[mk6] Błąd chłodnicy silnika WV mk6

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golfiarz2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2018 20:52
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] Błąd chłodnicy silnika WV mk6

Post autor: Golfiarz2018 » sob maja 26, 2018 21:34

Witam, mam problem po wymianie chłodnicy silnika KOD - U102F
Została wymieniona chłodnica silnika w golfie 6, ponieważ jeden z krućców był nadpęknięty i przeciekał delikatnie - postanowiłem wymienić ów chłodnicę na używkę z innego golfa 6.
Przy demontażu okazało się że chłodnica ma czujnik tzn. Sensor G611 (ma za zadanie redukcje spalin i jest po to by zachować normy "ECO") tyle...

Obecnie zamontowana jest chłodnica bez czujnika i mam ten błąd KOD - U102F ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść???

Alternatywa:
Łatać starą chłodnice z czujnikiem?
Kupić nową? Tylko na zamówienie i na alledrogo BRAK...
Jechać gdzieś do tunera na wyłączenie tego błędu? Podobno można to wyłączyć programem "Eurodyne Maestro" ale sam nie spotkałem nigdzie tego prog.

Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk6] Re: Błąd chłodnicy silnika WV mk6

Post autor: grg474 » ndz maja 27, 2018 18:38

a nie myślałeś przełożyć ze starej?

poczytaj i pooglądaj obrazki

https://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=100275


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Golfiarz2018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 12, 2018 20:52
Auto: Volkswagen Golf

[mk6] Re: Błąd chłodnicy silnika WV mk6

Post autor: Golfiarz2018 » pn maja 28, 2018 21:05

Nie da się wyciągnąć ponieważ jest tak skonstruowane że jest to swego rodzaju zabezpieczenie przed zakładaniem "nieoryginalnych " chłodnic bez czujnika i po prostu pęka/łamie się (bo jest wklejony) ta sonda przy próbie wyciągnięcia z chłodnicy. Czytałem ten wątek na US forum a nawet kilka innych ale nic nie jest tam opisane jak postępować i każdy kupuje ze szrotu chłodnicę z czujnikiem - Meksyk lub Rosja nawet... xD



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

[mk6] Re: Błąd chłodnicy silnika WV mk6

Post autor: radekrp90 » wt maja 29, 2018 07:37

Bardzo dobrze jest to opisane (niestety znów w j. angielskim) tutaj: http://www.vaglinks.com/vaglinks_com/do ... engine.pdf
Strony 41-44.

Tak jak pisze Kolega wyżej - to tylko zabezpieczenie przed użyciem nieoryginalnej chłodnicy, która na potrzeby rynku US (a dokładniej Kalifornii) ma powłokę katalityczną. Udaj się do dowolnego tunera i zapytaj czy jest możliwość wyłączenia tego ustrojstwa (na 99% tak), a przy okazji zrób softa :)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości