2.0 FSI BLX Głośna praca na biegu jałowym przy spalaniu 0,5l/h

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrassenior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 25, 2007 18:10
Lokalizacja: WLKP
Auto: VW Golf V
Silnik: BLX

2.0 FSI BLX Głośna praca na biegu jałowym przy spalaniu 0,5l/h

Post autor: piotrassenior » pn sty 14, 2019 23:38

Witam, nie znalazłem podobnego problemu także utworzyłem osobny wątek ...

A więc problem dotyczy silnika 2.0FSI BLX - silnik na zimnym pracuje dobrze, jak się rozgrzeje i spalanie spadnie do 1,0 > 0,9 również jest okey (pracuje cicho - słychać tylko charakterystyczne cykanie) lecz po pewnym czasie spalanie spadnie do 0,5l/h i wtedy zaczyna coś "chrobotać". Dźwięk podobny do zużytego dwumasu w silnikach TDI :P

Dodam że ... :
* sprzęgło z kołem dwumasowym wymienione - nie zmienia się dźwięk przy wciśniętym, chrobotanie nie dobiega ze strony skrzyni biegów,
* łańcuszek wałków rozrządu z napinaczem wymieniony - cisza,

Chrobotanie dochodzi według mnie od strony rozrządu - przodu czyli osprzętu (alternatora, klimy czy czegokolwiek tutaj). Dodam również że jeżeli auto podgazuje i wskoczy na 0,9l/h pracuje cichutko i równiutko, po czym znowu spadnie na 0,5l/h i na nowo chrobota. Po dłuższym postoju 0,5l/h (np. 5min) na 10/15sec chrobotanie ustanie jakby się coś wyłączyło-wyhamowało po czym na nowo zacznie chrobotać jakby coś wystartowało-ruszyło ...
Kompletnie nie wiem co to może być. Nawiewy jak i wszelkie możliwe odbiorniki mam wyłączone.

Bardzo dziękuję za porady co skontrolować w tym przypadku, oraz będę wdzięczny jeżeli ktoś posiadający 2.0 FSI podrzuci chociaż jaki ma u siebie wynik spalania jałowego na MFA/FISie czy 0,5 czy może 0,9?



Mir417
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 04, 2020 15:27

Re: 2.0 FSI BLX Głośna praca na biegu jałowym przy spalaniu 0,5l/h

Post autor: Mir417 » śr mar 04, 2020 15:38

Witam mam ten sam problem i powiedziano mi żeby sprawdzić alternator rozrusznik i sprężarke. A jak to nie pomoże to wariator prawdopodobnie. Jakbyś miał jakiś inny trop daj znać (730 556 515)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości