[mk5] Nie działający tempomat- analiza informacji z VCDS

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aroy99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 23, 2018 22:36
Auto: Volkswagen Golf

[mk5] Nie działający tempomat- analiza informacji z VCDS

Post autor: aroy99 » pn kwie 23, 2018 23:02

Witam, tempomat w moim Golfie 5 nie działa. Działał i nagle przestał. Mechanik podpiął go pod komputer i sytuacja jeśli chodzi o samą manetkę wygląda tak, że przyciski tempomatu (res/ set) działają, ale kiedy chce włączyć tempomat (przesuwam z pozycji OFF na pozycję ON) ciągle wyświetla mi się informacja, że tempomat jest wyłączony. Druga sprawa jeśli chodzi o czujnik pedału hamulca komputer nie wykrywa kiedy jest on puszczony, ale kiedy hamulec jest wciśnięty wszystko jest okej, światła stopu świecą. Teraz moje pytanie czy żeby tempomat się włączył po przesunięciu przełącznika w pozycję ON warunkiem jest też wykrycie pozycji puszczonego hamulca? Czy mimo uszkodzonego czujnika hamulca po przełączeniu tempomatu w pozycję ON VCDS powinien pokazać, że tempomat jest włączony? Wiem, że postów o tempomacie było sporo jednak u mnie jest inna sytuacja z tego względu, że przyciski res/set działają prawidłowo, komputer je wykrywa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości