Problemy z szarpaniem/dragniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bangbrosss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 29, 2016 20:25

Problemy z szarpaniem/dragniem

Post autor: bangbrosss » wt mar 29, 2016 21:08

Witam jestem pierwszy raz na forum proszę o wyrozumialosc jak cos bedzie zle. Mam golfa V 1.6 SR 8 V LPG. Problemy zaczely sie pare miesiecy temu. Zaczeło sie od szarpania jak zmienialem bieg to przy zmianie na wyzszy naciskajac znowu gaz auto szarpalo. Wymienilem swiece i problem znikł. Teraz od jakiegos miesiąc auto delikatnie szarpie jakby drga. Jak przyspieszam miedzy 70/km/h a 100km/h auto delikatnie drga jakby trząsł sie delikatnie silnik i czuc jakby drgania w kabinie sa to dragania malej mocy takie dziwne. I dziwne jest to ze dzieje sie to tylko miedzy 70-100 na godzine i tylko na 4 i 5 biegu. Jak wdepne mocniej pedal i przeciagne auto na trójce to nic nie szarpie a jak jade spokojnie i wrzucam 4rke przy 60km/h i rozpedzam sie do 80stki pozniej wrzucam 5tkę to do setki są odczuwalne drgania silnika jakby sie trząsł na tych dwóch biegach.Jest to takie uczucie jakby byl zapchany jakis filtr gazu i tak by auto sie dusilo ale tak samo dzieje sie na benzynie wiec gaz raczej ok. Dodam ze 2 tygdnie temu wymienilem rure przewodu powietrza bo od tego przewodu do silnika idzie taka gumowa rurka ktora pekla i wydostawal sie olej na zewnatrz. Przy wymianie tej rury zauwazylem ze w przepustnicy w srodku jest bród od oleju ale raczej problem przepustnicy tez tutaj nic nie ma bo obroty mi nie faluja. Ratujcie bo nie mam pomyslu co to jest ostatnio wymienilem 4 swiece, rozrząd i tą rure przewodu powietrza.Auto mam 3 lata gaz zakladalem nowy zrobilem 80tys km. Filtrów żadnych nigdy nie wymienialem. Zastanawiam sie wlasnie nad filtrami i przewodami od swiec ale ostatnio brak wiekszej gotówki i tez nie chcialbym wymienic polowe silnika ma moze ktos jakis pomysł? Do mechanika jestem umowiony na przyszly tydzien z powodu braku czasu przez prace moze do tego czasu cos tu mi ktos podpowie z gory dziekuje za pomoc



ridernr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob lut 12, 2011 01:41
Lokalizacja: Nowa Ruda

Problemy z szarpaniem/dragniem

Post autor: ridernr » wt mar 29, 2016 22:31

mialem tak w passerati b6 , okazala sie krzywa pol os , tez warto sprawdzic pol osie oraz przeguby



bangbrosss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 29, 2016 20:25

Re: Problemy z szarpaniem/dragniem

Post autor: bangbrosss » śr mar 30, 2016 13:47

Mówisz kolego ze to moze byc zwiazane z elementami zawieszenia? hmmm tylko dziwne ze nie ma tego drgania na trójce jak go przeciągne a jak jade wolniej i przyspieszam na czwórce i piątce to wtedy te drgania wystepują.Te drgania moża porównac do takich drgań jakby byly zle wywarzone koła ..ma ktos jeszcze jakis pomysl?::)



milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Problemy z szarpaniem/dragniem

Post autor: milan240 » pn sty 02, 2017 01:11

Udalo sie rozwiazac problem drgania ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości