Czy konieczny remont? - 1.4 TSI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mario.g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 15, 2019 21:20
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Golf VI 1.4 TSI 122 KM
Silnik: CAXA

Czy konieczny remont? - 1.4 TSI

Post autor: mario.g » śr sie 07, 2019 16:46

Witam.
Taki problem...
Zaprowadziłem dziś auto do Serwisu (nie ASO) Golfa VI 1.4 TSI 2009r. z przebiegiem 200 tys.km.
Od spodu silnika widoczne wycieki oleju od strony rozrządu i od strony skrzyni biegów. Po całym dniu sprawdzania mechanicy stwierdzili: "wycieki są spod pokrywy zaworów, z obu stron. Puściło górą w najsłabszym miejscu i najprawdopodobniej zużyte są pierścienie i trzeba remontować silnik. Pokrywa zaworów nie ma uszczelki lecz jest klejona. Pewnie rozrząd jest już upaprany w oleju. Cena ok. 5 - 6 tys.PLN." :shock:

Oświadczyli,że po takim przebiegu już się zaczyna sypać i ,że to jest normą w tych motorach. :-(
Dodam,że silnik nie brał oleju,nie kopci, nie traci mocy. Chodzi bez zarzutu. Tylko te wycieki... :?

Czy ktoś już coś takiego miał w takim motorze?
Czy nie wystarczy sprawdzić - uszczelnić pokrywę zaworów?
Nie wiem,czy to już jest totalne naciąganie klientów? :shock: Tak se popatrzyli,pooglądali ...i od razu taka diagnoza???

Ktoś coś doradzi?? :rozpacz:



gczarkowski1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 05, 2019 21:15
Auto: MK4-V50-KIA-VITO-BMW
Silnik: BFQ

Re: Czy konieczny remont? - 1.4 TSI

Post autor: gczarkowski1 » śr sie 07, 2019 17:54

Zmień mechaników ,,naciąganie,, jakie ku...wa pierścienie jak ci oleju nie brał chodził jak powinien ,to daj auto komuś z głową niech uszczelni silnik , zmieni rozrząd i ciesz się jazdą , cały dzień sprawdzali, 🙏



mario.g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 15, 2019 21:20
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Golf VI 1.4 TSI 122 KM
Silnik: CAXA

Re: Czy konieczny remont? - 1.4 TSI

Post autor: mario.g » śr sie 07, 2019 19:10

Dzięki za odzew!

Też tak coś mi śmierdziało z tymi ich tekstami i diagnozą... Twierdzili,że olej przeciska się przez pierścienie jakimiś kanałami olejowymi i wybija na zewnątrz kapą zaworową :bajer: . Że muszę uważać bo pompa może nie dać rady zassać oleju i silnik szlag trafi. Coś tu kuźwa nie gra. :grrr:
W najbliższych dniach podjadę do innych mechaniorów i zobaczę co tam stwierdzą.

Więc rozrząd najlepiej od razu kazać wymienić... :-s :wink:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Czy konieczny remont? - 1.4 TSI

Post autor: marcin7x5 » śr sie 07, 2019 21:23

Jeżeli są duże przedmuchy na pierścieniach to może być taki efekt jaki masz. Podobnie dziać się może przy przytkanej odmie. Proponuję odkręcić korek wlewu oleju na pracującym silniku i sprawdzić jak nim dmucha. Podobnie przez bagnet oleju.



mario.g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 15, 2019 21:20
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Golf VI 1.4 TSI 122 KM
Silnik: CAXA

Re: Czy konieczny remont? - 1.4 TSI

Post autor: mario.g » śr sie 07, 2019 21:39

Oki ,jutro sprawdzę przy korku i bagnecie.
A tą odmę jak mogę sprawdzić ,ew.przeczyścić ? Gdzie ona się znajduje w tym motorze???

I czy to znaczy,że jak mi silnik uszczelnią-tą pokrywę to i tak w krótkim czasie znów wypluje gdzieś olejem? :?
(kurde ja wiem,że te są opinie nie fajne o tych silnikach ale żeby aż taka kicha się trafiła? ) :shock:



mario.g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 15, 2019 21:20
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Golf VI 1.4 TSI 122 KM
Silnik: CAXA

Re: Czy konieczny remont? - 1.4 TSI

Post autor: mario.g » sob sie 10, 2019 14:03

Nie wiem jak edytować więc piszę w nowym poście...

Sprawdziłem na bagnecie jest cichutko - nic nie pluje. Pod korkiem bez nietypowych dźwięków - nic nie wypluwa.
W którym miejscu jest ta odma żeby ją przeczyścić??

Jakieś sugestie?...
Mechanik jeszcze mi powiedział,żebym nie zostawiał auta na biegu na wzniesieniu bez ręcznego bo to ma wpływ ma silnik... dziwne :shock: przecież to nie automat :?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości