziom oleju - kontrolka

Post autor: Maszan » czw paź 10, 2019 22:29

marcin7x5 pisze:
ndz mar 19, 2017 10:29
Aso nie jest od uzupełniania oleju na gwarancji. Owszem zrobią ci to z chęcią odpowiedni kasując za usługę. Kontrola oleju to każdego kierowcy abecadło....
x2


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Awatar użytkownika
Lation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 20, 2019 22:31
Lokalizacja: VWlkp.
Auto: Golf Mk7 1,4 TSI
Silnik: CXSA

Re: Poziom oleju - kontrolka

Post autor: Lation » pt paź 11, 2019 21:22

16k to już czas na wymianę. Poza tym motor jest w trakcie docierania i na pewno wymiana mu nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości