Volkswagen Golf 5 1,4 FSI sonda NOx

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marza4366
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 22, 2017 21:44

Volkswagen Golf 5 1,4 FSI sonda NOx

Post autor: marza4366 » śr mar 22, 2017 21:58

Witam serdecznie.
Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka od silnika i poszły do wymiany świece.
Teraz znów wyskoczył jakiś błąd i mechanik mi mówi że mam uszkodzoną sondę NOx i źle pokazuje odczyty dotyczące spalania.
Wymiana tej części będzie kosztować 2,8 tyś na co mnie nie stać i tutaj pojawia się moje pytanie.
Czy da radę wymienić tą część z innej części VW?
Znajomy pracuje przy złomowaniu pojazdów i ma sporo takich czujników ale do VW 3 i nie wiem czy takie coś by pasowało do mojej wersji auta.
Dodam że czytałam odnośnie tego komunikatu i wychodzi na to, że tego typu silniki mają taki defekt dotyczący tego nieszczęsnego NOxa i niektórzy polecają udać się do gościa od elektroniki i wykasować wpis o tym czymś.
Niedługo będę miała robiony przegląd i nie wiem czy to taki dobry pomysł.
Podsumowując:
Czy da się wymienić tą część z innej wersji auta?
Czy kasować w systemie ten błąd?
Liczę na jakąś pomoc, bo w zasadzie jestem zielona w kwestii motoryzacji, ale chciałabym mieć sprawne auto :-)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8825
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Volkswagen Golf 5 1,4 FSI sonda NOx

Post autor: marcin7x5 » śr mar 22, 2017 22:18

Tylko na taką samą część można podmienić. Golfy 3 i 4 (oprócz fsi po 2002) nie miały tego czujnika nox. Niestety ale najtaniej będzie wyciąć go programowo u jakiegoś tunera. Poczytaj sobie tematy o tej sondzie bo było nieraz już to poruszane. Temat też obszerny na forum octavi.



marza4366
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 22, 2017 21:44

Volkswagen Golf 5 1,4 FSI sonda NOx

Post autor: marza4366 » śr mar 22, 2017 22:24

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze mi napisz czy podczas przeglądu nie będą się nijak czepiać o wykasowany taki błąd?
Czy takie coś robi ktoś od ręki czy trzeba jakoś kręcić i to niezbyt legalne?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8825
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Volkswagen Golf 5 1,4 FSI sonda NOx

Post autor: marcin7x5 » czw mar 23, 2017 20:41

To zależy na jakiego diagnostę trafisz. Ja jeszcze nie spotkałem się z badaniem spalin podczas przeglądu technicznego. Aczkolwiek w dobie eurokracji i nagonki na smog nie zdziwi mnie jak wkrótce takie badania będą przeprowadzane jako obowiązek. Jak to się robi? To wiedzą spece co to wykonują. Trzeba usunąć z oprogramowania sterownika silnika wszystko to co się odwołuje do wyniku z tego czujnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości