[1.4 TSI 140PS] Wibracje na postoju - wolne obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nurekpadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 28, 2015 20:30

[1.4 TSI 140PS] Wibracje na postoju - wolne obroty

Post autor: nurekpadi » czw paź 29, 2015 01:56

Witam wszystkich na forum,

Od początku sierpnia jestem właścicielem Golfa Mk7 1.4 TSI 140 hp DSG, właśnie przekroczyłem 4000km przebiegu. Samochód kupiłem nowy w salonie. Jakieś 4 tygodnie temu jak spadły temperatury a wraz z nimi zmniejszyło się zapotrzebowanie na używanie klimatyzacji zauważyłem w moim samochodzie dziwną przypadłość.

Kiedy obroty silnika spadają do poziomu 700 rpm, np. kiedy zatrzymuje się na światłach, stoję w korku itp. samochód wpada w dziwne wibracje, drgania wyczuwalne na siedzeniu kierowcy, kierownicy itp.. Drgania czuć też jak się usiądzie na fotelu pasażera (może mniejsze ale da się wyczuć). Uczucie takie jakby silnik miał za niskie obroty i chciał zgasnąć albo jak w starym dieselu. Nie ma znaczenia czy skrzynia ustawiona jest w pozycji P, N czy R, D/S i trzymam nogę na hamulcu.

Wibracje pojawiają się kiedy silnik nie jest obciążony i obroty spadną właśnie do 700rpm. Pojawiają się w zasadzie od razu kiedy podczas chłodzenia wnętrza wyłączę klimatyzację. Są wyczuwalne również kiedy klimatyzacja jest włączona ale z uwagi na umiarkowane temperatury na zewnątrz np. jak dziś 11C nie chłodzi zbyt mocno (climatronic ustawiony np. na 20C i taka temperatura osiągnięta wewnątrz samochodu), właśnie wtedy poziom rpm spada do 700 podczas postoju. Kiedy było ciepło (15C+) i klima chodziła mocniej obroty miałem w granicach 800rpm i drgania nie występowały.

Na początku myślałem, że to kultura pracy 1.4 ale te drgania są zbyt irytujące, żeby były normalne. Jeździłem Mk7 1.2 i innym 1.4 w takiej samej konfiguracji jak mój samochód i nie odczuwałem takich wibracji.
Jak jest w waszych autach?

Byłem z tym problemem w ASO gdzie kupowałem auto i usłyszałem, że "nic nie możemy zrobić", "tttm" i "przecież jest start/stop".

Dziś zawiozłem samochód do innego ASO, w kompie nie pojawiają się żadne błędy. Sprawdzone zostały wtryski i czy nie wypada zapłon, nie stwierdzono problemów z tymi elementami. Jutro kolejne próby rozwiązania zagadki.

Aha, dodam jeszcze, że tankuję tylko na stacjach Shell/Statoil/BP, próbowałem 95, próbowałem 98 i objawy są takie same. Obroty nie falują, przynajmniej nie widać tego na obrotomierzu.

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam


było: Mitsu SpaceStar, Volvo S40 T5AWD, Nissan X-Trail...

Awatar użytkownika
koma44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 21:48
Lokalizacja: Poznań

[1.4 TSI 140PS] Wibracje na postoju - wolne obroty

Post autor: koma44 » czw paź 29, 2015 17:11

Niech Ci sprawdza czy nie jest wadliwy napinacz łańcucha oraz przestawiacz faz ,te silniki niestety maja z tym problem.



nurekpadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 28, 2015 20:30

[1.4 TSI 140PS] Wibracje na postoju - wolne obroty

Post autor: nurekpadi » pt paź 30, 2015 01:20

W Mk7 nie ma łańcucha, ten silnik to trochę inna konstrukcja niż w Mk6 i w tym modelu zastosowali pasek.
Dziś dostałem info, że winowajcą może być poduszka silnika. Zamówili. Czekam aż będzie i zobaczymy czy drgania zniknął.
Dam znać dla potomnych ;)


było: Mitsu SpaceStar, Volvo S40 T5AWD, Nissan X-Trail...

nurekpadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 28, 2015 20:30

[1.4 TSI 140PS] Wibracje na postoju - wolne obroty

Post autor: nurekpadi » pn lis 09, 2015 21:52

Problem ustąpił sam... :bigok:


było: Mitsu SpaceStar, Volvo S40 T5AWD, Nissan X-Trail...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości